Προς το περιεχόμενο

Ο Hammet ο Slash και οι 7 νάνοι!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

καλα το παιδακι εχει ξεφυγει...απιστευτος!! 8O 8O

 

 

σωστος ο Ιαπωνας εχει και ωραιο drive! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οτι κ να λετε εγω γουσταρω απιστευτα πολυ Slash,Satriani,Vai,Al DiMeola(Βαλτε αφτια κ καρδια να δουλεψει)SRV(που ουτε γι αφτον λεω τπτ)Paco DeLucia(που ουτε γι αυτον λεω τιποτα)Ηendrix(τι να λεω τωρα)

Δεν αναλυω τιποτα αλλο γιατι αργω παρα πολυ να γραψω Ελληνικα

 

Τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Οποιος ειναι μεταλλο πωρωνεται με Freedman, Malmsteem, Mustain(απορω που κανεις δεν ειπε για τον Hansen). Οποιος ειναι ροκας θα πει τους Slash, Blackmore, Edge κλπ. Oι μπλουζαδες θα πουν τους SRV, Clapton, BBKing, κλπ. Οι progress-αδες Petrucci, Vai, Satriani, κλπ.

 

  • Ο καθενας απο αυτους στο ειδος τους ειναι κορυφη. Και ο Hammett πως να το κανουμε ειναι ο κιθαριστας των Metallica(ασχετα αν εμενα ο Hetfield μου αρεσει περισσοτερο).

 

  • Ομως το μοναδικο που μπορω να πω οτι με "ενοχλησε" ειναι το γεγονος οτι ελαχιστοι αναφεραν τον Hendrix(ο οποιος απλα τους παταει ολους κατω, ΟΛΟΥΣ ομως-εκτος ισως απο τον Johnny Burnette και τον Buddy Holly) και αλλους καθολου, οπως Rory Gallagher, Knopfler, Tommy Bolin, Roy Buchanan, PAT TRAVERS, Jimmy Page, Jeff Healey, Leslie West, Eddie Van Halen, Alvin Lee, Billy Gibons, Nuno Bettencourt, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  • Ο καθενας απο αυτους στο ειδος τους ειναι κορυφη. Και ο Hammett πως να το κανουμε ειναι ο κιθαριστας των Metallica(ασχετα αν εμενα ο Hetfield μου αρεσει περισσοτερο).

 

8O 8O 8O 8O

 

 

  • Ομως το μοναδικο που μπορω να πω οτι με "ενοχλησε" ειναι το γεγονος οτι ελαχιστοι αναφεραν τον Hendrix(ο οποιος απλα τους παταει ολους κατω' date=' ΟΛΟΥΣ ομως-εκτος ισως απο τον Johnny Burnette και τον Buddy Holly) και αλλους καθολου, οπως Rory Gallagher, Knopfler, Tommy Bolin, Roy Buchanan, PAT TRAVERS, Jimmy Page, Jeff Healey, Leslie West, Eddie Van Halen, Alvin Lee, Billy Gibons, Nuno Bettencourt, κλπ.[/list']

 

Βασικά ξεχνάς κάτι ουσιαστικό.Όλοι αυτοί που αναφέρεις αν δεν ήταν ο Hendrix τώρα ίσως έπαιξαν ξυλόφωνο και δεν θα είχαν πιάσει κιθάρα στα χέρια τους.Ο ίδιος ο Jeff Beck έκανε αμάν και πως να πάει να δεί τον Hendrix live. :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Φιλε janick προφανως δε διαβασες καλα το post μου(αν και παραδεχομαι οτι ειναι λιγο μπερδεμενο τωρα που το ξαναδιαβαζω). Οποτε ας ξαναπω τη προταση διαφορετικα.

 

  • Ομως το μοναδικο που μπορω να πω οτι με "ενοχλησε" ειναι το γεγονος οτι ελαχιστοι ανεφεραν τον Hendrix(ο οποιος απλα τους παταει ολους κατω, ΟΛΟΥΣ ομως-εκτος ισως απο τον Johnny Burnette και τον Buddy Holly) και αλλους δε τους αναφερουν καθολου, οπως Rory Gallagher, Knopfler, Tommy Bolin, Roy Buchanan, PAT TRAVERS, Jimmy Page, Jeff Healey, Leslie West, Eddie Van Halen, Alvin Lee, Billy Gibons, Nuno Bettencourt, κλπ.

 

  • Καταλαβες τωρα? Νομιζω οτι τωρα ειναι προφανες οτι τα ατομα που δεν επηρεασε ο Hendrix ειναι μεσα στη παρενθεση και οι αλλοι φυσικα και επηρεαστηκαν απο αυτον απλα δεν ειδα να αναφερονται απο κανεναν στο forum. Το ιδιο με τον Beck εκανε και ο Pat Travers, οπως και πολυ αλλοι.

 

  • Οσο για τους Metallica αυτο που εμενα μου αρεσει ειναι κυριως τα ρυθμικα τους οπου ο Hetfield κανει κουμαντο και το καλυτερο σολο μου ειναι το Nothing Else Matters. Νομιζω πως σε καλυψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/w/Marty-Friedman---Heavy-Metal-Duo-1996?v=HnT_yghGGFU&search=friedman

δειτε αυτο παρακαλω πολυ και πειτε μου αν εχει καμια σχεση το ατομο με τον hammet!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/w/Marty-Friedman---Heavy-Metal-Duo-1996?v=HnT_yghGGFU&search=friedman

δειτε αυτο παρακαλω πολυ και πειτε μου αν εχει καμια σχεση το ατομο με τον hammet!!

 

Μπράβο whitenoise, συμφωνώ απόλυτα αν συγκρίνεις τον Friedmanάκο με τον άλλο 8) πρέπει να έχεις χάσει κάποια επεισόδια, δεν εξηγείτε διαφορετικά :?

 

Αν και το Black Album έχει αξία και μεγάλη, το αδικείς η γνώμη μου και γενικότερα αδικείται από πολλούς λόγω του ότι έχει καεί...

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μου ηρθε ορεξη να γραψω

 

Φιλτατοι κιθαριστες γιατι τα πραγματα τα κανουμε τοσο πολυπλοκα ομολογω πωσ παιζω κιθαρα μονο 5 χρονια αφτα ομως τα λιγα χρονια με εκαναν να εχω μια αποψη κ ειναι η εξεις :

 

ο καθενας μας εχει καποιον κιθαριστα η κ περισσοτερους που οταν τους ακομε μας ταξιδευουν κ μασ κανουν να νιωθουμε διαφορα δυνατα συναισθηματα γιατι στο κατω κατω αφτο ειναι ι μουσικη γενικοτερα συναισθημα ειτε μιλαμε για οργη ειτε για πονο ειτε για χαρα ειτε για απογνοση κ οτι μπορουμε να φανταστουμε.

 

Αυτα τα συναισθηματα το ποσο καλα τα λεει ο καθε μεγαλος κιθαριστασ(οχι μονο σε πωλησεισ αλλα γενικα σαν υποσταση)ειναι θεμα υποκειμενικο

 

ΠΧ Εμενα ο Malmsteen μου αρεσει δεν μπορω να πω αλλα με κουραζει :roll: μετα απο καπιο σημειο το ιδιο κ πολυ αλλοι το θεμα ειναι ομως αλλο

 

Επειδη με κουραζει ενας κιθαριστασ μπορω να αμφισβιτισω το οτι τρελενει καποιουσ αλλουσ ? αν δεν το εκανε αφτο σε καποια ατομα δεν θα ηταν εκει που ειναι γι αφτο σεβασμο

 

ΠΧ Ο Hammet μου φενετε ανουσιος στα περισοτερα του σολο :roll:

 

Αφτα ομοσ τα σολο σε καποιουσ αλλουσ σημενουν πολλα γι αφτο κ καθοντε κ τα μελετανε με τισ ωρεσ

 

Αν ερθω σε προσοπικο επιπεδο εχω πει πωσ οι Slash Satriani Vai SRV Paco De Lucia k Al Dimeola 8) 8) 8) kathos k o Jimmakos Hendrix με τρελενουν σαν κιθαριστες χωρισ να αποκλειο ομοσ Page Zakk Wylde Randey Rhoads k allous para polous

 

8) Απλοσ αφτη ι 7αδα μου καθετε καλητερα στα αφτια και στην καρδια κ δεν μιλαω για κιθαριστεσ που παιζουν ηλεκτρικη-ηλεκτρικη-ηλεκτρικη κ με αφτην την κιθαρα διακριθηκαν αλλα μελαο κ για αλλουσ Paco , AL οταν εισαι κιθαριστασ ξερεισ να εκτιμασ τιν καλη μουσικη ετσι πιστευω

 

ΕΚΦΡΑΖΕΤΕ ΓΝΩΜΗ Κ ΟΧΙ ΣΤΕΝΟΚΕΦΑΛΙΑ!!!

 

Με εκτιμηση 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου