Προς το περιεχόμενο

Ιδανικό σχήμα Rock group



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν τω μεταξύ, κανονικό hijack κάνω, αλλά δεν το πάμε κ για φιλοσοφική κουβέντα το θέμα. Οι κιθαρίστες πρέπει να είναι τόσοι πολλοί πια, που να αποτελούν ουσιαστικό αγοραστικό κοινό. Δηλαδή πιστεύω πως πολλοί κιθαρίστες πλέον κάνουν καριέρα στηριζόμενοι από άλλους κιθαρίστες που τους ακούνε να σολάρουν κ.α.

 

Άσε που αν κρίνω και από τη μανία αγορών σε gear έχουν κ σοβαρό χρήμα για πέταμα. Μήπως να το προτείνουμε σε καμιά σχολή μουσικολογίας; Ειδικό μάθημα guitar hero?

 

Κάνεις εκεί 2 3 guitar clinics, vip εισιτήρια μαζί με τις συναυλίες και έκλεισες για τη χρονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κι εμένα όλοι έρχονται και με ρωτάνε - αφού με ακούσουν να σολάρω φυσικά :D - για την LP-type κιθάρα μου. Τι μάρκα είναι και τα σχετικά. Και τους απαντάω: "Μια τσέχικη". Σιγά που θα πούμε  όλα τα μυστικά μας...  8) 8) 8) :P :P :P

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι ότι στα ρυθμικά μέρη του κομματιού που είναι το 90% ο 2ος κιθαρίστας ειναι για να κοιτάει το ταβάνι .........αλλά στα σολάκια χρειάζεται.

 

εγω πάλι δεν θελω να ακούω για τραγουδιστή με τίποτα

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πιστεύω πως πολλοί κιθαρίστες πλέον κάνουν καριέρα στηριζόμενοι από άλλους κιθαρίστες που τους ακούνε να σολάρουν κ.α.

Αυτό, χωρίς πλάκα, το είχα σκεφτεί και εγώ βλέποντας στα live το κοινό του Jeff Beck...o Page πάντως είναι μονίμως εκεί...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς δεύτερη σκέψη, το Β το Β το Β !!!! Εχω βαρεθεί να πηγαίνω να ακούσω ...."ΡΟΚ"  ;D συγκροτήματα και να ακούω ένα συνονθύλευμα ήχων και μελωδιών από πλήκτρα, μπαλαλάικες, φυσαρμόνικες, βιολιά ...and the list goes on!!!  

 

 

Εν τω μεταξύ, σε μία συζήτηση μου με ένα παιδί (εξαίρετος μουσικός και συνθέτης κατά τα άλλα), ήθελε στο συγκρότημα του να προσθέσει κάποια (ή και όλα :o) από τα παραπάνω όργανα χωρίς να έχει μπάσο και drums....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πάλι δεν θελω να ακούω για τραγουδιστή με τίποτα

 

Μωρε ποιος τρελλος θελει να ακουσει,ελα ομως που ειναι αναγκαιο κακο..(σαν το εμβολιο ενα πραμα... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε ποιος τρελλος θελει να ακουσει,ελα ομως που ειναι αναγκαιο κακο..(σαν το εμβολιο ενα πραμα... ;D)

 

ας τραγουδάει κάποιος απ τους οργανοπαίκτες. ;D

 

χαραμοφάιδες τραγουδιστές ;D ;D ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου