Προς το περιεχόμενο

Dream Theater - The spirit carries on


VietMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοειτε!οχι ολα φυσικα αλλα καποια αληθεια με κουραζουν...ειδικα του petrucci...

Λογικο αυτο.. Πιστευω ειναι αδυνατο να πιασεις εναν μουσικο να ακουσεις τη δισκογραφια του κ να μην βαρεθεις μερικα κομματια.... Περα απο το οτι δν γινεται απλα να γραφεις μονο αριστουργηματα επισης μπαινει κ το θεμα γουστου. Petrucci κ εγω συμφωνω οτι εχει πολλα κομματια βαρετα και κουραστικα... Αλλα εχει κ επη.... Κ αυτο πανω σ ενα στυλ μουσικης που δν μ αρεσει κ τοσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εκει θελω να καταληξω......δεν υπαρχει σωστο και λαθος στην μουσικη

 

Κατεληξες σε μια γενικοτητα με την οποια ουδεις μπορει να διαφωνισει!  :D

 

 

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν με καποιο τροπο σε αυτα τα 40 εκατομυρια τους βαλεις να ακουσουν το construction of light τα 39 εκατομυρια θα σου πετανε ντοματες και θα σε βριζουν

 

Υπαρχει μουσικη για τον κοσμο και μουσικη για τους μουσικους

Αν κ αυτο λαθος ειναι για μενα

οοοοχι φιλε μου.......δεν σου φταιει εσενα κανενας αν ο Lee Ritenour και οι αλλοι ασχετοι εβγαλαν το six string theory και παιζουν μουσικη που θα την κατανοησουν και θα την αισθανθουν και θα την αποδεχτουν ΜΟΝΟ εταιροι μουσικοι........

 

 

Κατεληξες σε μια γενικοτητα με την οποια ουδεις μπορει να διαφωνισει!  :D

γενικοτητα ναι ......ανουσια ομως οχι

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μουσικη για τον κοσμο και μουσικη για τους μουσικους

Αν κ αυτο λαθος ειναι για μενα

 

Κοιτα να δεις πως τα φερνει η ζωη που στο τελος συμφωνουμε.

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Theater ΔΕΝ μου αρέσουν! Τους σέβομαι σαν ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ και κυρίως σαν ΠΑΙΧΤΕΣ... Οι Nirvana μου αρέσουν αν και παιχτικά είναι ΜΑΠΑ! Αλλά συνθετικά και με βάση τι συναισθήματα μου βγάζουν εμένα τότε δυστυχώς πρέπει να πω ότι προτιμώ 10000 φορές περισσότερο Nirvana παρά Theater! Στο καθαρά συνθετικό κομμάτι τώρα εγώ πιστεύω πως οι DT παίρνουν σε κάθε δίσκο ένα δρόμο και ένα ακόρντο ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΚΙΖΟΥΝ ΤΑ ΒΑΡΔΟΥΛΑ! Σπάνε αρμονίες, ρυθμούς, εναλλαγές και δείχνουν πόσο καλοί παίχτες είναι! Σε κάποιους αρέσει... Σε εμένα όχι. Μετά το 5λεπτο κουράζομαι! ΑΠΛΑ!

 

ΥΓ: Για τον Στρατή που αναφέρθηκε: Το παλικάρι έχει βγάλει κομμάτια σε ένα είδος που στην Ελλάδα είναι παρεξηγημένο πάρα πολύ. Δυστυχώς το brit pop πάνω στο οποίο βασίζονται μπάντες που ακούς και εσύ papa roach (Green Day, Sum 41, Blink 128, Papa Roach, Placebo) δεν έχει ακριβώς την αναγνώριση που του χρειάζεται στη χώρα μας από τους μουσικούς!

(Για τα συγκροτήματα που ανέφερα παραπάνω δεν ξέρω αν όντως τα ακούς απλά υπέθεσα λόγω ηλικίας και nickname)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οοοοχι φιλε μου.......δεν σου φταιει εσενα κανενας αν ο Lee Ritenour και οι αλλοι ασχετοι εβγαλαν το six string theory και παιζουν μουσικη που θα την κατανοησουν και θα την αισθανθουν και θα την αποδεχτουν ΜΟΝΟ εταιροι μουσικοι........

Καλα εχουμε αναφερει ολα τα απιστευτα album  σ αυτο το thread....

Ποιο λειπει?

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις πως τα φερνει η ζωη που στο τελος συμφωνουμε.

Ειπα οτι ειναι ανουσια?!?  ::)

οχι.......απλα μεγαλωνω τα ποστς μου  ;D ;D ;D ;D

 

 

Καλα εχουμε αναφερει ολα τα απιστευτα album  σ αυτο το thread....

Ποιο λειπει?

 

παραδεξου με σου λεωωωωω!!!! :D

ασε πολλα λυπουν μετα λυπης μου ;) ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα αμοιρα οπως παντα η συζητηση θα καταληξει και παλι στην Ποπ κουλτουρα και γιατι το Eb σε μια Am θα προερχεται απο μια blues σκαλα και οχι απο μια altered...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Για τον Στρατή που αναφέρθηκε: Το παλικάρι έχει βγάλει κομμάτια σε ένα είδος που στην Ελλάδα είναι παρεξηγημένο πάρα πολύ. Δυστυχώς το brit pop πάνω στο οποίο βασίζονται μπάντες που ακούς και εσύ papa roach (Green Day, Sum 41, Blink 128, Papa Roach, Placebo) δεν έχει ακριβώς την αναγνώριση που του χρειάζεται στη χώρα μας από τους μουσικούς!

(Για τα συγκροτήματα που ανέφερα παραπάνω δεν ξέρω αν όντως τα ακούς απλά υπέθεσα λόγω ηλικίας και nickname)

 

αλλο παρεξηγημενο αλλο μετριο, εδω εχουμε να κανουμε με το δευτερο. Δυσκολο πραγμα η ποπ και ο Στρατης δεν την σηκωνει.

 

Υ.Γ το σκισαμε το θρεντ, μονο για τους εξωγηινους στην αρχαια αιγυπτο δεν ειπαμε

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου