Προς το περιεχόμενο

Επειδη ερχονται ΠΟΛΥ δυσκολοι καιροι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο με τον ΟΑΕΕ ειναι οντως τραγικο. το ιδιο προβλημα εχω και εγω. γι'αυτο καθε χρονο κανω μια εξαιρεση για τους μηνες που εχω ΙΚΑ. Κοιτα το αν σε παιρνει!

(sorry για το off topic)

ΜΑ το κάνω κάθε χρόνο...απλά κάθε 2 χρόνια, έτσι...με αλλάζουν κλίμακα!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 970
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΜΑ το κάνω κάθε χρόνο...απλά κάθε 2 χρόνια, έτσι...με αλλάζουν κλίμακα!!!

Tοτε δεν εχει να κανει με το εισοδημα .... εχει να κανει με την εμπειρια!!! :P ;D

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tοτε δεν εχει να κανει με το εισοδημα .... εχει να κανει με την εμπειρια!!! :P ;D

Έχει να κάνει (μάλλον), με αυτά που τους λείπουν και ξέρουν ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαιτώ αποδείξεις ότι όλοι όσοι συμμετέχουν στο thread έχουν άδεια/ρεπό (ή είναι άνεργοι) και δεν λουφάρουν από τη (μόνιμη) δουλειά τους. :D

 

Είσαι πίσω. Μέσω του συνδικάτου μου καταφέραμε και πήραμε ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΝΟΙΖ  ;D ;D ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μια μικρή παράθεση και από εμένα: Φτάσαμε εδώ που φτάσαμε γιατί ακριβώς αυτό μας άξιζε. Ένας λαός αμόρφωτος, απαίδευτος, δεισιδαίμονας, θρησκόληπτος, της ψευτο- μαγκιάς και της ψευτο- γκλαμουριάς, οσφυοκάμπτης, ανιστόρητος, κουτοπόνηρος, της αρπαχτής, αγενής, σκυλάς, οπαδός της «κλειδαρότρυπας», χωρίς πολιτικό κριτήριο και αισθητήριο, που θα κατέληγε;

Δεν θέλω να πολιτικολογήσω, αλλά 1974-2010 είναι 36 χρόνια που μέσα σε αυτά εμείς συντηρήσαμε τον δικομματισμό και το σάπιο πολιτικό σύστημα της χώρας. Είμαστε συνένοχοι στο έγκλημα και τώρα θα πληρώσουμε όλοι μαζί.

Γιατί με τον έναν ή το άλλο τρόπο- όταν μας πέταξαν κάνα ψίχουλο από το φαγοπότι τους, σε εμάς ή στους πατεράδες μας- τρέξαμε να το μαζέψουμε... Γιατί δεν απαιτήσαμε ποτέ τα αυτονόητα που χαρακτηρίζουν μια ευνομούμενη κοινωνία. Γιατί σταθήκαμε απαθείς, ψευτο-βολεμένοι και λέγαμε το «κλασικό», έλα μωρέ τώρα...  

Γιατί εν κατακλείδι ξεχάσαμε το βασικότερο γνώρισμα μας: Ότι πρώτα και πάνω απ' όλα είμαστε Πολίτες...

Δυστυχώς όμως πλέον είμαστε απλά... καταναλωτές και άβουλη, παθητική μάζα που ζει και αναπνέει για να αποβλακώνεται από τον οχετό των μεσημεριανών εκπομπών. Το μπουκάλι της Τζούλια και η κόντρα του... Ρούλη με την Σούλα στο Ελλάδα έχεις ταλέντο (στην μαλακία που σε δέρνει).

Οπότε αγαπητοί μου σας ερωτώ;

Τι ακριβώς περιμέναμε να συμβεί σε αυτήν την χώρα, εκτός από το να φουντάρουμε όλοι μαζί το μαγαζί;    

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή παράθεση και από εμένα: Φτάσαμε εδώ που φτάσαμε γιατί ακριβώς αυτό μας άξιζε. Ένας λαός αμόρφωτος, απαίδευτος, δεισιδαίμονας, θρησκόληπτος, της ψευτο- μαγκιάς και της ψευτο- γκλαμουριάς, οσφυοκάμπτης, ανιστόρητος, κουτοπόνηρος, της αρπαχτής, αγενής, σκυλάς, οπαδός της «κλειδαρότρυπας», χωρίς πολιτικό κριτήριο και αισθητήριο, που θα κατέληγε;

Δεν θέλω να πολιτικολογήσω, αλλά 1974-2010 είναι 36 χρόνια που μέσα σε αυτά εμείς συντηρήσαμε τον δικομματισμό και το σάπιο πολιτικό σύστημα της χώρας. Είμαστε συνένοχοι στο έγκλημα και τώρα θα πληρώσουμε όλοι μαζί.

Γιατί με τον έναν ή το άλλο τρόπο- όταν μας πέταξαν κάνα ψίχουλο από το φαγοπότι τους, σε εμάς ή στους πατεράδες μας- τρέξαμε να το μαζέψουμε... Γιατί δεν απαιτήσαμε ποτέ τα αυτονόητα που χαρακτηρίζουν μια ευνομούμενη κοινωνία. Γιατί σταθήκαμε απαθείς, ψευτο-βολεμένοι και λέγαμε το «κλασικό», έλα μωρέ τώρα...  

Γιατί εν κατακλείδι ξεχάσαμε το βασικότερο γνώρισμα μας: Ότι πρώτα και πάνω απ' όλα είμαστε Πολίτες...

Δυστυχώς όμως πλέον είμαστε απλά... καταναλωτές και άβουλη, παθητική μάζα που ζει και αναπνέει για να αποβλακώνεται από τον οχετό των μεσημεριανών εκπομπών. Το μπουκάλι της Τζούλια και η κόντρα του... Ρούλη με την Σούλα στο Ελλάδα έχεις ταλέντο (στην μαλακία που σε δέρνει).

Οπότε αγαπητοί μου σας ερωτώ;

Τι ακριβώς περιμέναμε να συμβεί σε αυτήν την χώρα, εκτός από το να φουντάρουμε όλοι μαζί το μαγαζί;    

 

+100000000

 

το εχω ξαναπει το μεγαλυτερο εγκλημα του Ελληνα ειναι οτι τα ανεχεται ΟΛΑ & δεν αντιδρα ποτε γιατι φοβαται την "μαζα" (χωρις να ξερεις ακριβως τι ΕΙΝΑΙ η μαζα...)

 

μονη μας ελπιδα να ΠΕΘΑΝΕΙ επιτελους αυτη η..."μεταπολιτευτικη νοοτροπία" που καταδικασε πολιτιστικα,πολιτικα,αισθητικα και οικονομικα τη χωρα.

 

το παν ΜΕΤΡΙΟΣ αριστος πρεπει πλεον να τελειωσει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα χειρότερα δεν έχουν έρθει Terry... οψόμεθα.... ;)

Ναι...έχουμε και τη Eurovision με τον Αλκαίο....

 

ΥΓ Φάτην Terry ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον ιδιωτικό τομέα αυτός που λουφάρει στο νόιζ ή αλλού τον εαυτό του βλάπτει, η δουλειά του έχει ανατεθεί και αυτός θα τη φάει, απλά αν λουφάρει θα κάτσει παραπάνω, και θα βγει και εκτεθιμένος αν αργήσει

 

στο δημόσιο, "δύο παρά δέκα;;;;; έφυγαααααααααααααααα..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου