Προς το περιεχόμενο

Zoom zoom! (G3)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να, ένα το τρώει ο ενισχυτής μετά τι να πρωτοβάλεις EQ, κομπρέσορα, gate, λίγο reverb, tubescreamer, booster, ούτε για τα τελείως βασικά δε φτάνει. Ενω στο G2 ήταν κάθε κατηγορία χωριστά. Αμα το θες για να μην κουβαλάς τρία πεταλάκια είναι τέλειο αλλά σαν ολοκληρωμένη εφεδιέρα για να γράφεις στο pc είναι λίγο, κατάλαβες? Εξάλλου ο πολύς κόσμος δεν το θέλει έτσι? Ενώ ένα μεγάλο θα είναι καλύτερο και για το σπίτι και για λάιβ.

εγω εννοουσα οτι δεν χρειαζονατι 500 εφφε να εχει μια πεταλιερα.....εννοειται οτι το g3 δεν κανει για live κλπ.....ειναι απλα για εξασκηση.....πρεπει να βγει μεγαλυτερο μοντελο.Απλα λεω οτι εαν βγει το καινουργιο και εχει 2 chorus αντι για 5 δεν θα σκασω εγω προσωπικα.....αρκει να κανει λιγα και εξαιρετικα.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Αυτό που έχω να πω πάντως, από εμπειρία και απ'αυτό και από ξένα fora, είναι πως όσοι έχουν ακούσει με τα αυτιά τους το G3 και όχι με τα μάτια έχουν πειστεί. Αναρωτιέμαι τι θα γινόταν αν εκείνο το πρόχειρο κλιπάκι που είχα ανεβάσει, το είχα περάσει από τίποτα plugins για να μαστορέψω το EQ, του είχα κάνει ένα ψευτομάστερινγκ και το είχα εμφανίσει σαν την πρώτη μου ηχογράφηση με το νέο μου Axe-II. Χμμμ...

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι τι θα γινόταν αν εκείνο το πρόχειρο κλιπάκι που είχα ανεβάσει, το είχα περάσει από τίποτα plugins για να μαστορέψω το EQ, του είχα κάνει ένα ψευτομάστερινγκ και το είχα εμφανίσει σαν την πρώτη μου ηχογράφηση με το νέο μου Axe-II. Χμμμ...

Τι αναρωτιέσαι...εδώ οι περισσότεροι πιά δεν ξεχωρίζουν το πραγματικό όργανο από το sample...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχω να πω πάντως, από εμπειρία και απ'αυτό και από ξένα fora, είναι πως όσοι έχουν ακούσει με τα αυτιά τους το G3 και όχι με τα μάτια έχουν πειστεί. Αναρωτιέμαι τι θα γινόταν αν εκείνο το πρόχειρο κλιπάκι που είχα ανεβάσει, το είχα περάσει από τίποτα plugins για να μαστορέψω το EQ, του είχα κάνει ένα ψευτομάστερινγκ και το είχα εμφανίσει σαν την πρώτη μου ηχογράφηση με το νέο μου Axe-II. Χμμμ...

αφου την ξερεις την απαντηση τι αγχεσαι?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αναρωτιέσαι...εδώ οι περισσότεροι πιά δεν ξεχωρίζουν το πραγματικό όργανο από το sample...

 

Τι λες ρε μαύρε;

 

Επειδή εσύ δεν έχεις τα Χρυσά Αυτιά ® θέλεις να μειώσεις όλους αυτούς που τα διαθέτουν;

 

Τσκ τσκ τσκ...

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω νομιζω οτι αν καποιος θελει παρομοια μηχανηματα μονο για ηχογραφηση(η απλα παιξιμο) στο σπιτι και τιποτα παραπερα ακομα και τα δωρεαν vsts ειναι εφαμιλλα πλεον και πολλες φορες και καλυτερα σε ποιοτητα οσον αφορα τα amp sims.Αν το θελει και για live η προβες αλλαζει το πραγμα αλλα πλεον οι διαφορες αναμεσα τους δεν υπαρχουν.

 

Το μονο προιον που χρειαζεται πλεον να βγει ειναι ενας hardware host για να φορτωνεις οτι vst υπαρχει(γιατι laptop live ειναι καπως...) kαι ασε μετα τους "ειδικους" να παρουν χαμπαρι τι γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο προιον που χρειαζεται πλεον να βγει ειναι ενας hardware host για να φορτωνεις οτι vst υπαρχει(γιατι laptop live ειναι καπως...) kαι ασε μετα τους "ειδικους" να παρουν χαμπαρι τι γινεται.

 

Έχει βγει (δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή από ποιον αλλά είχε συζητηθεί). Αλλά πάντοτε το dedicated hardware θα έχει τη θέση του. Όσο ισχυροί και να γίνουν οι mainstream επεξεργαστές, ο συνδιασμός τους με το εκάστοτε (γενικής χρήσης) λειτ. σύστημα δεν θα αποδίδει όσο ένας dedicated processor, με dedicated hardware και dedicated firmware.

 

Μάλιστα, το αντίθετο παρατηρείται: κάποιοι που έχουν βγάλει software only προϊόντα, προσπαθούν να το προχωρήσουν και σε hardware (standalone) λύσεις. Αλλά βέβαια το καλύτερο είναι να υπάρχουν όλες οι επιλογές διαθέσιμες.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει (δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή από ποιον αλλά είχε συζητηθεί). Αλλά πάντοτε το dedicated hardware θα έχει τη θέση του. Όσο ισχυροί και να γίνουν οι mainstream επεξεργαστές, ο συνδιασμός τους με το εκάστοτε (γενικής χρήσης) λειτ. σύστημα δεν θα αποδίδει όσο ένας dedicated processor, με dedicated hardware και dedicated firmware.

 

Μάλιστα, το αντίθετο παρατηρείται: κάποιοι που έχουν βγάλει software only προϊόντα, προσπαθούν να το προχωρήσουν και σε hardware (standalone) λύσεις. Αλλά βέβαια το καλύτερο είναι να υπάρχουν όλες οι επιλογές διαθέσιμες.

 

Το ξερω οτι εχει βγει κατι(το v-pedal απο smpro) αλλα η τιμη ειναι υπερβολικη και  δεν τρεχει και τα παντα χωρις προβληματα απο οτι εχω ακουσει.Γιαυτο και τετοιες λυσεις για live η και προβες δεν ειναι και οτι καλυτερο...αλλα για παιξιμο στο σπιτι αποκλειστικα πιστευω πως καποιος πλεον δεν χρειαζεται να σκασει ουτε φραγκο.Τα vst στο pc πλεον γα..νε και δερνουν απο οποια αποψη και αν το δει κανεις οποτε για μενα οτιδηποτε ειναι..μονο για το σπιτι μπορει πλεον να ειναι δωρεαν και εξισου καλης ποιοτητας.Πχ αν παρει καποιος το digitech το gsp ειναι σουπερ αγορα πολυεργαλειο κανει τα παντα και ...συμφερει χωρις υπερβολες.Αλλα αν θελει μονο να παιζει σπιτι και να γραφει ακομα και αυτα τα φραγκα μπορει να τα γλυτωσει χωρις να χασει σε ποιοτητα ιδιαιτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου