Προς το περιεχόμενο

Να αποχαιρετήσω το αγαπημένο μου Digitech Jamman Stereo?


Reborn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Επιμένω να ελέγξεις το τροφοδοτικό. Αλλιώς...

 

Digitech Διανομέας

 

BON STUDIO S.A.

6 ZAIMI STR.

ATHENS 10683

GREECE

0030 1 3809605-8

fax: 0030 1 3827868

[email protected]

 

Η εμπειρία μου από το customer service και το technical service του συγκεκριμένου καταστήματος προ τετραετίας υπήρξε από δραματική έως τραυματική και βεβαίως ιδιαίτερα πολυέξοδη...Πραγματικά προτείνω οποιαδήποτε άλλη λύση ως περισσότερο ενδεδειγμένη...Μακριά από το service του Bon Studio για τον Θεό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αν βρω τροφοδοτικό με τα ίδια χαρακτηριστικα με αυτό που έχω το digitech(πχ 9v και ορισμένα mA) να το δοκιμάσω ελεύθερα και ας μην είναι digitech....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα σου μη το σκαλίσεις πριν μου το φέρεις.

 

Και ΜΗΝ δοκιμάσεις άλλο τροφοδοτικό πέρα απ το δικό του, μπορεί να τα κάνεις χειρότερα μη πω τη λέξη τι.

 

Σου είπα, θα κοιτάξουμε τροφοδοτικό, βύσματα (ήχου και τροφοδοσίας) και μετά βλέπουμε. Το πιθανότερο είναι να φτέει κάτι απο αυτά.

 

Κανε υπομονή λίγο, και οι μέρες πλησιάζουν.

 

Μήπως τα βύσματα όταν τα έβαζες "κουνούσαν" κάπως;

Μήπως τα άκουγες κάποιο θόρυβο κατα τη λειτουργία του; Σα κάτι να μην έκανε καλά επαφή;

Μήπως το πήρες απο νησί ή παραθαλάσια περιοχή με προβλημα υγρασίας ή αλμύρα;

LoL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Η εμπειρία μου από το customer service και το technical service του συγκεκριμένου καταστήματος προ τετραετίας υπήρξε από δραματική έως τραυματική και βεβαίως ιδιαίτερα πολυέξοδη...Πραγματικά προτείνω οποιαδήποτε άλλη λύση ως περισσότερο ενδεδειγμένη...Μακριά από το service του Bon Studio για τον Θεό....

Τότε ΄να πάει στο service του Χναράκη  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το θέμα λύθηκε ως εξής!Πήρα το πετάλι σε ένα μαγαζί και τους έδειξα τι συμβαίνει...βάλαμε ένα no-name τροφοδοτικό με τα ίδια specs και το πετάλι δούλεψε κει έπαιξε κανονικότατα...αγόρασα αυτό το τροφοδοτικό,το οποίο αν και όχι το καλύτερο δεν είναι και το χειρότερο(και το ακριβότερο κατ'επέκταση) και επειδή το μαγαζί στο οποίο το πήγα φέρνει digitech,θα μου φέρει ένα harman pro τροφοδοτικό,όπως αυτό που είχε μέσα το jamman stereo....και λύθηκε η υπόθεση....

Η μάλλον όχι....τι έγινε και τα έπαιξε τόσο εύκολα το τροφοδοτικό?τόσο "ευαίσθητη" είναι η digitech?ποτέ δε θα μάθουμε... 8)

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας!Noizάδες μακράν οι καλύτεροι!^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρο το κακο τοτε.

Ενταξει,τα περισσοτερα τετοιου ειδους τροφοδοτικα της πλακας ειναι, οτι μαρκα κι αν γραφει το αυτοκολλητο πανω τους ο ιδιος κινεζος τα φτιαχνει μαλλον.

Αν μαζευτουν μερικα πεταλια και σοβαρεψει το πραγμα παιρνεις ενα επωνυμο πολυτροφοδοτικο και καθαριζεις  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μήπως το service του (του Χναράκη εννοώ) ψάχνει για ηλεκτρονικό; ( :P )

Όχι ευχαριστώ. Το service του Χναράκη είναι διά χειρός Χναράκη.

Αυτό κάνει την διαφορά. Έχει διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδιά το θέμα λύθηκε ως εξής!Πήρα το πετάλι σε ένα μαγαζί και τους έδειξα τι συμβαίνει...βάλαμε ένα no-name τροφοδοτικό με τα ίδια specs και το πετάλι δούλεψε κει έπαιξε κανονικότατα...αγόρασα αυτό το τροφοδοτικό,το οποίο αν και όχι το καλύτερο δεν είναι και το χειρότερο(και το ακριβότερο κατ'επέκταση) και επειδή το μαγαζί στο οποίο το πήγα φέρνει digitech,θα μου φέρει ένα harman pro τροφοδοτικό,όπως αυτό που είχε μέσα το jamman stereo....και λύθηκε η υπόθεση....

Η μάλλον όχι....τι έγινε και τα έπαιξε τόσο εύκολα το τροφοδοτικό?τόσο "ευαίσθητη" είναι η digitech?ποτέ δε θα μάθουμε... 8)

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας!Noizάδες μακράν οι καλύτεροι!^^

 

Μικρο το κακο τοτε.

Ενταξει,τα περισσοτερα τετοιου ειδους τροφοδοτικα της πλακας ειναι, οτι μαρκα κι αν γραφει το αυτοκολλητο πανω τους ο ιδιος κινεζος τα φτιαχνει μαλλον.

Αν μαζευτουν μερικα πεταλια και σοβαρεψει το πραγμα παιρνεις ενα επωνυμο πολυτροφοδοτικο και καθαριζεις  ;)

 

Τα έχουμε ξαναπεί αυτά. Κάποια τροφοδοτικά έχουν διαφορά, άσχετα με το "αυτοκόλλητο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου