Προς το περιεχόμενο

Korg Triton Le και EXB-SMPL...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Εγώ ένα ένα τα περνούσα και τα άκουγα. Μακάρι να υπάρχει τρόπος γιατί ήταν πράγματι βάσανο η όλη διαδικασία.

Υπομονή φίλε μου. Υπομονή.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπομονή φίλε μου. Υπομονή.

Kοίτα ρε που μας κάνει πλάκα!!!!

 

Έλα...έλα...είμαστε μερακλήδες εμείς. Έλα...έλα..στις δουλειές σας....Fantomα !

 

Εγώ ένα ένα τα περνούσα και τα άκουγα. Μακάρι να υπάρχει τρόπος γιατί ήταν πράγματι βάσανο η όλη διαδικασία.

Συμπάσχων.  :)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Kοίτα ρε που μας κάνει πλάκα!!!!

 

Έλα...έλα...είμαστε μερακλήδες εμείς. Έλα...έλα..στις δουλειές σας....Fantomα !

 

Συμπάσχων.  :)

Χμ Χμ Χμ

Κακόμοιρα τέκνα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,μολις εμαθα τελικα για τα samples στο Le!

Τελικα και χωρις την επεκταση παιζει samples,χρησιμοποιωντας μοναχα την μνημη RAM για να τα φορτωσει!Η επεκταση ειναι για να δημιουργησεις samples!

Εχει μεσα ηδη 16 ΜΒ RAM και επεκτεινετε μεχρι τα 64!

Μου το ειπε ατομο που εχει παρα πολλες γνωσεις πανω στα πληκτρα αλλα και γνωστος μου που ειναι ιδιοκτητης Triton Le!

 

Αλλα οπως ειδα και με αυτα που μου ειπατε για τα Service και ολα τα παραπανω,δισταζω να παρω το συγκεκριμενο οργανο,για το οποιο εγινε εχθες λογος!

 

Με τα ιδια χρηματα (500-550),μπορω να παρω ενα πολυ καλυτερο μηχανημα σε θεμα καταστασης...

Και αν ειναι να δωσω +200-250 για να το κανω service,παει αλλου το πραγμα...Δινω και κατι παραπανω και βρισκω ενα Extreme χωρις Moss και εχω το κεφαλι μου ησυχο!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,μολις εμαθα τελικα για τα samples στο Le!

Τελικα και χωρις την επεκταση παιζει samples,χρησιμοποιωντας μοναχα την μνημη RAM για να τα φορτωσει!Η επεκταση ειναι για να δημιουργησεις samples!

Εχει μεσα ηδη 16 ΜΒ RAM και επεκτεινετε μεχρι τα 64!

Μου το ειπε ατομο που εχει παρα πολλες γνωσεις πανω στα πληκτρα αλλα και γνωστος μου που ειναι ιδιοκτητης Triton Le!

 

Αλλα οπως ειδα και με αυτα που μου ειπατε για τα Service και ολα τα παραπανω,δισταζω να παρω το συγκεκριμενο οργανο,για το οποιο εγινε εχθες λογος!

 

Με τα ιδια χρηματα (500-550),μπορω να παρω ενα πολυ καλυτερο μηχανημα σε θεμα καταστασης...Και αν ειναι να δωσω +200-250 για να το κα νω service,παει αλλου το πραγμα...Δινω και κατι παραπανω και βρισκω ενα Extreme χωρις Moss και εχω το κεφαλι μου ησυχο!

 

Και ξεχασα επεισης να ζητησω συγνωμη απο τον συν-forumιτη musicman1973 για την χθεσινη μου εκρηξη,αλλα και γενικα απο οσους συμμετειχαν στην κουβεντα!

 

Ε πες τε μου:Αμα εχεις νευρακια αγορινα,τραβα και πηδα απο κανενα μπαλκονι...Μη μας ζαλιζεις :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σου έστειλα και προσωπικό μήνυμα αλλά δεν μου απάντησες. Μπορώ να σου πω αρκετά πράγματα για το όργανο. Αν θες σου στέλνω το τηλέφωνό μου και τα λέμε. Όσο για την "έκρηξη",δεν τρέχει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 12 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους.

Ερώτηση για exb-smpl σελίδα 128 στο parameter guide για το Korg TR61 παράγραφος 1.1-4 AudioIn TR Parameter guide page 128.pdf Αυτό που εννοεί είναι, ότι συνδεόντας μια εξωτερική συσκευή ήχου στην κάρτα επέκτασης exb-smpl ( Smart phone , tablet  κ.ο.κ.) θα μπορείς να ακούς το σήμα απο την εξωτερική συσκευή παίζοντας παράλληλα ήχους απο την γενήτρια ήχων του οργάνου;  

Παράδειγμα: έχω σε κινητό τηλ ή tablet φορτωμένα backing tracks το οποίο είναι συνδεμένο στην exb-smpl ( Audio 1 +2 ) θα μπορώ να ακούω ταυτόχρονα και να παίζω τους ήχους του οργάνου ; 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου