Προς το περιεχόμενο

Αγορα Μικροφωνου-αποψε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους...

θα ηθελα να αγορασω ενα μικροφωνο πυκνωτικο το οποιο το θελω για ηχογραφηση γυναικειας φωνης.

το budget μου ειναι 150 ευρω. απλως επειδη το θελω γρηγορα θελω να κανω την παραγγελια οσο το

 

δυνατον γρηγοροτερα. Γι αυτο παιδια ...ΣΠΕΥΣΤΕ!!

 

Για αυτο εδω τι εχετε να πειτε??

http://www.m-audio.com/products/en_us/PulsarII.html

 

Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν να κινηθείς σε πυκνωτικά μικρόφωνα μεγάλου διαφράγματος για φωνητικά. Προτιμότερο θα ήταν ένα Rode NT1 κατα τη γνώμη μου.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα Loki και σε ευχαριστω για την απαντηση σου...!

το μικροφωνο που μου προτεινεις ειναι λιγο πιο ακριβο κατα τριαντα ευρω περιπου, αλλα αν ειναι καλο θα τα διαθεσω. Εσυ το εχεις δοκιμασει ή το εχεις δει καπου?? (παντα για φωνητικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ αυτα τα λεφτα παρε το behringer b2.

Eχεις επιλογες στα διαγραμματα(θα σου χρησιμεψουν ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ αν δεν εχεις καλο χωρο)και επιλογες στα db.

Και μην επηρρεαζεσαι απο τη φιρμα(αν πουνε οτι ειναι φτηνομαρκα)

Μια χαρα ειναι σ αυτα τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οπως σας ειπα μπορω να αγορασω και το rode-nt1 αλλα για αυτο βασιζομαι αποκλειστικα σε εσας και στις δικες σας γνωσεις και εμπειριες με το μικροφωνο αυτο. Αμα  ειναι τοσο καλο για τα φωνητικα σε σχεση με καποια αλλα στην κατηγορια αυτη και στα χρηματα αυτα, θα το παρω. Απλως περιμενω τις δικες σας αποψεις γιατι ειμαι ηδη στο site για την παραγγελια... !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τριαντα ευρω περιπου, αλλα αν ειναι καλο θα τα διαθεσω.

 

να τα διαθέσεις  ;)

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το rodent1 το εχω 6 μηνες περιπου.

το οδηγω σε μια yamaha 10/2 κονσολα και επειτα στην e-mu 404 pci

 

θα σας πω τρια πραγματακια...

 

1...το μικροφωνο ειναι ταφος.  ΔΕΝ εχει θορυβο και αν ανοιξω τερμα το gain της yamaha τοτε ακουω αυτοκινητα να περνουν με κλειστα παραθυρα στα 40 μετρα....

 

2.... η δυναμικη του περιοχη  ειναι απιστευτη....

πριν απο ενα μηνα το πηγα σε ενα μηχανουργειο να γραψω μεταλικους ηχους που χρειαζομουν και με αφησε αφωνο με την ποιοτητα που μου εδωσε. Χαρακτηριστικο ειναι το γεγονος οτι οταν αναπαραγω τα αρχεια που εγραψα απο τα ακουστικα μου δεν μπορω να ανεβασω την ενταση λογω πονου..

 

3...αποκριση συχνοτητας τελειως επιπεδη απο 15 εως 22000 κυκλους.

ετσι λοιπον αναλογα με το τι ηχοφραφειτε κοψτε εντελως το υπολοιπο φασμα και θα εχετε σχεδον το απολυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνιστώ ανεπιφύλακτα το Rode NT1A.

Best value for money... μακράν λόγω των προδιαγραφών του και του πολύ καλού και ισορροπημένου πολικού διαγράμματός του.

Απίστευτα ήσυχο ακόμα και όταν το έβαλα πάνω σε millenia media preamp!

Έχω 2 για stereo ηχογράφηση. Οι χορωδίες που συνήθως γράφω αποτυπώνονται διαυγέστατες αλλά χωρίς να "ξυρίζουν" οι σοπράνο όπως συμβαίνει με άλλα κινέζικα συνήθως μικρόφωνα που έχω δοκιμάσει.

Αν μπορείς να πάρεις το bundle που έχει είναι όλα τα λεφτά, πολύ καλή η βάση που δίνει με ενσωματωμένο το pop shield.

Πολύ καλό για φωνητικά, ακουστικά όργανα, overheads.

Αυτά

Καλό βράδυ σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου