Προς το περιεχόμενο

Ταινία - The Legend of 1900


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, οκ, ξέρω, είναι παλιά ταινία αλλά είναι από τις αγαπημένες μου και καθώς την είδα, για πολλοστή φορά, πρόσφατα είπα να σας την υπενθυμίσω. Τη θεωρώ πολύ ενδιαφέρουσα, από πολλές απόψεις, ιδίως για ένα μουσικό και μάλιστα πιανίστα.

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική ταινία. Και στα συν της για μένα, η μουσική της που την υπογράφει ένας εκ τεσσάρων αγαπημένων μου συνθετών για κινηματογράφο, ο μέγιστος Έννιο Μορικόνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το crave είναι απο τα αγαπημένα μου κομμάτια!

 

περιττό να πω οτι ψάχνω και βλέπω τις ταινίες που έχει γραψει μουσική ο ΤΡΙΣμεγιστος μορικόνε ;D (και είναι πολλές...)

 

η ταινία πολύ καλή, πάσχει όμως απο ερμηνίες, κατά την άποψή μου.

 

Μου αρέσει πολύ η σκηνή που ο πιανίστας βρίσκεται στη σκάλα κατεβαίνοντας προς τη Ν.Υόρκη και στη μέση ακούει το θόρυβο της πόλης και γυρνάει πίσω.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τη θεωρώ πολύ ενδιαφέρουσα, από πολλές απόψεις, ιδίως για ένα μουσικό και μάλιστα πιανίστα.

 

Και όχι μόνο... ;)

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, οκ, ξέρω, είναι παλιά ταινία αλλά είναι από τις αγαπημένες μου και καθώς την είδα, για πολλοστή φορά, πρόσφατα είπα να σας την υπενθυμίσω.

 

Thanks, το DVD θα ξεθαφτεί προσεχώς. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κι εγώ fan της συγκεκριμένης ταινίας. Και μια που το έφερε η κουβέντα. Μήπως να άνοιγε ένα thread με προτάσεις και trailers αγαπημένων μας μουσικών ταινιών;

 

Υ.Γ. @Odis: Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένω τις προτάσεις σου  :)

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει 2 3 τέτοια thread κ τα ψάχνω τώρα, ρίξε μια ματιά εδώ για αρχή

 

Μουσικές ταινίες

Ροκοταινίες κιθαροταινίες

 

Α ναι και την ταινία που αναφέρετε εδώ δεν την έχω δει, δεν την ξέρω, μπορεί να την δω ;)

Θενκς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Α ναι και την ταινία που αναφέρετε εδώ δεν την έχω δει, δεν την ξέρω, μπορεί να την δω ;)

Θενκς

 

Να τη δείς, κορίτσι πράμα :D!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δραττομαι της ευκαιριας, μια που συζητηση καπως περιστρεφεται γυρω απο την μουσικη και τον κινηματογραφο, να επισημανω μια εξαιρετικη ταινια που ειδα σχετικα προσφατα, με τον Jeff Bridges, τον οποιο εκτιμω ιδιαιτερως, στον πρωταγωνιστικο ρολο. O T-Bone Burnett εχει βαλει κι αυτος το χερακι του στο soundtrack...

 

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου