Προς το περιεχόμενο

Miss you-Nestor Apos and a Noiz Band.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ο Σ.Α.Γ.Α.Π.Ο.Υ.Λ.Η.Σ. ήταν πολύ μπροστά και με πολύ μοντέρνο ήχο για τέτοιο τραγούδι ......ΚαΤεΜε

Αλλά προφανώς το ξέρει το Γιδολί του και το ξέρει πολύ καλά.

Εύγε.................. νέε μου.

 

Εύγε σε όλα τα νέα παιδιά που δώσαν σφρίγος και ζωντάνια σε ένα κλασσικό κομμάτι disco.  ;D

 

Δεν ήταν το... Γιδολί  :D Κώστα μου. Άταστο Squier Jazz ακούς από ART λάμπα μπροστά, κομπρέσορα Markbass και chorus TC electronics, στον EBS.   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το κομμάτι τα σπάει! Σε όλα τα επίπεδα. Χωρίς να ξέρω ποιοί παίζουν έχω να παρατηρήσω ότι μόνο ώριμοι, μεστοί  ηλικιακά ;D , μπορούν να το αποδώσουν έτσι (ειδικά τις κιθάρες :P). Τέλος από τον ήχο του μπάσου αντιλαμβάνομαι ότι ο μπασίστας είναι ΟΜΟΡΦΟΠΑΙΔΟ :P!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το κομμάτι τα σπάει! Σε όλα τα επίπεδα. Χωρίς να ξέρω ποιοί παίζουν έχω να παρατηρήσω ότι μόνο ώριμοι, μεστοί  ηλικιακά ;D , μπορούν να το αποδώσουν έτσι (ειδικά τις κιθάρες :P). Τέλος από τον ήχο του μπάσου αντιλαμβάνομαι ότι ο μπασίστας είναι ΟΜΟΡΦΟΠΑΙΔΟ :P!

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  Λάκη όταν κατέβεις Αθήνα οι μπύρες σου κερασμένες από εμένα  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D   Λάκη όταν κατέβεις Αθήνα οι μπύρες σου κερασμένες από εμένα  ;D

 

Όχι μόνον όμορφος λοιπόν, αλλά και τυχερός!! Η ζωή είναι για εσένα! Δεν πίνω αλκοόλ το έκοψα εδώ και χρόνια!! Είμαι vegan , όπότε σε βλέπω να μου κερνάς καμία σαλάτα (χωρίς λάδι)

ΥΓ, Και αν αυτές (άνευ λαδιού ) τις χρεώνουν λιγότερα στην πρωτεύουσα, έ, τι άλλο να πω!  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν το... Γιδολί  :D Κώστα μου. Άταστο Squier Jazz ακούς από ART λάμπα μπροστά, κομπρέσορα Markbass και chorus TC electronics, στον EBS.    

Ο EBS ακούγεται.

Το άταστο θέλει flats αλλιώς κλανοτρίζει όπως αυτό. Όταν το συνειδητοποιήσεις, ίσως και ωριμάσεις.

Το chorus είναι προφανές.

Τα άλλα δεν μπορώ (θα ήμουν μακάκας αν έλεγα ότι μπορούσα) να τα διακρίνω.

Ωραίος (για κάποιους  ;D) ήταν ο ήχος ρε σύ, σε πειράζω. Απλώς πολλά και πολύ μπροστά...

 

Για τις Κιθάρες θα πούμε τίποτα; Και για τις Ντροπαλές και για την άλλη.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις Κιθάρες θα πούμε τίποτα; Και για τις Ντροπαλές και για την άλλη.....

Nομίζω ότι πρέπει να επικεντρωθούμε στον τραγουδιστή. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο EBS ακούγεται.

Το άταστο θέλει flats αλλιώς κλανοτρίζει όπως αυτό. Όταν το συνειδητοποιήσεις, ίσως και ωριμάσεις.

 

 

;D ;D ;D  Εδώ θα με πεις ανώμαλο αλλά αυτό το «κλανοτρίζει» είναι που μου αρέσει  :D. Θέλω αυτό «γρέζι» σαν ουρά στον ήχο. Αυτήν την ψιλό «βρώμα»... Συν το γεγονός βέβαια ότι το όργανο είναι σεταρισμένο «πάτωμα» για αυτόν τον λόγο- στα όρια του τριξίματος.

 

Πως είναι οι κιθάρες του Νέστορα... Καμία σχέση  ;D

 

Για τις flats τα έχουμε ξαναπεί... δεν μου κάθονται στο χέρι με τίποτα.  

 

ΥΓ: Ο τραγουδιστής είναι απλά... φυσικό ταλέντο  ;D ;D ;D (και πολύ... αισθαντικό αγόρι!)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η στεντόρεια φωνή του Nestor Apos συναγωνίζεται με κάθε μουσικό όργανο για να αποδώσει νοηματικά το βαθυστόχαστο στίχο του miss you. Φυσικά ο οργανοπαίχτες κάθιδροι και αγχωμένοι προσπαθούν να σταθούν στο ύψος της περίστασης αναλογιζόμενοι την ευθύνη που έχει πέσει στους ώμους τους. Απόλυτα δικαιολογημένη αντίδραση μπροστά στο κρυφό φυσικό ταλέντο που ξεδιπλώνεται μπροστά τους σε όλη του την έκταση! Μπράβο Nestor Apos!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου