Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες για Les Paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ρε 'συ Abrajas, δεν έχω κανένα λόγο να σου πώ ψέμματα. ¶σε τα list price. Τις περισσότερες Gibson και Fender τις έχουν σε μόνιμη προσφορά, αλλά πάντα οι προσφορές είναι καλύτερες στις Gibson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε 'συ Abrajas' date=' δεν έχω κανένα λόγο να σου πώ ψέμματα. ¶σε τα list price. Τις περισσότερες Gibson και Fender τις έχουν σε μόνιμη προσφορά, αλλά πάντα οι προσφορές είναι καλύτερες στις Gibson.[/quote']

 

Φίλε μου, καταρχάς το nick μου είναι Abraxas :lol:

 

Κατά δεύτερον ούτε εγώ ούτε και κανείς άλλος όπως φαίνεται καταλαβαίνει τι θέλεις να πεις... ότι οι Gibson και Fender έχουν τα ίδια λεφτά στην Αμερική με την Ελλάδα; Γιατί αυτό είναι ανέκδοτο...

 

Τώρα αν εννοείς ότι η διαφορά τιμής μεταξύ G & F είναι αντίστοιχη (κατ'αναλογία) τότε θα έχεις δίκιο. Αυτό θέλεις να πεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όχι. Μάλλον δεν κατάλαβες σωστά. Εννοώ οτι η διαφορά τιμής, μεταξύ μιας Gibson std lp, και μιας Fender std usa είναι 500 δολλάρια και όχι 1700 ευρώ που είναι στην ελλάδα. Αbraxas. (Σωστό τώρα έτσι)... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος!!!! στο αμέρικα δεν κοστίζει 1500 Δολλάρια η στανταρντ στρατ Φέντερ για να έχει διαφορά 500 Δολλάρια........ κοστίζει από 900 - 1000 το πολύ Δολλάρια και έχει διαφορά κάπου ένα χιλιάρικο!

και κατα απίστευτη και αξιολατρευτη μα και ΠΟΣΟ ΑΞΙΟΜΝΗΜΟΝΕΥΤΗ η ΙΔΙΑ αντιστοιχία μεταφέρεται και στο Ελλάντα αλλά σε ΕΥΡΩ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Μάλλον δεν κατάλαβες σωστά. Εννοώ οτι η διαφορά τιμής' date=' μεταξύ μιας Gibson std lp, και μιας Fender std usa είναι 500 δολλάρια και όχι 1700 ευρώ που είναι στην ελλάδα. Αbraxas. (Σωστό τώρα έτσι)... :lol:[/quote']

 

'Κατ'αναλογία' όμως;

 

Όταν μια Fender κάνει 750 δολλάρια street price?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

JAM τι διαφορα εκαναν οι Haussel στην les paul,σε σχεση με eq,responce,attack,ογκο;

Η δικια μου εχει τους bb pro,ειμαι σε γενικες γραμμες ικανοποιημενος,αλλα δεν θα ελεγα οχι σε κατι πιο καλο.

Βασικα θα ηθελα να κερδισω σε ευκρινεια χωρις να χασω σε ογκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JAM τι διαφορα εκαναν οι Haussel στην les paul' date='σε σχεση με eq,responce,attack,ογκο;

Η δικια μου εχει τους bb pro,ειμαι σε γενικες γραμμες ικανοποιημενος,αλλα δεν θα ελεγα οχι σε κατι πιο καλο.

Βασικα θα ηθελα να κερδισω σε ευκρινεια χωρις να χασω σε ογκο[/quote']

 

Σε καμία περίπτωση δεν έχασα σε όγκο...

Response...καμία σχέση...οι μαγνήτες ακούνε τα δάχτυλα !

EQ σαν ένας original PAF (έχω παίξει με original)

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από τους μαγνήτες κυρίως γιατί έδωσαν μια άλλη χροιά στον ήχο της κιθάρας...

 

Εννοείται πως αν θέλεις να τους ακούσεις και από κοντά μου στελνεις πμ και το κανονίζουμε :wink:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα επειδη θελω να αλλαξω κι εγω μαγνήτες στην EPIPHONE μου' date=' τους burstbuckers τουσ πουλας?[/quote']

 

Δυστυχώς τους έχω πουλήσει εδώ και καιρό...πάντως καινούριοι είναι πιο ακριβοί από Haussel... :wink:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου