Προς το περιεχόμενο

Greek Viking Epic Death! (Aeklypsis - Mirror of Darkness)


VivaldiNew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πω πω μιζέρια σ' αυτό το φορουμ...δηλαδή αν ενοχλείστε τόσο απλά μην ασχολείστε...αφού το είδος που εκπροσωπούν τα παιδιά είναι ΕΠΙΚΟ, αφήστε τους να το κοσμήσουν με ΕΠΙΚΑ επίθετα ΕΠΙΚΟΥ μεγέθους!  :P

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισθανομαι πολυ στριμμενος. Ειπα να ακουσω κανα κομματι για να κανω κριτικη επι της ουσιας.

 

Δε θα κανω κριτικη ομως, γιατι εχω αντιληφθει οτι στο χωρο του μεταλ, η αρνητική κριτικη σημαινει "κολλημενα μυαλα που δε στηριζουν την αγνη δημιουργια".

 

Αυτο το "υποστηριξε τη σκηνη" εχει γίνει το depon της καθε παρεας που πιανει 2 κιθαρες. Γι'αυτο και ποτέ δε συνοδευεται απο το απαραιτητο "αν νομιζεις ότι αξιζει κατι"...

 

Τελοσπαντων, εκ των πραγματων δεν εχω διαθεση να στηριξω την ελλ.μεταλ σκηνη, υπαρχει ή δεν υπαρχει μου είναι ενα και το αυτο.

 

Αλλα εντελώς ειλικρινα, και χωρις να με επηρεαζουν τα προηγουμενα σχολια, θα αρκεστω να πω ότι τα παιδια δεν αξίζουν καμία υποστηριξη προς το παρον, περα της ευχης να συνεχισουν να κανουν αυτο που αγαπανε. Απέχουν χιλιομετρα απο το να θεωρηθουν ενα καλό ελληνικό μεταλ γκρουπ (τη στιγμη που εχουμε τους horizon's end πχ). Ειναι ενα συνηθισμένο λυκειακο σχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε αυτό το Live στο Invite ήταν ότι να'ναι... Πραγματικά...

 

Εσύ αγορίνα Σατανικούλη που μιλάς με γεγονότα, κάτι μπέρδεψες..

 

Τυχαίνει να είμαι ο τραγουδιστής των Still Falling και δεν ήμασταν εμείς η μπάντα που είχε βγει στο schoolwave, αλλά οι Winter Flame.

 

Και σε καμία περίπτωση δεν ήρθαμε με το στυλάκι που αναφέρεις..

 

Βασικά βλέπω εδώ πως αντιμετωπίζετε γενικά την φάση στην Ελλάδα και γενικά ξενερώνω.. Έστω και οτι το παιδί τελικά ήταν απο τους Aeklypsis, γιατί δηλαδή να μην διαφημιστεί ΚΑΙ από εδώ?

 

Αντί να βοηθάτε την φάση να γουστάρουμε όλοι κάθεστε και κράζετε και πλακώνεστε χωρίς λόγο..

 

Και που μπορεί να υπάρχουν καλύτερα bands? Τι θα γίνει, εμείς να σταματήσουμε να παίζουμε?

 

VivaldiNew ποιός είσαι ωρέ?

Μπορεί να μπέρδεψα τα ονόματα απ τα bands αφού ήταν αδιάφορα(για μένα) εντελώς αλλά για τη μουσική+προσωπική συμπεριφόρα ειδικά των Aεκεπίκυψις δεν κάνω με τπτ λάθος....Αν κατάλαβα και καλά στο τέλος πήγαν να δείρουν και τον μαγαζάτορα γτ δεν ήταν καλός ο ήχος..Μιλάμε για Far west...

Οι Best of the best HEADLINERS in the crowd of 5  ;D ;D ;D

 

Υ.Γ Με τέτοια μυαλά κουτοπόνηρα δεν θα πάμε ποτέ μπροστά....

Υ.Γ2 Δεν θα σταματήσω να κράζω αμούστακα παιδιά που εξέχει ένα καλάμι απ τον ποπό τους ντάξει VOLIMINALIKOUS EPIKOUS ANIDEOUS???

Υ.Γ3 Μάθετε να σέβεστε..ειδικά εδώ μέσα υπάρχουν μουσικοί που είναι στο δρόμο 30 χρ ίσως και παραπάνω..

Υ.Γ 4 Μάθετε να ακούτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε να το σταματήσουμε ευγενικά αλλά εσύ επιμένεις να μειώνεις την μπάντα που υποστηρίζω με ανακρίβειες και συκοφαντίες.

 

Συγγνώμη αλλά η παραπλήροφόρηση πάει σύννεφο γιατί στο facebook του event λέει πως οι Headliners είναι οι Total Starlight.

 

http://www.facebook.com/event.php?eid=111360842264034

 

οι οποίοι δεν εμφανίστηκαν καν λόγω 0 οπαδών τους. Και απορώ:

1ον Πως ένα τέτοιο "αξιόπιστο" και "δημοφιλές" μαγαζί διαλέγει τέτοιους Headliners

2ον Πως συγκρότημα 40άρηδων δεν έχει ούτε ένα τραγούδι δικό του ή τουλάχιστον έναν οπαδό!

3ον Μήπως ήθελαν να εκμεταλλευτούν τα ονόματα των άλλων μπαντών προς όφελος δικό τους?

 

Επίσης θυμάμαι γιατί ήμουν εκεί ότι ο μαγαζάτορας προσέβαλε τους Aeklypsis ενώ ήταν στην σκηνή και γιαυτό ξεκίνησε η φασαρία και όχι λόγω του ήχου...

 

BTW με την εκτενέστατη κριτική σου ικανότητα...τι γνώμη έχεις για τους Total Starlight και την δική τους συμπεριφορά?

Και τέλος άμα έχεις προηγούμενα με την μπάντα δεν έχω εγώ τίποτα παραπάνω να σου πω...Στείλε στο www.myspace.com/aeklypsis ένα μήνυμα και θα σου απαντήσουν τα παιδιά σε ότι απορία ή παράπονο έχεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε να το σταματήσουμε ευγενικά αλλά εσύ επιμένεις να μειώνεις την μπάντα που υποστηρίζω με ανακρίβειες και συκοφαντίες.

 

Συγγνώμη αλλά η παραπλήροφόρηση πάει σύννεφο γιατί στο facebook του event λέει πως οι Headliners είναι οι Total Starlight.

 

http://www.facebook.com/event.php?eid=111360842264034

 

οι οποίοι δεν εμφανίστηκαν καν λόγω 0 οπαδών τους. Και απορώ:

1ον Πως ένα τέτοιο "αξιόπιστο" και "δημοφιλές" μαγαζί διαλέγει τέτοιους Headliners

2ον Πως συγκρότημα 40άρηδων δεν έχει ούτε ένα τραγούδι δικό του ή τουλάχιστον έναν οπαδό!

3ον Μήπως ήθελαν να εκμεταλλευτούν τα ονόματα των άλλων μπαντών προς όφελος δικό τους?

 

Επίσης θυμάμαι γιατί ήμουν εκεί ότι ο μαγαζάτορας προσέβαλε τους Aeklypsis ενώ ήταν στην σκηνή και γιαυτό ξεκίνησε η φασαρία και όχι λόγω του ήχου...

 

BTW με την εκτενέστατη κριτική σου ικανότητα...τι γνώμη έχεις για τους Total Starlight και την δική τους συμπεριφορά?

Και τέλος άμα έχεις προηγούμενα με την μπάντα δεν έχω εγώ τίποτα παραπάνω να σου πω...Στείλε στο www.myspace.com/aeklypsis ένα μήνυμα και θα σου απαντήσουν τα παιδιά σε ότι απορία ή παράπονο έχεις.

 

Eγώ ξέρω και μιλάω γι αυτά που είδα και άκουσα...

Δεν ξέρω να αναφέρω ούτε τα ονόματα των άλλων συγκροτημάτων που έπαιξαν ή θα έπαιζαν..ότι είδα και ότι άκουσα λέω....

BTW δεν είδα συγκρότημα TOTAL STARLIGHT..το είδες εσύ???

Ξέρεις μήπως τον λόγο που τλκ δεν έπαιξαν??

Στα ερωτήματα σου

1..Απευθύνσου στον μαγαζάτορα δεν είμαι εγώ που ξέρω

2..Η συγκεκριμένη μπάντα απ όσο ξέρω είναι επιλογή της να παίζει cover όπως τόσες και τόσες δεκάδες μπάντες ανα την Ελλάδα....Maidenance etc etc..

3..Μάλλον για απάντηση εδώ πρέπει να απευθυνθείς ΕΣΥ στο μεγαλειώδες crowd των 8 ατόμων...

We want more We want more....

Καλό σας βράδυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο στο crowd των 5-8 ατόμων αναφέρεσαι... Λες και είναι δουλειά εμένα που ήρθα και πλήρωσα αν το μαγαζί με 6 μπάντες και 1 super guest δεν καταφέρνει να μαζέψει άτομα.

 

(Υποθετικά τώρα, μήπως δεν πληρώθηκες εκείνο το βράδυ και έχεις τώρα και μας πρήζεις όλους στο post του παιδιού για την μπάντα?  :-X)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου