Προς το περιεχόμενο

κριτικη και σχολιασμος των clips


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κρίνω από την κατάληξή του δεν πρέπει να έριξε και πολλά γέλια.

 

Ποιός σου πε οτί όταν είσαι στην κορυφή όλα είναι ρόδινα...?Τουναντίον...

 

Προσωπικά αν ήμουν επαγγελματίας μουσικός δεν θα πολυέδινα σημασία στο τι λέει ο καθένας.Θα εμπιστευόμουν μόνο το εαυτό μου. (εκτός βέβαια από τα καθαρά τεχνικά θέματα όπου φυσικά θα ακούσεις κάποιον που ξέρει.)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φυσικα αυτο ισχυει κ για εμενα μαγκες. Διοτι ποτε δεν αξιωθηκα ως τωρα να ανεβασω κατι δικο μου. Κ φυσικα μ αρεσει να κρινω τους παντες κ να μπουρδολογω ;P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Ποιός σου πε οτί όταν είσαι στην κορυφή όλα είναι ρόδινα...?Τουναντίον...

 

Προσωπικά αν ήμουν επαγγελματίας μουσικός δεν θα πολυέδινα σημασία στο τι λέει ο καθένας.Θα εμπιστευόμουν μόνο το εαυτό μου. (εκτός βέβαια από τα καθαρά τεχνικά θέματα όπου φυσικά θα ακούσεις κάποιον που ξέρει.)

Μάλλον υποθετικά μιλάς, έτσι; Ομως σωστά... υπάρχει και αυτή η στάση.

 

Ομως τι κάνει στο Noiz κάποιος αν δεν έχει σκοπό να αναπτύξει την ΤΕΧΝΗ της μουσικής και του ήχου;

 

Σήμερα ο κοσμος εχει την άνεση να γραφει τις ιδεες του δίπλα στο κομοδίνο του. Από τη μία οι ιδέες πρέπει να εκτελεστουν σωστά αλλά και η ενορχηστρωση και ο ήχος εξ ισου. Μεγάλο φορτίο για τον μέσο μουσικό, αλλά challenging. Και γι αυτό εχουμε μαζευτεί εδω, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον στα τεχνικά αυτά θέματα. (Και η σύνθεση τεχνικό θεμα είναι). Η υπνοπαιδεία έχει αποδειχτεί πως δεν έχει αποτέλεσμα. Η άλλη περίπτωση είναι να περιμένεις στο Crossroad μπας και κλείσεις κανα συμβόλαιο καλό.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ποιός σου πε οτί όταν είσαι στην κορυφή όλα είναι ρόδινα...?Τουναντίον...

 

Προσωπικά αν ήμουν επαγγελματίας μουσικός δεν θα πολυέδινα σημασία στο τι λέει ο καθένας.Θα εμπιστευόμουν μόνο το εαυτό μου. (εκτός βέβαια από τα καθαρά τεχνικά θέματα όπου φυσικά θα ακούσεις κάποιον που ξέρει.)

Εξαρτάται...

 

Για μένα μερικοί άνθρωποι του νοιζ ή άλλων φόρουμ είναι μακράν από "τον καθένα".

 

Αλλιώς γιατί να δείξω τίποτα εδώ μέσα, ή αλλού, και ακόμη περισσότερο να ζητάω γνώμες; :) Να μη μιλήσω για την τεχνική της σύνθεσης ή της ενορχήστρωσης. Σύμφωνα με τα λεγόμενα σου, θα πρέπει να ακούσω αυτούς που ξέρουν τις παραπάνω τεχνικές, έτσι; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αν ήμουν επαγγελματίας μουσικός δεν θα πολυέδινα σημασία στο τι λέει ο καθένας.Θα εμπιστευόμουν μόνο το εαυτό μου.

Kαι τον ατζέντη σου... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον υποθετικά μιλάς, έτσι; Ομως σωστά... υπάρχει και αυτή η στάση.

 

Ομως τι κάνει στο Noiz κάποιος αν δεν έχει σκοπό να αναπτύξει την ΤΕΧΝΗ της μουσικής και του ήχου;

 

Σήμερα ο κοσμος εχει την άνεση να γραφει τις ιδεες του δίπλα στο κομοδίνο του. Από τη μία οι ιδέες πρέπει να εκτελεστουν σωστά αλλά και η ενορχηστρωση και ο ήχος εξ ισου. Μεγάλο φορτίο για τον μέσο μουσικό, αλλά challenging. Και γι αυτό εχουμε μαζευτεί εδω, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον στα τεχνικά αυτά θέματα. (Και η σύνθεση τεχνικό θεμα είναι). Η υπνοπαιδεία έχει αποδειχτεί πως δεν έχει αποτέλεσμα. Η άλλη περίπτωση είναι να περιμένεις στο Crossroad μπας και κλείσεις κανα συμβόλαιο καλό.

 

 

Εξαρτάται...

 

Για μένα μερικοί άνθρωποι του νοιζ ή άλλων φόρουμ είναι μακράν από "τον καθένα".

 

Αλλιώς γιατί να δείξω τίποτα εδώ μέσα, ή αλλού, και ακόμη περισσότερο να ζητάω γνώμες; :) Να μη μιλήσω για την τεχνική της σύνθεσης ή της ενορχήστρωσης. Σύμφωνα με τα λεγόμενα σου, θα πρέπει να ακούσω αυτούς που ξέρουν τις παραπάνω τεχνικές, έτσι; ;)

 

Στην ουσία συμφωνούμε.Αυτό που ήθελα να πω -με άλλα λόγια- είναι οτί ειδικά ένας επαγγελματίας μουσικός οφείλει να έχει ακλόνητη πίστη στον εαυτό του και στις ικανότητές του και μία καλώς εννοούμενη "αλλαζονεία" και να μην μπαίνει στη διαδικασία να επηρεάζεται από τις όποιες κριτικές ειδικά σε ότι αφορά το δημιουργικό μέρος.Σε καθαρά τεχνικά θέματα φυσικά και θα ακούσει και μία δεύτερη γνώμη,αλλά πάλι έως ένα βαθμό.Όλοι οι μεγάλοι μουσικοί (τρανά παραδείγματα ο Jimi Hendrix και ο Jimmy Page) είχαν ακριβώς αυτά τα χαρακτηριστικά.Δεν ήταν και τα πιό "υπάκουα" παιδιά... ;D

 

Σε ερασιτεχνικό επίπεδο τα πράματα αλλάζουν και θα λεγα οτί είναι μέρος της όλης χαράς και της διαδικασίας να αποζητάς γνώμες και κριτικές,ωστέ να εξελιχθείς σαν μουσικός.

 

 

Kαι τον ατζέντη σου... ;)

 

Μεγάλη κουβέντα είπες...Αλλά και πάλι και αυτόν πρέπει να τον κρατάς σε μία απόσταση. ;D

 

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που λες S9F θα είχαν νόημα αν ζούσαμε καμιά πεντακοσαριά χρόνια σε έναν κόσμο που δεν εξελίσσεται. Επειδή όμως ζούμε πολύ λιγότερα, και η τέχνη υπερβαίνει κατά πολύ τη ζωή μας, η αλαζονεία και η μη- εξέλιξη είναι συνταγή μόνο για όποιον θεωρεί πως τα εργαλεία που ήδη κατέχει του αρκούν για να πορευτεί.

 

Με άλλα λόγια όποιος νομίζει ότι έφτασε ας μην αποζητά την κριτική. Οι υπόλοιποι που δεν έχουν τέτοιες παραισθήσεις ας συνεχίσουν να εκτίθενται  ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που λες S9F θα είχαν νόημα αν ζούσαμε καμιά πεντακοσαριά χρόνια σε έναν κόσμο που δεν εξελίσσεται. Επειδή όμως ζούμε πολύ λιγότερα, και η τέχνη υπερβαίνει κατά πολύ τη ζωή μας, η αλαζονεία και η μη- εξέλιξη είναι συνταγή μόνο για όποιον θεωρεί πως τα εργαλεία που ήδη κατέχει του αρκούν για να πορευτεί.

 

Με άλλα λόγια όποιος νομίζει ότι έφτασε ας μην αποζητά την κριτική. Οι υπόλοιποι που δεν έχουν τέτοιες παραισθήσεις ας συνεχίσουν να εκτίθενται  ;) 

 

Απολύτως σεβαστή η γνώμη σου.Different perspective that's all... 8)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η γνωμη και η κριτικη(καλή ή κακή) ειναι καλοδεχουμενη (ετσι θα επρεπε τουλάχιστον) απο ολους γιατι αυτοι που θα κρινουν εν τελη ενα κομμάτι ειναι ο λαος, αλλά οταν ερθουμε στις συμβουλές για τεχνικά θεματα (παικτικα,ηχητικα, συνθετικά)αλλάζει το πράγμα και θα δωθει περισσοτερο βαση στα λογια των ειδικών (για μενα μιλάω).

 

ΥΓ: ειδικος στην συνθεση μπορει να ειναι και καποιος που έχει λιωσει πολλάαααααα CD ή LP πάνω σε ενα ειδος μουσικής ας πουμε.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: ειδικος στην συνθεση μπορει να ειναι και καποιος που έχει λιωσει πολλάαααααα CD ή LP πάνω σε ενα ειδος μουσικής ας πουμε.

 

Mπααα...ένα σωρό CD και LP έχω λιώσει αλλά από σύνθεση τίποτε δεν κατάλαβα  ::)

Προσωπικά μου αρέσει πια η πολύ αυστηρή κριτική είτε σε στιχουργικό είτε σε ερμηνευτικό επίπεδο από τους ειδικούς του χώρου, αφού έχω κερδίσει πολλά από αυτήν  (στην αρχή είχα ενοχληθεί, μετά κατάλαβα το πνεύμα των εκάστοτε κριτικών ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου