Προς το περιεχόμενο

Ο Hammet ο Slash και οι 7 νάνοι!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι ο hammet εχει κάνει 100,000 επιτυχημένα sold out live..

ναι έχει βγάλει τρελά εκατομμύρια δολάρια...

ναι έχει πηδήξει 800000 γκόμενες

ναι παίζει στην διασημότερη μεταλ μπάντα...

αλλά γελάει η κιθαριστικη οικουμένη μετά σόλα του...(εδώ παραδέχεται και ο ίδιος ρε παίδες οτι δεν παίζει ποτέ τα modes επειδή δεν του ακούγονται "μουσικά" και παίζει μόνο πεντατονική...)

ας την κατάφερνε και αυτήν...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όσοι τον ξέρετε σίγουρα είναι ένα απτά είδωλα σας .όσοι πάλι δεν...μόλις άλλαξε η ζωή σας....ο λόγος για των κύριο VINNIE MOORE....

(κατεβάστε το video πρώτα)

 

 

 

 

και κατι που απευθυνεται προς τον SUPERFUNK..

 

επειδη ειδα οτι ψαχνεσαι αρκετα' date='εαν δεν εχεις ακουσει σου προτεινω να ακουσεις: kai Bireli lagrene 8O[/quote']

 

+10000 Tον ειδα πριν κανα 2 βδομαδες Live και μου εφυγε το κλαπετο...αν και για κανα μισαωρο τον εχασα γιατι μαζευαμε εναν μεθυσμενο κουστουματο κυριο που ειχε πεσει στην τουαλετα του Φακανα..ειχαν ανοιξει μπουκαλι ουισκι και ηρθαν να το γλεντησουν στον Birelli.... ε ρε Ελληναρες 8O 8O Μας αγαπαω...πανερακια δεν ειχε ρε πο...η...!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα τα οσα γραφετε ρε μαγκες κ φρικαρα κ επειδη μολις ξυπνησα κ εχουμε τισ γνωστεσ πρωινες ******* ερχομαι να σασ κανω μια αντιπαραθεση ωραια το ποσο μαγκασ ειναι ενασ επαγγελματιασ κιθαριστασ φεναιτε κ απο το ποσεσ συμετοχεσ εχει κανει σε αλλα αλμπουμ οκ ? κ εμφανισεις κ τετοια τοτε φενετε ποσο τον γουσταρει οκ κοσμοσ

 

Ε λοιπον οποιοσ ειναι Hammet FAN ασ ερθει να μου πει με αφτο το κριτηριο ποιοσ ειναι πιο μεγαλοσ ο Slash i o Ηammet κ δεν μιλω μονο για τον Slash μπωρο να αναφερω παρα μα παρα πολλα παραδειγματα αν μου απαντηση ενας

 

ο Ηammet μεγαλητεροσ απο τον Slash?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα τα οσα γραφετε ρε μαγκες κ φρικαρα κ επειδη μολις ξυπνησα κ εχουμε τισ γνωστεσ πρωινες καβλεσ ερχομαι να σασ κανω μια αντιπαραθεση .......?

 

 

Βασανισου...να ξεδωσεις..... :D :D :D ..καλυτερο για τις κα..ες απο το να γραφεις στο Νοιζ πρωι πρωι...

 

Μακια σου... :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα τα οσα γραφετε ρε μαγκες κ φρικαρα κ επειδη μολις ξυπνησα κ εχουμε τισ γνωστεσ πρωινες ****** ερχομαι να σασ κανω μια αντιπαραθεση ωραια το ποσο μαγκασ ειναι ενασ επαγγελματιασ κιθαριστασ φεναιτε κ απο το ποσεσ συμετοχεσ εχει κανει σε αλλα αλμπουμ οκ ? κ εμφανισεις κ τετοια τοτε φενετε ποσο τον γουσταρει οκ κοσμοσ

 

Ε λοιπον οποιοσ ειναι Hammet FAN ασ ερθει να μου πει με αφτο το κριτηριο ποιοσ ειναι πιο μεγαλοσ ο Slash i o Ηammet κ δεν μιλω μονο για τον Slash μπωρο να αναφερω παρα μα παρα πολλα παραδειγματα αν μου απαντηση ενας

 

ο Ηammet μεγαλητεροσ απο τον Slash?

 

8O 8O :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα τα οσα γραφετε ρε μαγκες κ φρικαρα κ επειδη μολις ξυπνησα κ εχουμε τισ γνωστεσ πρωινες ******* ερχομαι να σασ κανω μια αντιπαραθεση ωραια το ποσο μαγκασ ειναι ενασ επαγγελματιασ κιθαριστασ φεναιτε κ απο το ποσεσ συμετοχεσ εχει κανει σε αλλα αλμπουμ οκ ? κ εμφανισεις κ τετοια τοτε φενετε ποσο τον γουσταρει οκ κοσμοσ

 

Ε λοιπον οποιοσ ειναι Hammet FAN ασ ερθει να μου πει με αφτο το κριτηριο ποιοσ ειναι πιο μεγαλοσ ο Slash i o Ηammet κ δεν μιλω μονο για τον Slash μπωρο να αναφερω παρα μα παρα πολλα παραδειγματα αν μου απαντηση ενας

 

ο Ηammet μεγαλητεροσ απο τον Slash?

 

Φίλε δεν κάνουμε δικαστήριο για να δούμε ποιον θα στείλουμε στα κάτεργα, τον Hammet ή τον Slash. Κουβέντα κάνουμε, μην πορώνεσαι τόσο πολύ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

whiteNoise μπορεις να πας στο videoclub της γειτονιας σου και να παρεις το Some Kind Of Monster. Εκει θα δεις τον Mustaine να κανει ολα αυτα που σου ειπα(και αλλα). Και το βασικοτερο ειναι οτι δεν εφυγε οπως λες αλλα τον εδιωξε εμμεσα ο Urlich.

 

Το οτι ο Friedman ειναι καλυτερος κιθαριστας απο τον Hammett με βρισκει συμφωνο 100%, το οτι ο Hammett ειναι κουλος εκει τα χαλαμε. Και το Since i Been Loving You 5-τονικη ειναι. Ποιος μπορει να το παιξει? Νομιζω οτι το εχω ξαναπει σε καποιο προηγουμενο ποστ μου. Για μενα ολοι οι Metallica ειναι ο Hetfield. Η φωνη του και τα ρυθμικα του απλα δε παιζονται. Αλλα δε μπορω να πω οτι οι αλλοι ειναι κουλοι. Και ο Urlich τεχνικα ειναι μετριοτατος(μια φορα ακουσα να παιζουν το One live και εφριξα). Αλλα οταν ακουω ολο το κοσμο να λεει "Με πωρωνει ο τροπος που παιζει ο Urlich" τι να πω απο εκει και περα? Ο τυπος εχει τον ηχο, εχει το υφος και ολα τα αλλα(τεχνικη κλπ) πανε περιπατο!

 

Και οι 2 μπαντες(Megadeth, Metallica) απευθυνοντουσαν σε thrash κοινο στην αρχη. Το οτι μετα αλλαξαν πολυ και οι 2 ειναι γεγονος. Το οτι οι παραγωγες τον Metallica ειναι τρομερες ειναι και αυτο γεγονος(Bob Rock+Hetfield μη το ξεχνας αυτο). Το οτι το Youthanasia ειναι πραγματι πολυ ψαγμενο album ειναι και αυτο πραγματικοτητα(αν και το Cryptic Writings μου αρεσει περισσοτερο). Αντιστοιχα οι αλλοι εχουν το Black Album(απο τα σημαντικοτερα metal album ever). Για να μην αναφερουμε Master of Puppets οπου γινεται κολαση απο τρομερα θεματα, μελωδιες κλπ.

 

Και προς θεου εγω δεν ειπα οτι ειπες οτι οι Metallica δεν αξιζουν(αυτο ελειπε αλλωστε :P ). Αλλα νομιζω οτι αφηνεις τα προσωπικα σου γουστα να επηρεαζουν την κριση σου(οσο αφορα το μεγεθος και την αντικειμενικη αξια καποιων μπαντων, "και κιθαριστων" :P ). Στο λεω με καθαρα φιλικη προθεση και υπο τυπο συζητησης για να μην παρεξηγηθω!

 

Slash η ερωτηση σου ειναι λιγο περιεργη. Αν ρωταγες Slash η Sambora θα μου φαινοταν καλυτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

whiteNoise μπορεις να πας στο videoclub της γειτονιας σου και να παρεις το Some Kind Of Monster. Εκει θα δεις τον Mustaine να κανει ολα αυτα που σου ειπα(και αλλα). Και το βασικοτερο ειναι οτι δεν εφυγε οπως λες αλλα τον εδιωξε εμμεσα ο Urlich.

 

.

 

 

Δεν νομιζω αν πηγαινε ο Whitenoise sto Video CLub...να επαιρνε Μetallica...μαλλον αλλα θα επαιρνε.... :D :D :D :D

Ετσι τρελο αγορι??? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν μιλάτε για κιθαρίστες ειδικά σε μπάντες όπως μετάλικα - μέιντεν κτλ (ειδικά με τους μειντεν τους έχω λιώσει στο άκουσμα μεγάλωσα με αυτη την μουσική ως το 1992 που μπορούσα να τους ακούσω) οφείλω να πω πως συντάσσομαι πλήρως με την άποψη του φίλου μας του whitenoise (ναι whitenoise θέλω ποσοστά μπρέ!!!) Υπάρχουν 2 τρόποι να "μετρηθούν" όοοολοι αυτοί οι τύποι που σταμάτησαν να μελετάνε κιθάρα μετά το δευτερο άλμπουμ της καριέρας τους! (γιατί αυτό είναι μεγάααααλη και καλά κρυμμένη αλήθεια!)

πρώτος τρόπος : είσαι ακροατής (μουσικής)

δεύτερος τρόπος : είσαι μουσικός και έχεις εμβαθύνει a little bit στο 6χορδο! :lol:

Αν συγκρίνεις με τον πρώτο τρόπο Βασανίσου μια ζωή που λέει και ο εκλεκτός μας Antouan_z

Αν συγκρίνεις με τον δεύτερο δοκίμασε να τους ΄λιώσεις στην μελέτη όλους αυτούς που σου αρέσουν ...... και θα δεις τι εστί βερύκοκο :lol:

 

1) τι εννοώ : καταρχάς Δεν θα μείωνα ποτέ τον κ. Dave Murray αλλά ένα λεγκάτο έχει και άμα είσαι κιθαρίστας από την βρώμα του αρχίζει να σε πιάνει η κοιλιά σου από τα γέλια η ίδια λούπα στα σόλο του 30 χρόνια τώρα . Σαν ακρόατής του? Μιλάμε μια χαρά ακούγεται σε ΌΛΑ τα κομμάτια των μέιντεν που ακόμα σιγοτραγουδω

 

2)Αυτό που είπα έχουν σταματήσει την μελέτη..... παιδιά άνθρωποι είναι όχι μηχανές άμα σταματήσεις να παίζεις κιθάρα μια βδομάδα αρχίζεις και "σκεβρώνεις" φαντάσου να είσαι στους μέιντεν ή στους μετάλικα μισό χρόνο στο αεροπλάνο και στις περιοδείες και άλλο μισό στο στούντιο στις μίξεις στις εγγραφές και στις φωτογραφήσεις - συνεντέυξεις - δημόσιες σχέσεις, ε δε μπορεί θα ξεπεραστείς, έξυπνα που λες τα ρυθμικά του Hetfield και γουστάρω σαν ακροατής αλλά σαν κιθαρίστας θα πω είναι ΥΠΕΡΕΚΤΗΜΙΜΕΝΟΣ (κουλός δεν είναι κανείς άλλωστε, ξέρουν να πιάνουν κιθάρα :lol: :lol: αλλά άλλοι ξέρουν και να παίζουν καλύτερα) και όσο αφορά τον Hammet όταν είχε δάσκαλο τον Satriani μάλλον έκανε κοπάνες!!!!! άσε που και ο ίδιος ο Satriani είχε πει

ναι μωρέ περνάει καμιά φορά ο Hammet και τα λέμε του δείχνω 1-2 κολπάκια και μετά είναι στο next alboum τον μετάλικα!!!! (το έχω ακούσει προσωπικά σε βίντεο!)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου