Προς το περιεχόμενο

Nα αλλαξω bridge μαγνητη σε jackson usa ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο Άρης είναι για δραστικές λύσεις... ;)

 

Έναν ενισχυτή θέλει και άντε ένα brass block στο floyd.Δεν χρειάζεται να πειράξει την κιθάρα. Τόσες γαμάτες μεταλοκιθάρες που έχει αδικούνται από τον peavy.Σαν να παίζω με gibson les paul μέσα απο marshall mg30dfx  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα παιδια δυστηχως στο θεμα του ενυσχητη εχω κολησει... Μακαρι να ειχα την δυνατοτητα... με τα τωρα δεδομενα μπορω μονο να κοιταξω σε μπουγκερα...

 

το σκεφτομαι προς το παρον...Ειναι πολλα τα 120 βατ... αλλοι ενυσχητες μικροτεροι δεν μου κανουν σε γκαζια κτλ... και ειναι και ακριβοι... Γι αυτο εχω κολλησει...

 

τον ινβειντερ τον εχω στο νου μου σε περιπτωση που δεν βρω καποιον αλλο μαγνητη που να μου κανει... κατα τα αλλα δεν θελω να την κανω την κιθαρα για περιορισμενα παιξιματα...θελω μια κιθαρα που να παιζει τα παντα , αλλα να εχει χαρακτηρα...

 

αυτο το μπρας λοκ στο φλοιντ τι ακριβως κανει ? το κλειδωνει ? σαν το τρεμολνο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα παιδια δυστηχως στο θεμα του ενυσχητη εχω κολησει... Μακαρι να ειχα την δυνατοτητα... με τα τωρα δεδομενα μπορω μονο να κοιταξω σε μπουγκερα...

 

το σκεφτομαι προς το παρον...Ειναι πολλα τα 120 βατ... αλλοι ενυσχητες μικροτεροι δεν μου κανουν σε γκαζια κτλ... και ειναι και ακριβοι... Γι αυτο εχω κολλησει...

 

τον ινβειντερ τον εχω στο νου μου σε περιπτωση που δεν βρω καποιον αλλο μαγνητη που να μου κανει... κατα τα αλλα δεν θελω να την κανω την κιθαρα για περιορισμενα παιξιματα...θελω μια κιθαρα που να παιζει τα παντα , αλλα να εχει χαρακτηρα...

 

αυτο το μπρας λοκ στο φλοιντ τι ακριβως κανει ? το κλειδωνει ? σαν το τρεμολνο ?

 

Πάρε την κιθάρα σου και πήγαινε να δοκιμάσεις ενισχυτές.Για το brass block.άνοιξε πίσω το cavity που είναι το τρέμολο.Πίσω από τα ελατήρια είναι μια γκουμούτσα σαν μεταλλική πλάκα.Αυτό είναι το block και είναι φτιαγμένο μάλλον από χαλκό δεν ξέρω και γω/Αυτό το αντικαθιστάς και αλλάζει ο ήχος.Το brass θα στον κάνει πιο ζεστό κόβοντας λίγα πρίμα και δίνοντας λιγάκι μπάσσο.Η διαφορά ακούγετα όμως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειδα το βιντεο... βασικα και μετα το μπρας μπλοκ βλεπω οτι παλι υπαρχει αυτη η βαβουρα που δεν μου αρεσει... ψαχνω height definition  ρε πιδι μ...

 

θα μου πεις ολα αυτα τα καταλαβες απο το βιντεο ρε γιδι ?

 

ε !! ξερω γω... :'( :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μου πεις ολα αυτα τα καταλαβες απο το βιντεο ρε γιδι ?

 

όλα αυτά τα κατάλαβες από το βίντεο βρε αιγοπρόβατο? ;D ;D

Εγώ προσπαθώ να σε σώσω από το να κάνεις κλατι που δεν θα σε ικανοποιει.Πες ότι παίρνεις καινούργι ενισχυτη και έχεις αλλάξει τον μαγνήτη.Αν δεν σ αρέσει??Εκέι το πάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα παιδια δυστηχως στο θεμα του ενυσχητη εχω κολησει... Μακαρι να ειχα την δυνατοτητα... με τα τωρα δεδομενα μπορω μονο να κοιταξω σε μπουγκερα...

 

το σκεφτομαι προς το παρον...Ειναι πολλα τα 120 βατ... αλλοι ενυσχητες μικροτεροι δεν μου κανουν σε γκαζια κτλ... και ειναι και ακριβοι... Γι αυτο εχω κολλησει...

Αρη κοιτα και αυτο. Εχει τα γκαζια που χρειαζεσαι.

 

http://www.thomann.de/gr/engl_e530_preamp_egitarre.htm

 

Για τελικο + καμπινα, χρησιμοποιεις το Peavy που εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα αυτά τα κατάλαβες από το βίντεο βρε αιγοπρόβατο? ;D ;D

Εγώ προσπαθώ να σε σώσω από το να κάνεις κλατι που δεν θα σε ικανοποιει.Πες ότι παίρνεις καινούργι ενισχυτη και έχεις αλλάξει τον μαγνήτη.Αν δεν σ αρέσει??Εκέι το πάω.

 

κοιτα η αληθεια ειναι οτι μαλλον εχεις ενα δικιο αφου το προβλημα το εντοπιζω περισσοτερο στα μεταλα του φλοιντ παρα στον μαγνητη... ομως νταξει ρε παιδι μου τι να πω... οριτζιναλ φλοιντ ειναι ....Ευχαριστω παντως... Μαλλον θα παρω πρωτα ενυσχητη και μετα θα προβω σε αλλλαγη μαγνητων...οποτε οπως εισαστε , ελατε στο νεο μου θρεντ που θα ανοιξω εντος ολιγου... ;D ;D ;D ;D

 

Θεμα :  Ποιον ενυσχητη μεχρι 600 ευρω μαζι με καμπινα ??  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρη κοιτα και αυτο. Εχει τα γκαζια που χρειαζεσαι.

 

http://www.thomann.de/gr/engl_e530_preamp_egitarre.htm

 

Για τελικο + καμπινα, χρησιμοποιεις το Peavy που εχεις

 

βασικα ναι καλη ιδεα ομως 500 ευρω και να μην εχω κατι λαμπατο ? κριμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ναι καλη ιδεα ομως 500 ευρω και να μην εχω κατι λαμπατο ? κριμα...

 

Λαμπατο ειναι, και επιπλεον εχει δικο του μικρο τελικο 2 χ 1,5w, ωστε να το συνδεεις απευθειας με καμπινα, και να παιζεις σιγα.

 

http://www.engl-amps.com/e530.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου