Προς το περιεχόμενο

Dave Smith Tetra vs Waldorf Blofeld vs Clavia Nord Rack


CarpeOmnious

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Επίσης δεν παίζει να χρησιμοποιήσω laptop ως midi controller. Too much trouble πάνω στη σκηνή και θέλω να είμαι απλός στα ηλεκτρονικά.

Δεν το έχεις κάνει ή δεν σου χρειάστηκε, γι'αυτό το λες, ειδικά αν είσαι κιθαρίστας χωρίς Midi παρελκόμενα  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν το έχεις κάνει ή δεν σου χρειάστηκε, γι'αυτό το λες, ειδικά αν είσαι κιθαρίστας χωρίς Midi παρελκόμενα  :)

 

Επίσης δεν παίζει να χρησιμοποιήσω laptop ως midi controller. Too much trouble πάνω στη σκηνή και θέλω να είμαι απλός στα ηλεκτρονικά. (Θα παίζω και κιθάρα με πολλά εφέ)

 

 

Αφού ο άνθρωπος δεν θέλει να πολυμπλέξει ...

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχεις κάνει ή δεν σου χρειάστηκε, γι'αυτό το λες, ειδικά αν είσαι κιθαρίστας χωρίς Midi παρελκόμενα  :)

 

Ναι, μιλάω από εμπειρία. Έχουμε γενικά δύσκολο set-up και περίπλοκο ήχο για soundcheck και θέλουμε να είμαστε όσο γίνεται πιο απλοί στη σκηνή. Επίσης είχαμε αρκετά προβλήματα με το λαπτοπ του ντραμμερ και προσπαθώ να το αποφύγω. 

 

Γι'αυτό και δεν χρησιμοποιώ το εξαιρετικό software της Arturia, δε θέλω λάπτοπ στη σκηνή. Θέλω ένα σύνθ να κάνει τη διαφορά και θα το ελέγχω μέσω του midi της Arturia.

 

Είμαι μάλλον περισσότερο για το Tetra. Αλλά περιμένω να δω τι θα πείτε κι εσείς...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω...(προσωπικό ενδιαφέρον)

Το tetra τι ρόλο θα έχει στην σκηνή;

Σολιστικό..ή Πίσω...μιας και είναι module το εργαλείο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μιλάω από εμπειρία. Έχουμε γενικά δύσκολο set-up και περίπλοκο ήχο για soundcheck και θέλουμε να είμαστε όσο γίνεται πιο απλοί στη σκηνή. Επίσης είχαμε αρκετά προβλήματα με το λαπτοπ του ντραμμερ και προσπαθώ να το αποφύγω. 

 

Γι'αυτό και δεν χρησιμοποιώ το εξαιρετικό software της Arturia, δε θέλω λάπτοπ στη σκηνή. Θέλω ένα σύνθ να κάνει τη διαφορά και θα το ελέγχω μέσω του midi της Arturia.

 

Είμαι μάλλον περισσότερο για το Tetra. Αλλά περιμένω να δω τι θα πείτε κι εσείς...

 

 

Να σε κάψω λίγο παραπάνω? http://www.noiz.gr/index.php?topic=180177.10

 

V machine. Δεν το προτείνω ανεπιφυλακτα. Το εχω μονο 3 μερες. Αλλα ειναι ευχρηστο, μικρό, και open...Μπορεις να το προσαρμοζεις αναλογα με τις εκαστωτε αναγκες σου.

 

Αυτο που δε μπορω να εγγυηθώ ακομα, ειναι η σταθερότητα του. Αλλα προσωπικά θα το τολμήσω σε λίγο καιρο να το βγάλω σε live.

 

+το οτι θα μπορεις να το χρησιμοποιεις και με την κιθάρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε κάψω λίγο παραπάνω? http://www.noiz.gr/index.php?topic=180177.10

 

V machine. Δεν το προτείνω ανεπιφυλακτα. Το εχω μονο 3 μερες. Αλλα ειναι ευχρηστο, μικρό, και open...Μπορεις να το προσαρμοζεις αναλογα με τις εκαστωτε αναγκες σου.

 

Αυτο που δε μπορω να εγγυηθώ ακομα, ειναι η σταθερότητα του. Αλλα προσωπικά θα το τολμήσω σε λίγο καιρο να το βγάλω σε live.

 

+το οτι θα μπορεις να το χρησιμοποιεις και με την κιθάρα :)

Διάβαζα το θέμα σου πριν 1 ώρα...ανάθεμά σε.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ>

Με το V-Machine μπήκαμε σε άλλα τώρα.

Θα το κοιτάξω εννοείτε.

 

@Nordius:

Κοίτα, σκέψου μια δημιουργική μπάντα που θα αυτοσχεδιάζει και θα φτιάχνει μουσική.

Σκέψου τις μπάντες που αναφέρω στο θέμα και το γεγονός ότι θα είμαστε 3.

 

Σολιστικό δεν θα είναι σε καμία περίπτωαη, αλλά αν σε κάποιο σημείο βρω ένα lead ήχο που σπάει κόκκαλα και κάνει το κόσμο να κλαίει...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζεστό ήχο θέλω, αναλογικίλα.

Απλά ήθελα να γίνει και μια κουβέντα για το τι επιλογές υπάρχουν.

Επίσης για το αν είναι εύκολο ένα midi-keyboard όπως το Arturia να επικοινωνήσει εύκολα με τα αναφερόμενα racks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου