Προς το περιεχόμενο

Πλουτίστε μέσω των μουσικών αγγελιών!


eyecam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Νομίζω ότι καλό είναι να μην μπλέκουμε το Νοiz με το SmartNoiz...Στο Νοiz, έχουμε μέλη και πραγματικούς ή εικονικούς κανόνες συμπεριφοράς.

Πάρα πολύ σωστά. Άλλωστε το Noiz έχει διαφορετικό περιεχόμενο.

 

Στο SmartNoiz έχουμε ΚΑΘΑΡΑ εμπορικές συναλλαγές.

+1000

Από τότε που έγινε (καλώς ή κακώς) ο διαχωρισμός του SmartNoiz από το Noiz, το καθένα πλέον, ακολουθεί εντελώς διαφορετικό δρόμο, άρα και περιεχόμενο. Στο ένα υπάρχουν μόνο συζητήσεις και στο άλλο μόνο εμπορικές συναλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Από τότε που έγινε (καλώς ή κακώς) ο διαχωρισμός

ΚΑΛΩΣ έγινε γιατί μπερδεύαμε τις βούρτσες με τις πίτσες... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ΚΑΛΩΣ έγινε γιατί μπερδεύαμε τις βούρτσες με τις πίτσες... ;)

Και όχι μόνο...

Υπήρχαν χρήστες του φόρουμ οι οποίοι δεν είχαν γράψει ούτε ένα post. Είχαν γραφτεί μόνο και μόνο γιά τις αγγελίες  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

β. Ο "έμπορος" είναι ικανός να βρει πελάτες αν του κόβει λίγο και ξέρει (έστω εμπειρικά) από μάρκετινγκ, δεν είναι θέμα. Ο αγοραστής είναι αυτός που πρέπει να το ψάξει και να προστατευτεί

 

Έχω εδώ και 19 χρόνια εισαγωγική-εμπορική επιχείρηση αλλά "κορόιδα" να πληρώνουν 5 και 10 φορές επάνω ένα προϊόν δεν συνάντησα πολλά. Το αντίθετο το συναντώ κάθε μέρα...

 

Μια μικρή επιφύλαξη κρατάω για τον "τρελαμένο" πιτσιρικά που θα δώσει και το παντελόνι του για να πάρει αυτό που ονειρεύεται κάθε μέρα στον ύπνο και στο ξύπνιο του, χωρίς να κάνει την παραμικρή έρευνα αγοράς.

Εκεί μπαίνει η ηθική αυτού που πουλάει για το αν θα εκμεταλλευτεί την κατάσταση ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι καλό είναι να μην μπλέκουμε το Νοiz με το SmartNoiz...Στο Νοiz, έχουμε μέλη και πραγματικούς ή εικονικούς κανόνες συμπεριφοράς.

Στο SmartNoiz έχουμε ΚΑΘΑΡΑ εμπορικές συναλλαγές.

 

Δεν νομίζω ότι κατανόησες τα γραφόμενά μου. Αναφέρομαι στις περιπτώσεις (και δεν είναι λίγες) όπου Noiz και Smartnoiz αλληλοεπικαλύπτονται. Δεν ξέρω ακριβές ποσοστό, αλλά οι μισές σχεδόν αγγελίες είναι από μέλη. Επίσης για να πάρεις θετική (ή αρνητική) αξιολόγηση πρέπει να είσαι μέλος. Άρα τα δύο αυτά μπερδεύονται, και είναι πολύ χειρότερο να προσπαθεί να βγάλει κέρδος ένας συμφορουμίτης από έναν άσχετο, IMHO. Αυτό είπα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ακριβές ποσοστό, αλλά οι μισές σχεδόν αγγελίες είναι από μέλη.

Υπήρχαν χρήστες του φόρουμ οι οποίοι δεν είχαν γράψει ούτε ένα post. Είχαν γραφτεί μόνο και μόνο γιά τις αγγελίες  ;)

Επειδή είμαι περισσότερο καιρό από σένα στο forum, επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω για το συγκεκριμένο γραπτό σου.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Επειδή είμαι περισσότερο καιρό από σένα στο forum, επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω για το συγκεκριμένο γραπτό σου.

Εμένα λες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

όχι Δάσκαλε.... :D

Όχι και δάσκαλος, κόψε κάτι  :)

 

γι αυτό το παλιόπαιδο τον sfaku τα λέω ;D

Γιατί καλέ παλιόπαιδο  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να δηλώσεις ψευδείς ιδιότητες του οργάνου είναι απατεωνιά.

Το να είσαι ειλικρινής και ακριβής στην περιγραφή του είναι η ηθική σου (αλλά και εκ του νόμου) υποχρέωση σου ως πωλητής.

Η κοστολόγησή του προϊόντος σου είναι προσωπική σου υπόθεση.

Η αξιολόγηση της κοστολόγησης αλλά και του πωλητή βασισμένη στην ενημέρωση, είναι ευθύνη (αν όχι υποχρέωση) του αγοραστή.

 

Τα υπόλοιπα είναι φιλολογίες.....

Απλά.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου