Προς το περιεχόμενο

Diy project: Noiz overdrive


toneless

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά....κομπροσσοράκια και fuzzaκια είναι γεμάτος ο DIY κόσμος. Θα ήθελα κάτι πιο περίεργο...πιο custom

Να' date=' αυτό πως σας φαίνεται?

 

[img']http://usera.imagecave.com/harilatron/bistateeq.jpg[/img]

 

Εχω ενα fish & chips και με αυτο κανω δουλεια.

Εχω 2 ηχους. Εναν οταν το FC ειναι ανενεργο, που βγαζει το eq του ενισχυτη και ενα οταν το FC ειναι ενεργοποιημενο οπου εχω πειραξει το eq καταλληλα. Με αυτο ειμαι μια χαρα.

 

Αυτο το πεταλακι που δειχνεις σαν ιδεα απο οτι καταλαβα θα εχει 3 ηχους. Δεν το θεωρω απαραιτητο (για μενα) αλλα αμα το φτιαξετε ενδιαφερομαι και γω :D

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 981
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και κατι αλλο που ξεχασα. Ο toneless Ποτε απολυεται; :D

 

Ωχ ωχ ωχ, α ρε καϋμένε toneless, σε περιμένει "χώσιμο" και μετά το στρατό...

Ειδικά τώρα που έγινες και θυρωρός...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η αυτό

 

indyeq.jpg

 

 

Το πετάλι είναι στην ουσία ένα 3-band active eq.

 

Όταν πατάς τα κουμπιά συμμετέχει το αντίστοιχο ποτενσιόμετρο (είτε το έχεις σε cut είτε σε boost). Όταν δεν είναι πατημένα συμμετέχει μία fixed αντίσταση που αφήνει ουδέτερη την αντίστοιχη μπάντα.

 

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν mid boost, treble boost, v-tone boost....

 

@Kwstas, toneless. Στο στρατό θυμάμαι η υπηρεσία "σκοπός στην πύλη" ήταν από τις δυσκολότερες. Ελπίζω να μην έμαθε ο επιλοχίας ότι έχεις ειδικότητα "gate keeper" και σε συνδέσει μονίμως με την πύλη :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως η δυσκολότερη, αφου έπρεπε να χαιρετάς τον κάθε λακαμά. Μια φορά το έκανα, μετά δεν με ξαναβάλανε.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αυτό

 

indyeq.jpg

 

 

Το πετάλι είναι στην ουσία ένα 3-band active eq.

 

Όταν πατάς τα κουμπιά συμμετέχει το αντίστοιχο ποτενσιόμετρο (είτε το έχεις σε cut είτε σε boost). Όταν δεν είναι πατημένα συμμετέχει μία fixed αντίσταση που αφήνει ουδέτερη την αντίστοιχη μπάντα.

 

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν mid boost' date=' treble boost, v-tone boost....

 

@Kwstas, toneless. Στο στρατό θυμάμαι η υπηρεσία "σκοπός στην πύλη" ήταν από τις δυσκολότερες. Ελπίζω να μην έμαθε ο επιλοχίας ότι έχεις ειδικότητα "gate keeper" και σε συνδέσει μονίμως με την πύλη :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

αυτό τα σπάει :twisted:

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα τελείωσα και με το δικό μου!!!!

 

Ειδού:

 

noizoverdr.JPG

 

Λεπτομέρειες και κλιπάκια αύριο!!

 

 

 

Kαταπληκτική εμπειρία!!!!

Thnx mr Toneless!!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως η δυσκολότερη' date=' αφου έπρεπε να χαιρετάς τον κάθε λακαμά. Μια φορά το έκανα, μετά δεν με ξαναβάλανε.[/quote']

εμενα μια φορα με βαλανε πυλη, μετα απο 10 μερες συνεχομενη αποψυλωση και βραδυνες σκοπιες. με πηρε ο υπνος. :oops: :oops: :oops: :oops:

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον το τελιωσα και εγω... αλλα... εχει αρκετα αλλα...

 

κατι το ασημαντο πρωτα. το ποτενσιομετρο ειναι "αναποδο" δλδ τερμα δεξια ειναι κλειστο και τερμα αριστερα ειναι μαξ ανοιχτο.

 

επισης οταν ειναι κλειστο το σημα περναει γεματο χιονια. δλδ δεν εχει μονο λιγο θορυβο απο πισω αλλα ο θορυβος ακουγετε περισσοτερο απο τον ιδιο τον ηχο!

και οταν ειναι ανοιχτο το κυκλωμα δεν περναει καθολου σημα μονο θορυβος του ιδιου ειδους τον οποιο μαλιστα μπορω να ελεγχω απο το αναποδο ποτενσιομετρο :P

 

καμια ιδεα το τι μπορει να τρεχει???

οι πυκνωτες που χρησιμοποιησα τελικα ειναι κατι μικροι μπλε (οχι κεραμικοι) που δεν ειναι πολωμενοι και το κουτακι μου ειναι πλαστικο (δεν ξερω εαν παιζει ρολο γιατι με εχουν μπερδεψει οι γειωσεις).

http://www.neobux.com/?r=Evarian

βγάλτε λεφτάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου