Προς το περιεχόμενο

Korg Triton Le και EXB-SMPL...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

.....είσαι σίγουρος για αυτό;

Ναί. Κάπου εκεί το βλέπω. Αρκεί να έχει τα προβλήματα που λέει και όχι περισσότερα ή άλλα κρυφά. Επίσης να μην έχει ανοιχτεί από κανέναν άσχετο "ειδικό" και του έχει ..... τα ..... ως συνήθως.

 

Δεν εννοούσα μόνο για το service στα κουμπιά αλλά και για το sampler και για την επέκταση της μνήμης.

Η μνήμη σαφώς και δεν είναι μέσα στην τιμή που ανέφερα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναί. Κάπου εκεί το βλέπω. Αρκεί να έχει τα προβλήματα που λέει και όχι περισσότερα ή άλλα κρυφά. Επίσης να μην έχει ανοιχτεί από κανέναν άσχετο "ειδικό" και του έχει ..... τα ..... ως συνήθως.

Για αλλαγή όλων των μπουτόνς είχα τιμή από service επίσημο, όχι της Korg, 250 ευρω μάυρα η 220 ευρώ + φ.π.α.

Ολοκληρωμένη δουλειά,μπροστά μου κιόλας χωρίς να απουσιάζω από το σέρβις συν οποιαδήποτε άλλη περίθαλψη χρειάστηκε (ρυθμιση και ενίσχυση του bender)......τελική τιμή 120 ευρώ.

 

Όλά τα ανταλλακτικά Made in Japan. Όχι china,philippines,watemmalla,amaliada, san antonio spurs....κτλ.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για αλλαγή όλων των μπουτόνς είχα τιμή από service επίσημο, όχι της Korg, 250 ευρω μάυρα η 220 ευρώ + φ.π.α.

Ολοκληρωμένη δουλειά,μπροστά μου κιόλας χωρίς να απουσιάζω από το σέρβις συν οποιαδήποτε άλλη περίθαλψη χρειάστηκε (ρυθμιση και ενίσχυση του bender)......τελική τιμή 120 ευρώ.

Δεν κατάλαβα. Δύο διαφορετικές τιμές από το ίδιο service ή γιά δύο διαφορετικά πράγματα; Με μπέρδεψες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα. Δύο διαφορετικές τιμές από το ίδιο service ή γιά δύο διαφορετικά πράγματα; Με μπέρδεψες.

Επικοινώνησα με το service. Μίλησα με τον υπεύθυνο τεχνικό.

Του δήλωσα την ανάγκη μου..σκέφτηκε...χρουτσου σρουτου το κομπιούτεράκι του..και μου λέει. 250 ευρώ άνευ τιμολογίου, 220 + φ.π.α. με τιμολόγιο.

 

Που είναι το μπέρδεμα;

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πήρα το Le έσκασα 450 ευρώ για το sampler και τις μνήμες. Τώρα δεν ξέρω εάν και πόσο έχει πέσει η τιμή τους. Απ'ότι ξέρω μπορούν να μπουν στο όργανο και μνήμες όχι αγορασμένες από Bon Studio. Όσοι όμως έβαλαν τέτοιες μνήμες είχαν προβλήματα με κολλήματα του οργάνου γι'αυτό και έβαλα τις original. Τώρα αν ο φίλος σκέφτεται να πάρει το Le με 61 πλήκτρα και πρέπει να πληρώσει εξτρά για όλα αυτά που θέλει να έχει το όργανο πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε ούτε να το σκέφτεται. Με τα λεφτά που θα δώσει συνολικά για να το φτιάξει θα μπορούσε να πάρει ένα σωρό άλλα όργανα. Πχ το Tr που έχει την ίδια φιλοσοφία,παρόμοιους ήχους και κυρίως δεν παίρνει τις smart media κάρτες που παίρνει το Le και δε μπορείς να τις βρεις πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αλλαγή όλων των μπουτόνς είχα τιμή από service επίσημο, όχι της Korg, 250 ευρω μάυρα η 220 ευρώ + φ.π.α.

Ολοκληρωμένη δουλειά,μπροστά μου κιόλας χωρίς να απουσιάζω από το σέρβις συν οποιαδήποτε άλλη περίθαλψη χρειάστηκε (ρυθμιση και ενίσχυση του bender)......τελική τιμή 120 ευρώ.

 

Όλά τα ανταλλακτικά Made in Japan. Όχι china,philippines,watemmalla,amaliada, san antonio spurs....κτλ.

Εγώ δεν κατάλαβα πως η τελική τιμή ήταν 120 ευρώ. Το 250 μαύρα ή 220 + φπα που κολλάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Που είναι το μπέρδεμα;

Στο δεύτερο σκέλος που έγραψες και κοστίζει 120:

 

...

Ολοκληρωμένη δουλειά,μπροστά μου κιόλας χωρίς να απουσιάζω από το σέρβις συν οποιαδήποτε άλλη περίθαλψη χρειάστηκε (ρυθμιση και ενίσχυση του bender)......τελική τιμή 120 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 120 ευρώ ήταν service άλλης εταιρίας.

Συν ότι έγραψα για την παρουσία μου δίπλα τους,τα αυθεντικά ανταλλακτικά και την όποια περίθαλψη.

 

Συγγνώμη αν δεν το έγραψα καταννοητά.

 

Οι προηγούμενες τιμές ήταν από άλλη εταιρία service στην οποία είχα αποτανθεί για το ίδιο θέμα με το le.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι τόση ώρα μιλάμε τα ίδια άτομα εκτός από αυτόν που άνοιξε το θέμα και ακόμα δεν έχω καταλάβει αν τον ενδιαφέρει το όργανο ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι τόση ώρα μιλάμε τα ίδια άτομα εκτός από αυτόν που άνοιξε το θέμα και ακόμα δεν έχω καταλάβει αν τον ενδιαφέρει το όργανο ή όχι.

+1000000  ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου