Προς το περιεχόμενο

Nα αλλαξω bridge μαγνητη σε jackson usa ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:'( :'( :'(

 

Εχω βγαλει κακη φημη

 

Ας ειχα τα λεφτα και θα εβλεπες... μια χαρα αποφασιστικοτατος θα ημουν...  :'( :'( :-\ :-\

 

 

Εν τελει θελω να τσεκαρω μηπως μου κανει ο tb-5 ... Δεν θελω ρε γα....μω....το να βαλω καφρομαγνητη... θελω μια ευεληξια...Κατα βασει μεταλομαγνητη αλλα οχι να μην μπορω να παιξω και κατι αλλο... Παντως αν καταληξω να βαλω καφρομαγνητη ο ινβειντερ θα ειναι αυτος...

 

Να σε ρωτησω κατι? Ποσα λεφτα χρειαζεσαι?  ;D

Γιατι μας εδειξες γυρω στα 7000 σε κιθαρες στο βιντεακι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να σε ρωτησω κατι? Ποσα λεφτα χρειαζεσαι?  ;D

Γιατι μας εδειξες γυρω στα 7000 σε κιθαρες στο βιντεακι....

Aυτά είναι μόνο γι αυτό το post... ;D ;D...έχει κάβα!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτες ξαναελα... ;D

 

xmmm δεν ειναι κακη ιδεα... μαλλον πρεπει να φερω και τον ενυσχητη μου μαζι και την τζακσον... να παιξω και με τις 2 διπλα διπλα...σε ευχαριστω ρε συ... περιμενε τηλεφωνο μου συντομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,σημασια δεν εχουν τα μηνυματα φιλε αλλα αν εχεις ψαχτει με ενα θεμα αρκετα...σε καποιο αλλο θεμα μπορει να μην ξερω οποτε και δεν θα μιλησω.οταν ξερεις κατι καλο να απαντας και οταν δεν ξερεις να περιμενεις να ακουσεις και να μαθεις.ο αρης μπορει να γνωριζει τα παντα αλλα ηθελε καποια γνωμη.και σε κατι που γνωριζω παλι θα ζητησω γνωμες...αλλιως ποιος ο λογος του φορουμ αν οχι η συζητηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτησω κατι? Ποσα λεφτα χρειαζεσαι?  ;D

Γιατι μας εδειξες γυρω στα 7000 σε κιθαρες στο βιντεακι....

 

 

;D ;D ;D

 

βασικα εχω αλλες 2 που δεν σας εδειξα... ;D ;D ;D κοιτα... το ιδανικο θα ηταν να εχω αλλα 1500 ευρω... και αναλυω

 

 

- 1000 για engl powerball

- 200 για καμπινα πες...

- 100 για μαγνητες

- αντε και κανενα πεταλιακι ντιλευ 100

- αντε και μια ηλεκτρακουστικη 200 ευρω πες

- αντε και ενα μικροφωνο για ηχογραφηση πες 100 ευρω...

 

χμμμμ μαλλον ξεφυγα παλι... ;D ;D

 

Aυτά είναι μόνο γι αυτό το post... ;D ;D...έχει κάβα!

 

;D ;D ;D λιγο ακομα και θα μου μπουν υποψιες οτι εχεις βαλει καμερα στο σπιτι μου... ;D

 

 

ναι,σημασια δεν εχουν τα μηνυματα φιλε αλλα αν εχεις ψαχτει με ενα θεμα αρκετα...σε καποιο αλλο θεμα μπορει να μην ξερω οποτε και δεν θα μιλησω.οταν ξερεις κατι καλο να απαντας και οταν δεν ξερεις να περιμενεις να ακουσεις και να μαθεις.ο αρης μπορει να γνωριζει τα παντα αλλα ηθελε καποια γνωμη.και σε κατι που γνωριζω παλι θα ζητησω γνωμες...αλλιως ποιος ο λογος του φορουμ αν οχι η συζητηση?

 

φιλε μου επειδη χαθηκα λιγο... σε ποιον απαντας ? συγνωμη που ρωταω απλα για να καταλαβω το λεω...ευχαριστω για τις συμβουλες σου παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι και η κιθάρα και ο JB.  ;) Φιλικά Άρη, αλλά το έχεις ήδη αποφασίσει να αγοράσεις άλλον μαγνήτη, οπότε τι το κουράζουμε? Για το στυλ σου, ομολογώ ότι σου ταίριαζε ο συνδιασμός BC Rich και EMG αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξεις τον JB στην Jackson.

 

Θεωρώ ότι ο συνδιασμός '59 με JB είναι τεφαρίκι. Μην την πειράζεις καθόλου την κιθάρα...Ο JB απλά δεν έχει αυτό το υπερβολικά high output που θεωρητικά επιδιώκουν οι shredders. Πρακτικά όμως, σημαίνει ότι έχεις έναν μαγνήτη λιγότερο κομπρεσαρισμένο, που ακούει καλύτερα στις δυναμικές του χεριού σου! Εσύ αποφασίζεις ωστόσο ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι και η κιθάρα και ο JB.  ;) Φιλικά Άρη, αλλά το έχεις ήδη αποφασίσει να αγοράσεις άλλον μαγνήτη, οπότε τι το κουράζουμε? Για το στυλ σου, ομολογώ ότι σου ταίριαζε ο συνδιασμός BC Rich και EMG αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξεις τον JB στην Jackson.

 

Θεωρώ ότι ο συνδιασμός '59 με JB είναι τεφαρίκι. Μην την πειράζεις καθόλου την κιθάρα...Ο JB απλά δεν έχει αυτό το υπερβολικά high output που θεωρητικά επιδιώκουν οι shredders. Πρακτικά όμως, σημαίνει ότι έχεις έναν μαγνήτη λιγότερο κομπρεσαρισμένο, που ακούει καλύτερα στις δυναμικές του χεριού σου! Εσύ αποφασίζεις ωστόσο ;) ;)

 

Λοιπον προσεξε ... ο jb ειναι ενας απο τους ωραιοτερους μαγνητες που εχω ακουσει... Τον εχω τον συγκεκριμενο μαγνητη στην esp ... διεπιστωσα ομως οτι στο δικο μου αυτι δεν ταιριαζει και τοσο με κιθαρες με λοκινγκ τρεμολο... το ιδιο προβλημα ειχε και η σεχτερ μπλακτζακ με αυτον τον μαγνητη... η esp χωρις το τρεμολο και τα ιδια ξυλα ακουγεται κλασης ανωτερη απο την τζακσον που εχει και πιο ακριβα... οποτε το προβλημα δεν ειναι τοσο ο jb αλλα το γεγονος οτι το λοκινγκ τρεμολο χαλαει πολυ το ηχο.

 

Οποτε ψαχνω εναν μαγνητη ο οποιος να ταιριαζει καλυτερα με το τρεμολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο JB απλά δεν έχει αυτό το υπερβολικά high output που θεωρητικά επιδιώκουν οι shredders.

 

Oι shredders δεν επιδιώκουν μεγάλα γκάζια  ::) Τουλάχιστον όχι εγώ  ;D Άρη εγώ πάντως προτείνω τβ-10 full shred.Ογκώδης,ζεστός και high output. Στη neck θέση σίγουρα έχει τον 59?Γιατί έχω την εντύπωση ότι έχει τον jazz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι shredders δεν επιδιώκουν μεγάλα γκάζια  ::) Τουλάχιστον όχι εγώ  ;D Άρη εγώ πάντως προτείνω τβ-10 full shred.Ογκώδης,ζεστός και high output. Στη neck θέση σίγουρα έχει τον 59?Γιατί έχω την εντύπωση ότι έχει τον jazz.

 

οχι οχι εχει τον 59...παντως για αυτο δεν θελω να βαλω πολυ καφρομαγνητη... θελω εναν μαγνητη τυπου , JB οχι ομως αυτον.... θελω διαυγεια...δεν μου αρεσει το fuzzarisma...θελω , ξυτητα... ξυραφι... αλλα οχι emg... καποιον πασιβ ντανκαν... θα δοκιμασω τον tb-5 και αργοτερα τον tb-6...Αν εχετε αλλη ιδεα πειτε ετσι...??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οχι εχει τον 59...παντως για αυτο δεν θελω να βαλω πολυ καφρομαγνητη... θελω εναν μαγνητη τυπου , JB οχι ομως αυτον.... θελω διαυγεια...δεν μου αρεσει το fuzzarisma...θελω , ξυτητα... ξυραφι... αλλα οχι emg... καποιον πασιβ ντανκαν... θα δοκιμασω τον tb-5 και αργοτερα τον tb-6...Αν εχετε αλλη ιδεα πειτε ετσι...??

 

TB-10  full shred seumour duncan και τον George lynch screaming deamon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου