Προς το περιεχόμενο

Πυξ Λαξ anybody?


December

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλοι τους θαψανε τους Πυξ Λαξ, αλλα εγω τα "ακουω"... ::)

Βρισκεις οτι ειμαστε ολοι "φλατ", ιδιοι κι ομοιοι?? Για ξαναψαξτο το θεμα....0c233c21e7e08544f73dd4095f7fb15c.gif

 

Μα οπως μας τα λες, δεν υπαρχει αντικειμενικο κριτηριο καλης η κακης μουσικης, αλλα υπαρχει αντικειμενικο κριτηριο ασχετου ακροατη. Δεν αντιφασκεις? Απο τη μια, οι πωλησεις και η διαχρονικοτητα δε σου λενε τιποτα, αλλα απο την αλλη,  κατα τα λεγομενα σου, δογματικα, ισοπεδωτικα και ατεκμηριωτα, οσοι ακουνε συγκεκριμενα πραγματα ειναι ηλιθιοι. Οξυμωρο δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Μα οπως μας τα λες, δεν υπαρχει αντικειμενικο κριτηριο καλης η κακης μουσικης, αλλα υπαρχει αντικειμενικο κριτηριο ασχετου ακροατη. Δεν αντιφασκεις? Απο τη μια, οι πωλησεις και η διαχρονικοτητα δε σου λενε τιποτα, αλλα απο την αλλη,  κατα τα λεγομενα σου, δογματικα, ισοπεδωτικα και ατεκμηριωτα, οσοι ακουνε συγκεκριμενα πραγματα ειναι ηλιθιοι. Οξυμωρο δεν ειναι?

Για να πούμε και το στραβού το δίκιο...

 

Οι πωλήσεις μπορεί να οφείλονται σε πολλά πράγματα. Όχι μόνο στην "ποιότητα". Να σου δώσω ένα απλό παράδειγμα. Βρίσκω ότι η εταιρεία κινητής τηλεφωνίας που βρίσκομαι αυτή τη στιγμή είναι η πλέον σκατά από μεριάς customer service, ή ακομη χειρότερα και από πλευράς προσφορών. Για να καταλάβεις last year ήμουν σε πακέτο με 15 ευρώ και 90 λεπτά προς "όλους" και 1500 προς τους συνδρομητές της ίδιας εταιρείας. Τώρα θα πληρώνω 25 ευρώ αντί για 15 για 30 λεπτά προς όλους, 7 ευρώ να τα κάνω ότι νά'ναι και 1500 προς συνδρομητές της ίδιας εταιρείας. Μάπα το καρπούζι big time λοιπόν.

 

ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΩ;

 

1. Γιατί όλοι όσοι ξέρω έχουν την ίδια εταιρεία, άρα το 1500 προς αυτούς με βολεύει.

2. Έχει, δυστυχώς, το καλύτερο σήμα απ'όλους.

 

Αν μου ζητήσεις να μιλήσω για ποιότητα "γενικά" θα βρίσω. Άλλά εκεί, πιστός ο μαμάκας!

 

Το ίδιο και με τους πυξ λαξ. Επέτρεψέ μου να έχω μια αυστηρή γνώμη για κάποια πράγματα όσον αφορά τη μουσική. Και επειδή δεν είναι κάτι το εξεζητημένο αυτό που κάνουν, μπορώ να ομολογήσω ότι δεν είναι και σπουδαίο... αντιθέτως. Το ότι έχουν μείνει τόσα χρόνια, το ότι έχουν πουλήσει τόσο, προφανώς κάτι σημαίνει, αλλά όχι για την ποιότητα του έργου τους, ή την παρουσία τους στο χώρο (αν ήταν παρουσιαστές πρωινάδικου θα μιλάγαμε για ακριβώς αυτήν την παρουσία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα οτι

"το 80+% των ακροατων εχει μαυρα μεσανυχτα απο μουσικη και ακουει μαλακιες". (Δεν συμφωνεις?)

δεν ειπα

"οτι το 80+% των ακροατων των Πυξ Λαξ εχει μαυρα μεσανυχτα απο μουσικη και ακουει μαλακιες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η ποιοτητα υποκειμενικη ειναι αφου βασιζεται σε υποκειμενικα κριτηρια.

 

Το 20% ποιοι ειναι;Ζουν αναμεσα μας...

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πούμε και το στραβού το δίκιο...

Το ότι έχουν μείνει τόσα χρόνια, το ότι έχουν πουλήσει τόσο, προφανώς κάτι σημαίνει, αλλά όχι για την ποιότητα του έργου τους, ή την παρουσία τους στο χώρο (αν ήταν παρουσιαστές πρωινάδικου θα μιλάγαμε για ακριβώς αυτήν την παρουσία).

 

το οτι εχουν μεινει τοσα χρονια δε λεει κατι για την παρουσια τους στο χωρο.μαλιστα.

 

μα εξορισμου το οτι εχουν μεινει τοσα χρονια κατι λεει για την παρουσια τους στο χωρο.

 

οσο γι την ποιοτητα καλυτερα να μην τη ριξουμε στο παιχνιδι και να ανακαλεσεις γιατι θα γινει μπαχαλο εδω.ειναι αλλο θεμα συζητησης και δεν ξερω ποσους ενδιαφερει τι εσυ οριζεις ποιοτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση για εσας που πηγατε.

Τι ωρα τελειωσε η συναυλια και μετα ειχε αστικα ή αλλο μεσο εκτος απο ταξι ωστε να μπορεσει καποιος να παει στο αεροδρομιο;

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Να ανακαλέσω sir? Πλάκα κάνεις. Συζήτηση της μπούρδας κάνουμε εδώ... Κι εγώ πέρασα παίζοντας ΠΛ στην κιθάρα κάποτε... Δεν έγινε και τίποτε...

 

Ξαναδιάβασε αυτό που λέω, επι τι ευκαιρία για να δεις ότι αναφέρω πολύ απλά ότι η παραμονή τους τόσα χρόνια μπορεί να βασίζεται και σε άλλους παράγοντας παρά στην όποια παρουσία (γιατί τους έχω δει κι εγώ ζωντανά παλαιότερα και ήταν μάπα, λυπάμαι που το λέω. Και δεν το κρίνω σε σχέση με τον Waters ή το μέγαρο, ή κάτι αντιστοιχο), ή στην δουλειά τους... Απλό δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ανακαλέσω sir? Πλάκα κάνεις. Συζήτηση της μπούρδας κάνουμε εδώ... Κι εγώ πέρασα παίζοντας ΠΛ στην κιθάρα κάποτε... Δεν έγινε και τίποτε...

 

Ξαναδιάβασε αυτό που λέω, επι τι ευκαιρία για να δεις ότι αναφέρω πολύ απλά ότι η παραμονή τους τόσα χρόνια μπορεί να βασίζεται και σε άλλους παράγοντας παρά στην όποια παρουσία (γιατί τους έχω δει κι εγώ ζωντανά παλαιότερα και ήταν μάπα, λυπάμαι που το λέω. Και δεν το κρίνω σε σχέση με τον Waters ή το μέγαρο, ή κάτι αντιστοιχο), ή στην δουλειά τους... Απλό δεν είναι;

 

αλλους παραγοντες οπως?το σμιλεμενο κορμι του στοκα?η τη σκηνικη παρουσια του πλατσικα?

 

η μηπως θα μου πεις παλι για το promotion ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου