Προς το περιεχόμενο

Dream Theater - The spirit carries on


VietMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω θα απαντησω και στους 2 απο πανω που τρωγονται αλλα και σε εσενα.....

επειδη εσυ το θεωρεις "φλωριά" το εκαστοτε κομματι του....."μυρωνα" (ας πουμε) δεν παει να πει πως σε αλλους δεν αρεσει.....για καποιους αλλους ειναι ΤΟΡ και για αλλους παιζει μαλακιες.....

 

στο θεμα σου τωρα Jerry Horton  :D :D

τι θα επρεπε δλδ ? να βγει και να κανει 1 τεταρτο σολο ? αυτο τον δρομο με αυτο το στυλ ηθελε να ακολουθησει και αυτον ακολουθησε με το στυλ μουσικης αυτο να μην εμπνεει για σολο......

παρε ενα λινκ προχειρο εδω με samples που εχει κανει για την bogner παρακαλω και θα καταλαβεις

http://www.bogneramplification.com/customshop/MP3.php

ακου τα Samples played by Myron "Diskolos" Stratis

αν δεν ξερεις ποια ειναι η bogner πες μου  ;)

 

 

 

Εφοσον εχει βγαλει δισκους τους οποιους εχει γραψει ο ιδιος θεωρειται και τυπικα μουσικος (με την ευρυτερη εννοια). Προφανως και κρινεις εναν μουσικο απο τους δισκους του (δυο αν δεν απατωμαι) τις λαιβ εμφανισεις του κλπ κλπ ,που στην προκειμενη περιπτωση ειναι και τα δυο μετρια, και ΟΧΙ απο το κιθαριστικο σαμπλ που εχει κανει για τον Βogner και τον καθε Bogner. Τι να το κανω αμα παιζει παπαδες στην κιθαρα αμα δεν μπορει να γραψει ενα τραγουδι της προκοπης. Ειναι το ιδιο πραγμα με τον πετρουτσι αλλα απο την αλλη οχθη, ο ενας ειναι καλος μουσικος και βαρετος κιθαριστας και ο αλλος ειναι βαρετος μουσικος και καλος κιθαριστας, και ω του θαυματος υπερασπιζεσε τον δευτερο...

Αυτη η λογικη ειναι που με εκνευριζει (και σχολιασα στο πρωτο ποστ αλλα μαλλον δεν εγινα κατανοητος), και υπαρχει πολυ μεταξυ των κιθαριστων, αντι να ακουμε το τραγουδι ακουμε την κιθαρα.

 

Φιλικα

Γιωργος

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ότι είναι θέμα γούστου και δεν έχει νόημα να γίνεται συζήτηση για το αν οι dream theater, malmstein  παίζουν βλακείες

 

 

Άσχετο αν η μέταλ μουσική και οι πιο γρήγοροι κιθαρίστες είναι καλύτεροι! ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να το κανω αμα παιζει παπαδες στην κιθαρα αμα δεν μπορει να γραψει ενα τραγουδι της προκοπης. Ειναι το ιδιο πραγμα με τον πετρουτσι αλλα απο την αλλη οχθη, ο ενας ειναι καλος μουσικος και βαρετος κιθαριστας και ο αλλος ειναι βαρετος μουσικος και καλος κιθαριστας, και ω του θαυματος υπερασπιζεσε τον δευτερο...

Αυτη η λογικη ειναι που με εκνευριζει, και υπαρχει πολυ μεταξυ των κιθαριστων, αντι να ακουμε το τραγουδι ακουμε την κιθαρα.

Εγω που δεν ειμαι κιθασιστας μπορω να εχω γνωμη?

Αυτο ειναι ακριβως που προσπαθω να σου πω..

ο petrucci ειναι φαφλατας μεχρι εκει που δεν παει...σε σημειο που τα κομματια ΟΧΙ τα σολο..τα κομματια που γραφει ειναι τερμα τεχνικα και ΑΝΟΥΣΙΑ...

Aντιθετως ο Στρατης,αφου τον αναφεραμε,ειναι πιο ουσιαστικος απ τον Petrucci!!!

Η μουσικη ειναι γλωσσα...αν εγω ειμαι ρητορας με τις απιστευτες γνωσεις και μονολογω γυρω απο 3 θεματα τοτε το κοινο που ρητορευω θα μου βαρεθει και θα μου πεταει αυγα!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον εχει βγαλει δισκους τους οποιους εχει γραψει ο ιδιος θεωρειται και τυπικα μουσικος (με την ευρυτερη εννοια). Προφανως και κρινεις εναν μουσικο απο τους δισκους του (δυο αν δεν απατωμαι) τις λαιβ εμφανισεις του κλπ κλπ ,που στην προκειμενη περιπτωση ειναι και τα δυο μετρια, και ΟΧΙ απο το κιθαριστικο σαμπλ που εχει κανει για τον Βogner και τον καθε Bogner. Τι να το κανω αμα παιζει παπαδες στην κιθαρα αμα δεν μπορει να γραψει ενα τραγουδι της προκοπης. Ειναι το ιδιο πραγμα με τον πετρουτσι αλλα απο την αλλη οχθη, ο ενας ειναι καλος μουσικος και βαρετος κιθαριστας και ο αλλος ειναι βαρετος μουσικος και καλος κιθαριστας, και ω του θαυματος υπερασπιζεσε τον δευτερο...

Αυτη η λογικη ειναι που με εκνευριζει, και υπαρχει πολυ μεταξυ των κιθαριστων, αντι να ακουμε το τραγουδι ακουμε την κιθαρα.

 

Φιλικα

Γιωργος

καθεις εφω εταχθει φιλε γιωργο.....

εγω αν παρατηρησες εκανα ΑΚΡΙΒΩΣ το αντιθετο ομως.......υποστοιριξα τον μυρωνα στρατη ασχετο αν μου αρεσει η μουσικη του ή οχι (που δεν μου αρεσει) σαν κιθαριστα και σαν μουσικο.........το ιδιο κανω και λεω για τον petrucci......ειναι ΑΡΙΣΤΟΣ μουσικος και ΑΡΤΙΟΣ κιθαριστας αλλα δεν παυει σε μερικους να μην αρεσει....

ΝΑΙ εχει γραψει κομματαρες, ΝΑΙ ειναι πολυ γρηγορος και αποδεκτος απο ΠΟΛΛΟΥΣ αλλους ΜΕΓΑΛΟΥΣ κιθαριστες αλλα ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ δεν θα τον βαλω διπλα σε μουσικους/κιθαριστες που εχουν επειρεασει μια ολοκληρη γενια......

ελπιζω να με καταλαβαινεις ;) ;)

 

Εγω που δεν ειμαι κιθασιστας μπορω να εχω γνωμη?

μονο αν μας πεις τι ειναι το διακροτημα  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσικη ειναι γλωσσα...αν εγω ειμαι ρητορας με τις απιστευτες γνωσεις και μονολογω γυρω απο 3 θεματα τοτε το κοινο που ρητορευω θα μου βαρεθει και θα μου πεταει αυγα!

 

 

Και τότες γιατί έχουν τόσους funs?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σχολιασα το επιφωνημα αλλα αυτο το ατρανταχτο επιχειρημα:

 

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ!!!

 

 

 

 

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και τότες γιατί έχουν τόσους funs?

 

 

Επειδη η μουσικη ειναι βιομηχανια και ο καθε ενας πουλαει αυτο που εχει...

Ενα πιτσιρικι που τωρα πιανει κιθαρα στα χερια δεν θα κατσει να ακουσει soundscapes απο Fripp...ουτε θα ακουσει Pat Metheny...ουτε θα ακουσει το The Experimental Guitar Series Volume 1: The Guitar as Orchestra

Θα ακουσει ομως μεταλ η οποια ειναι η μουσικη της ηλικιας του για πολλους και διαφορους λογους και μεσα στους μεταλ κιθαριστες ο Petrucci εχει ενα καλο προφιλ...εδω ο Hammet και θεωρειτε καλος κιθαριστας!!!

 

Δεν σχολιασα το επιφωνημα αλλα αυτο το ατρανταχτο επιχειρημα:

 

 

 

 

 

Τοτε το κανω ερωτημα..εχεις ακουσει αλλες μπαντες?αν μας πεις ποιες μπορουμε να συζητησουμε σε μια βαση...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη η μουσικη ειναι βιομηχανια και ο καθε ενας πουλαει αυτο που εχει...

Ενα πιτσιρικι που τωρα πιανει κιθαρα στα χερια δεν θα κατσει να ακουσει soundscapes απο Fripp...ουτε θα ακουσει Pat Metheny...ουτε θα ακουσει το The Experimental Guitar Series Volume 1: The Guitar as Orchestra

Θα ακουσει ομως μεταλ η οποια ειναι η μουσικη της ηλικιας του για πολλους και διαφορους λογους και μεσα στους μεταλ κιθαριστες ο Petrucci εχει ενα καλο προφιλ...εδω ο Hammet και θεωρειτε καλος κιθαριστας!!!

 

Τοτε το κανω ερωτημα..εχεις ακουσει αλλες μπαντες?αν μας πεις ποιες μπορουμε να συζητησουμε σε μια βαση...

 

Δηλαδη θες να πεις οτι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου