Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για αγορα fender blues deville 212


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοεις δεν εκανε τιποτα?

 

Αν εννοεις οτι δεν ειχε αρκετο.... τσανκα-τσουνκα ;D (ογκο δηλ.) αυτο ειναι φυσικο μια και ο ενισχυτης εχει ανοιχτη καμπινα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παντως αν δεν τον παρεις τελικά τον αγοραζω εγω.Ειναι πολυ καλος ενισχυτης δεν θα σε απογοητευσει σε ολη την γκαμα απο blues εως rock/hard rock τωρα για τα πεταλια ειναι μεγάλη ιστορια, πρεπει να ακουσεις αρκετά με τον συγκεκριμενο ενισχυτη (η εν πάσει περιπτώσει με οποθον και να παρεις) και να καταληξεις μετα

αξιζει τα 500 ευρο.....???

ειναι του 93....

οι new sto thomann κανουν 1000 ευρο νομιζω...

τι διαφορες θα εχει με εναν 2010 αυτοσ του 93???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι διαφορες θα εχει με εναν 2010 αυτοσ του 93???

 

ο του 93 ειναι αμερικανικος ο καινουργιος μεξικανικος,κατα τα αλλα τα ιδια ακουγονται,τα pcb boards των μεξικανικων ειναι βελτιωμενα (παχυτερα και ανθεκτικοτερα) αλλα ετσι κι αλλοιως μια και ο ενισχυτης δεν εχει παθει κατι μεχρι τωρα αποκλειεται να παθει πλεον.... ;D

 

επισης ο καινουργιος blues deville βγαινει μονο σε 4χ10 (προσωπικα προτιμω τον 2χ12)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις δεν εκανε τιποτα?

 

Αν εννοεις οτι δεν ειχε αρκετο.... τσανκα-τσουνκα ;D (ογκο δηλ.) αυτο ειναι φυσικο μια και ο ενισχυτης εχει ανοιχτη καμπινα.

 

ειχα ακουσει το πεταλι αθτο σε εναν μαρσαλ μγ μινι σταγγ15..και ηταν πολυ δυνατο.,

και οταν το κουμπωσα στον φενντερ τιποτα...αλλα δεν ηταν αναλογικο..παιζει ρολο αυτο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω το εννοεις με το "πιο δυνατο",τι σχεση  εχει αν ειναι αναλογικο ή digital ενα distortion με τον ενισχυτη που θα το βαλεις?

 

μαλλον δεν ειχες ρυθμισει σωστα τον ενισχυτη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει τον συγκεκριμένο ενισχυτή(αλλά τον 4x10) και έμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις. Έχει εξαιρετικό, ζεστό και γεμάτο καθαρό ήχο. Τον είχα δοκιμάσει με τελε.

 

Τώρα, προσωπικά, ακούγοντάς τον ούτε που μου πήγε ο νους στο μέταλ και ειλικρινά δεν έχω ιδέα πώς θα μπορούσε να ακούγεται με τέτοιου είδους πετάλια.

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω το εννοεις με το "πιο δυνατο",τι σχεση  εχει αν ειναι αναλογικο ή digital ενα distortion με τον ενισχυτη που θα το βαλεις?

 

μαλλον δεν ειχες ρυθμισει σωστα τον ενισχυτη.

ξερω σας κουρασα αλλα μπωρεις να μου πεις πως να το συνδεσω και τι ρυθμιση να κανω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω σας κουρασα αλλα μπωρεις να μου πεις πως να το συνδεσω και τι ρυθμιση να κανω?

 

 

οχι,μια και δεν ξερω...η σχεση μου με το μεταλ ειναι απλα...ανυπαρκτη... ;D

 

παντως για να σοβαρευτουμε κι ολας αν ειναι να παιζεις μεταλ μη παρεις αυτον τον ενισχυτη,κριμα ειναι να παει χαμενος....παρε μια γκαζιαρικη κεφαλη και μια κλειστη καμπινα να καμεις δουλεια σου...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει τα 500 ευρο.....???

Νομίζω τα παιδιά σου απάντησαν επαρκώς, και σου απάντησα και γώ

Παντως αν δεν τον παρεις τελικά τον αγοραζω εγω.

; ;)

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω... νομιζω μια χαρα metal θα παιξεις. Ο ενισχυτης υπηρχε σε αρκετα μαγαζια που εχω παιξει και εχω δει να παιζουν metal μπαντες πανω του. Και ακουγοταν μια χαρα. Ενταξει, εναν blues ενισχυτη που να ειναι και πιο ευελικτος ζηταει το παιδι, και κυριως για το σπιτι. Πιστευω θα ειναι ok. Επισης: Με τι κιθαρα δοκιμασες τα metal πεταλια? Γιατι ειναι πιο σημαντικο νομιζω. Η κιθαρα σου ειναι αυτη που δεν ταιριαζει περισσοτερο με metal παρα ο ενισχυτης(αν καταλαβα καλα τι κιθαρα εχεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου