Προς το περιεχόμενο

Nα αλλαξω bridge μαγνητη σε jackson usa ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oι shredders δεν επιδιώκουν μεγάλα γκάζια  ::)

 

η σωστή πρόταση είναι οι 'σωστοί' και 'ψαγμένοι' shredders δεν επιδιώκουν μεγάλα γκάζια!! ;D ;D  Δες Howe ή Kotzen ας πούμε. Απλά ας μην μπαίνουμε σε λεπτομέρειες και εξηγούμε και το παραμικρό, ειδικά όταν είναι προφανές το τι εννοεί ο καθένας... ;D ;D

 

Άρη, οκ, καταλαβαίνω ότι κάτι δεν σου κάθεται στον ήχο , απλά μην βιαστείς να πάρεις απόφαση. Και σκέψου ότι και εσύ ο ίδιος αλλάζεις. Σε λίγο καιρό ίσως θέλεις κάτι άλλο. Γιατί να μην έχεις διαφορετικό ήχο στις κιθάρες σου και θέλεις να έχουν όλες τον ίδιο ήχο? Για σκέψου το... :P

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η σωστή πρόταση είναι οι 'σωστοί' και 'ψαγμένοι' shredders δεν επιδιώκουν μεγάλα γκάζια!! ;D ;D  Δες Howe ή Kotzen ας πούμε. Απλά ας μην μπαίνουμε σε λεπτομέρειες και εξηγούμε και το παραμικρό, ειδικά όταν είναι προφανές το τι εννοεί ο καθένας... ;D ;D

 

Άρη, οκ, καταλαβαίνω ότι κάτι δεν σου κάθεται στον ήχο , απλά μην βιαστείς να πάρεις απόφαση. Και σκέψου ότι και εσύ ο ίδιος αλλάζεις. Σε λίγο καιρό ίσως θέλεις κάτι άλλο. Γιατί να μην έχεις διαφορετικό ήχο στις κιθάρες σου και θέλεις να έχουν όλες τον ίδιο ήχο? Για σκέψου το... :P

 

Παιδια θα σας το ξαναπω γιατι μαλλον απο τον τροπο που το εχω περιγραψει μπορει να μην το εχω κανει κατανοητο... η esp με τους ιδιους μαγνητες παιζει αψογα.... αυτο που εχω προσεξει λοιπον ειναι οτι οταν θελω να παιξω με την χροια του jb  , ας πουμε παντα ποιανω την esp και ποτε την τζακσον γιατι αν και εχουν ιδια χροια eq ktl  δεν εχει διαυγεια...και ακουγεται η κιθαρα ασθενικη , και αδυναμη....βασικα το προβλημα ειναι το τρεμολο και οχι ο μαγνητης...

 

Πρεπει να βρω εναν μαγνητη που να συνεργαζεται με το τρεμολο καλυτερα....και να εχει και λιγο διαφορετικη χροια... γιατι με την τζακσον τωρα εχω ιδια χροια σε γενικες γραμμες με την τζακσον αλλα οπως ανεφερα πιο πανω η τζακσον ακουγεται μικρη μπροστα στην εσπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καποιν φιλο απαντησα που ρωτησε αν τα λεω σε σενα αυτα.αν καταλαβα λαθος την ερωτηση ζητω συγγνωμη στον φιλο γιατι μετα απο τοσες απαντησεις καψαμε κυτταρα ;ειναι ενδιαφερον θεμα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καποιν φιλο απαντησα που ρωτησε αν τα λεω σε σενα αυτα.αν καταλαβα λαθος την ερωτηση ζητω συγγνωμη στον φιλο γιατι μετα απο τοσες απαντησεις καψαμε κυτταρα ;ειναι ενδιαφερον θεμα... 

 

tΤον παερξηγησες τον μαραθον... Απλα επειδη εχει παρακολουθησει ο ανθρωπος την πορεια μου στο φορουμ και την διαθεση μου καθε βδομαδα να θελω κατι καινουριο , απλα σε αυτο σου απαντησε.... ολα καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα επειδη εχει παρακολουθησει ο ανθρωπος την πορεια μου στο φορουμ και την διαθεση μου καθε βδομαδα να θελω κατι καινουριο...

...και ελπίζω ότι δεν θα με απογοητεύσεις και στο μέλλον... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μου ήρθε έμπνευση.

Για κάποιον λόγο που δεν έχω αναλύσει στο μυαλό μου ακόμα, θεωρώ ότι θα έπρεπε να δεις κάποιον Satrianiko Dimarzio. π.χ. FRED. Εμένα δεν μου αρέσει, αλλά αξίζει να τον δοκιμάσεις πιστεύω...

Για δες το!

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μου ήρθε έμπνευση.

Για κάποιον λόγο που δεν έχω αναλύσει στο μυαλό μου ακόμα, θεωρώ ότι θα έπρεπε να δεις κάποιον Satrianiko Dimarzio. π.χ. FRED. Εμένα δεν μου αρέσει, αλλά αξίζει να τον δοκιμάσεις πιστεύω...

 

Θα ψιλοχάσει σε δύναμη όμως η κιθάρα.Ίσως να μην έχει το gain που θέλει ο aris

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gain θα το πάρει από τον ενισχυτή. Περάσαν οι εποχές που το gain το έπαιρνες από τους μαγνήτες.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gain θα το πάρει από τον ενισχυτή. Περάσαν οι εποχές που το gain το έπαιρνες από τους μαγνήτες.

 

Πες το στον άρη αυτό μιας και τσεκάρει και τον invader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου