Προς το περιεχόμενο

Korg Triton Le και EXB-SMPL...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

.... καλά σε κατάλαβα...και λεω ας μην τον αρχίσω με ερωτήσεις του στυλ: τι εξοπλισμό έχεις.

Μια χαρά θα είσαι με το LE. Και με τα pcg που κυκλοφορούν και με τα combinations.

Τσέκαρε να δουλεύουν όλα καλά,να πατιούνται εύκολα όλα του τα κουμπιά και οι θύρες του να είναι όλες λειτουργικές.

 

Άντε και καλορίζικο! :-)

 

Σε θεμα software,ειναι μια χαρα...

Το ιδιο και απο θυρες..

Το θεμα ειναι οτι εχει καποια προβληματακια στα κουμπια..Εχει κανα δυο-τρια καλλυματα που κουνιουνται "δεοντος" και κανα δυο κουμπια,που θελουν λιγακι πιεση για να πατηθουν!Αν και η αλλαγη τους ειναι φθηνη απο θεμα χρηματων...Αλλα επιπονη :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άσε την επιμονή...πάρτο και αρχές Σεπτεμβρίου πήγαινε για σερβις. όπως και δήποτε,μην σπάσεις πλακέτα και τρέχουμε περισσότερο.Για σερβιε κτλ...στείλε μου πμ.

 

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εχεις δικιο,αλλα ζω χωρις αυτο :)

Ως τωρα παιζω για κρατηματα,με ενα Α1000..Σκεψου,οτι ανεβαινω επιπεδο μονο και μονο που περνω KORG :)! Και απο samples μ φανταστεις οτι θελω ποιος ξερει ποσες φωνες,αλλα ειναι καλο να υπαρχει!Αλλα πιστευω,για τα λεφτα του αξιζει να το παρω και να κανω την δουλεια προσωρινα...

Συγνώμη, δηλαδή αγοράζεις κάτι απλά γιά να υπάρχει;;;

Ξεκαθάρισε πρώτα τι θες κι αν όντως το θες και μετά προχώρα στην όποια απόφασή σου γιά αγορά κανούργιου ή μεταχειρισμένου.

Όσο γιά τα PCG μπορεί να πάρεις, λέμε τώρα 200 σετ και τα περισσότερα να σου είναι παντελώς άχρηστα γι'αυτό που πραγματικά θες. Ξεκαθάρισε πρώτα τι ακριβώς θες, τι ακριβώς χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα εάν σε ενδιαφέρει το όργανο (ασχέτως που το έχω και εγώ αγγελία). Απ'τη μία λες ότι είναι το μικρό και ίσως δεν σου κάνει. Απ'την άλλη θες το sampler και μάλλον και τις μνήμες και απ'ότι λες δεν τα έχει. Μετά λες ότι έχει και χαλασμένα κουμπιά. Έχεις σκεφτεί πόσο παραπάνω θα σου πάνε όλα αυτά που θες και το service του οργάνου; Εγώ θα υπολόγιζα ένα 250άρι +.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι εγώ;

Πες ότι δεν έχω triton.

 

Πώς θα μπορούσα να ακούσω τα pcg και τα combinations που κυκλοφορoύν;

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι εγώ;

Πες ότι δεν έχω triton.

 

Πώς θα μπορούσα να ακούσω τα pcg και τα combinations που κυκλοφορoύν;

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος. Δεν ξέρω εάν υπάρχει ακόμα και στο site της Korg για να ακούσεις δείγματα από εκεί. Τώρα για ήχους που έχουν φτιαχτεί από άλλους το βλέπω ακόμα πιό δύσκολο να γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...Μετά λες ότι έχει και χαλασμένα κουμπιά. Έχεις σκεφτεί πόσο παραπάνω θα σου πάνε όλα αυτά που θες και το service του οργάνου; Εγώ θα υπολόγιζα ένα 250άρι +.

Μπά, πολλά λες. Κανένα 150άρι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπά, πολλά λες. Κανένα 150άρι.

Δεν εννοούσα μόνο για το service στα κουμπιά αλλά και για το sampler και για την επέκταση της μνήμης. Στο service του Bon Studio μου είχαν πάρει 90 ευρώ για δύο κουμπιά που δεν πατιόντουσαν καλά. Πρόσθεσε και τα υπόλοιπα και νομίζω ότι είχα δίκιο για το 250+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic: Gregorio κάλεσέ με διότι δεν μπορώ να σου απαντήσω ηλεκτρονικώς. Έχω υπερβεί τα 9 μηνύματα.Σε μια ώρα θα μπορώ να γράψω π.μ. ξανά.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου