Προς το περιεχόμενο

Dream Theater - The spirit carries on


VietMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλλο παρεξηγημενο αλλο μετριο, εδω εχουμε να κανουμε με το δευτερο. Δυσκολο πραγμα η ποπ και ο Στρατης δεν την σηκωνει.

.............

Τωρα αν σου πω οτι δυσκολο πραγμα η progressive και ο Petrucci δεν την σηκωνει θα ειμαι κακος?

Αλλα δεν θα στο πω γιατι δεν μ αρεσει να γενικευω και ειμαι ευγενικοτατος...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο Malmsteen ειναι απιστευτος κιθαριστας, αλλα δεν ξερει ή αγνοει κατι βασικο στη μουσικη: την αφαιρεση.

Τετραλεπτα κομματια με...τρεισημισι λεπτα σολο, ε, κατανταει αηδια!

Ημαρτον δηλαδη. >:(

Αν ακουσετε την εκτελεση (στην κυριολεξια) του "Child In Time" απο Malmsteen θα ξερασετε. Μονο και μονο για την απιστευτη ιεροσυλια να παιζει σολο σαν μ@λ@κ@ς σχεδον σε ολο το κομματι και ιδιαιτερα σε ΑΥΤΟ το κομματι, θελει κλοτσιες.

Το κομματι ειναι 8:09 και το σολο του κοντα στα 4:40 ::)

 

Παρτε μια ιδεα:

 

Yngwie Malmsteen - Child In Time  :-X :-X :-X :-X

 

Για τους Dream Theater τα ειπαμε.

Αν θελουν να ακουγονται και απο κοινο ανω των...20 χρονων, κατι πρεπει να αλλαξουν.

Αν παλι τους αρεσει αυτο το ηλικιακο target group, κανενα προβλημα.

 

Για τον Hammett και την παιδικη του μπαντα, no comment. ;D

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.............

Τωρα αν σου πω οτι δυσκολο πραγμα η progressive και ο Petrucci δεν την σηκωνει θα ειμαι κακος?

Αλλα δεν θα στο πω γιατι δεν μ αρεσει να γενικευω και ειμαι ευγενικοτατος...

 

Αν το πεις σου δινω 5 ευρω

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αυτοί που είναι 20 τι πρόβλημα έχουν?! Τι γίνεται όλοι θέλετε 45 χρονους για ακροατές και 20χρονες για γκόμενες?!!? ;D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αυτοί που είναι 20 τι πρόβλημα έχουν?! Τι γίνεται όλοι θέλετε 45 χρονους για ακροατές και 20χρονες για γκόμενες?!!? ;D :D :D

Το ερωτημα ειναι τι θελουν οι Dream Theater. Αν φτασουν 50 χρονων και στα lives τους βλεπουν μονο κοινο των 15-20 χρονων και νιωθουν Οκ, παω πασο.

Εγω αν ημουν στη θεση τους θα ηθελα και τετοιο κοινο, οχι μονο τετοιο κοινο.

Κατι σαν τους Deep Purple ας πουμε, που βλεπεις στα lives τους απο 15 ως 65. 8)

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αυτοί που είναι 20 τι πρόβλημα έχουν?! Τι γίνεται όλοι θέλετε 45 χρονους για ακροατές και 20χρονες για γκόμενες?!!? ;D :D :D

 

:D :D

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για τον Hammett και την παιδικη του μπαντα, no comment. ;D

 

Παιδικη μπαντα οι metallica?

Νταξει ειπαμε... σε μουσικο site ειμαστε.... Μη λεμε κ οτι ναναι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ελεγα και εγω οτι στους dream theater δεν τον πολυαντεχω τον petrucci.....καποια ελαχιστα κομματια μου αρεσουν.....αλλα στον προσωπικο του δισκο τον γουσταρω παααααρα πολυ....δεν με κουραζει καθολου και ειναι απο τους δισκους που ακουω πολυ συχνα....μου μενουν τα κομματια στο μυαλο ρε παιδι μου...τα θυμαμαι και γουσταρω.....αντιθετα με τα κομματια των dream theater που δεν μπορω να ψιθυρισω απο μεσα μου κανενα γιατι απλα δεν θυμαμαι τιποτα.....εκτος απο ελαχιστα μερη μονο....γενικα παντως δεν μπορω να τους παρακολουθησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ελεγα και εγω οτι στους dream theater δεν τον πολυαντεχω τον petrucci.....καποια ελαχιστα κομματια μου αρεσουν.....

Και τωρα ποτ το θυμηθηκα...γιατι οι dream theater δεν παλευονται ενω αυτοι ειναι μπανταρα?

ενδιαφερων θεματακι...

 

Paradigm Shift - Liquid Tension Experiment [ Live in LA 2008 ]

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου