Προς το περιεχόμενο

πεταλακια... ρυθμισεις... πεταλιερες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι κλασικό θέμα όπου ΚΑΝΕΙΣ δεν πρόκειται να διαβάσει του άλλου τα λεγόμενα και μπαίνει απλά για να γράψει τις ρυθμίσεις του τα πεταλάκια του κτλ κτλ.

 

Καλά, μην ορκίζεσαι κιόλας αγαπητέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εκεί που δεν πρέπει να καταφεύγει κάποιος είναι σε καταχρηστικούς, άστοχους και ακατάλληλους χαρακτηρισμούς, πχ. περί μιζέριας (?!??!).

 

Άντε καλά...δυσκοιλιότητα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό που θα μου άρεσε κι εμένα να κάνω - και προσωπικά βλέπω μια χρησιμότητα - είναι να εξηγήσω το σκεπτικό μου στη δημιουργία ενός ήχου που επιθυμώ, με το εκάστοτε πετάλι στο ρόλο που αυτό παίζει μόνο του αλλά και σε συνεργασία με τα υπόλοιπα... εκεί θα κολλούσαν και οι ρυθμίσεις. Όταν βρω λίγο χρόνο να αφιερώσω σε αυτό, θα πιω έναν ωραίο διπλό ελληνικό, θα φάω τα All Bran μου με έξτρα topping βρώμης και θα επανέλθω. ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό που θα μου άρεσε κι εμένα να κάνω - και προσωπικά βλέπω μια χρησιμότητα - είναι να εξηγήσω το σκεπτικό μου στη δημιουργία ενός ήχου που επιθυμώ, με το εκάστοτε πετάλι στο ρόλο που αυτό παίζει μόνο του αλλά και σε συνεργασία με τα υπόλοιπα

Αυτό θα ήταν, πραγματικά, ενδιαφέρον!

 

Όταν βρω λίγο χρόνο να αφιερώσω σε αυτό, θα πιω έναν ωραίο διπλό ελληνικό... και θα επανέλθω.

 

Εις υγείαν!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια, χαιρομαι που γραψατε αρκετοι... εστω και αν υπαρχουν διαφωνιες... που δεν θα επρεπε γιατι αυτο το thread,ειναι οπως ειπε ο φιλος, ετσι στην πλακα να λεμε τι πεταλια εχουμε, να σχολιαζουμε ενα αλλο πεταλακι, να λεμε πως συμπεριφερεται το πεταλακι αναλογως τις κιθαρες μας κτλπ... λογικο ειναι καποιοι να πιστευουν πως ειναι ματαιο... απλως εμενα μ αρεσουν τετοιου ειδους θεματα σε φορουμ... και γι αυτο το εφτιαξα... α, και ναι, ισως εχει δικιο ο φιλος που ειπε πως ισως να επρεπε να αλλαξω τον τιτλο...  π.χ εχω εγω το carbon copy? και ο αλλος ο φιλος επισης ενα, θα μπορουσα καλιστα ανα νεφερα τισ ρυθμισεις μ, εστω και αν ειναι πραξενες, να ανακαλυπτε και αυτος κατι ωραιο, η το αντιθετο... οπως επισης υπαρχουν πολλοι αποροι(βαζω και εμενα μεσα) που μεσω τετοιων συζητησεων... διαφωνιων και προτασεων μπορει να μαθουν πραγματα και να πληροφοριθουν... αλλωστε, οτι εξοπλισμο και ν εχει καποιος, το γουστο ειναι παντα υποκειμενικο θεμα, οποτε ειναι ωραιο να βλεπεις το καθε τι και απο την σκοπια του αλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια, χαιρομαι που γραψατε αρκετοι... εστω και αν υπαρχουν διαφωνιες... που δεν θα επρεπε γιατι αυτο το thread,ειναι οπως ειπε ο φιλος, ετσι στην πλακα να λεμε τι πεταλια εχουμε, να σχολιαζουμε ενα αλλο πεταλακι, να λεμε πως συμπεριφερεται το πεταλακι αναλογως τις κιθαρες μας κτλπ... λογικο ειναι καποιοι να πιστευουν πως ειναι ματαιο... απλως εμενα μ αρεσουν τετοιου ειδους θεματα σε φορουμ... και γι αυτο το εφτιαξα... α, και ναι, ισως εχει δικιο ο φιλος που ειπε πως ισως να επρεπε να αλλαξω τον τιτλο...  π.χ εχω εγω το carbon copy? και ο αλλος ο φιλος επισης ενα, θα μπορουσα καλιστα ανα νεφερα τισ ρυθμισεις μ, εστω και αν ειναι πραξενες, να ανακαλυπτε και αυτος κατι ωραιο, η το αντιθετο... οπως επισης υπαρχουν πολλοι αποροι(βαζω και εμενα μεσα) που μεσω τετοιων συζητησεων... διαφωνιων και προτασεων μπορει να μαθουν πραγματα και να πληροφοριθουν... αλλωστε, οτι εξοπλισμο και ν εχει καποιος, το γουστο ειναι παντα υποκειμενικο θεμα, οποτε ειναι ωραιο να βλεπεις το καθε τι και απο την σκοπια του αλλου...

 

Προτείνω να μπει ο τίτλος...

 

Ας μιλήσουμε για το...

Barber Electronics Direct Drive, BBE Soul Vibe, Black Cat Mini Trem, Blackstar HT-DIST, BMF Aries Fuzz, Audio Monk FuzzBeard, Bosstone Modern, BSM MK2 Treble Booster, Asonix Texas Dirt, Budda Bud-Wah , Carl Martin Delayla XL ,Catalinbread Dirty Little Secret, Chunk Systems Brown Dog, Sabine NEX-5300 NexFX Stereo Chorus , CMAT-MODS Analog Phaser, Crowther Audio Hotcake , Cusack Screamer V2, Damage Control Engineering Womanizer ,Diamond J-Drive MK3, Dirty Boy Stone Boy, Diaz Texas Ranger, Dr Scientist Mini Reverberator, Dunlop Jimi Hendrix Fuzz Face, Durham Crazy Horse, EBS TremoLo, Eden Analog Synchronicity Chorus, EMMA TransMORGrifier , Empress Superdelay, Eventide Mod Factor, Fender Blender, Plush FX Cream, Fulltone Fulldrive 2 MOSFET, Goodrich 120 Volume Pedal, Guyatone MC-3 Micro Chorus, HAO Rumble MOD, MI Audio Compressor, Radial Tonebone Plexitube, T-Rex Alberta, First Act V-Stack Classic, Visual Sound V2 H2O ,Voodoo Lab Tremolo, Wampler Ecstasy, Way Huge Swollen Pickle........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Horse, EBS TremoLo, Eden Analog Synchronicity Chorus, EMMA TransMORGrifier , Empress Superdelay, Eventide Mod Factor, Fender Blender, Plush FX Cream, Fulltone Fulldrive 2 MOSFET, Goodrich 120 Volume Pedal, Guyatone MC-3 Micro Chorus, HAO Rumble MOD, MI Audio Co

 

Ευγαλε η φεδερ μπλεντερ??

Να παρω ενα να χτυπαω το παγο για το φρεντουτσινο στο μαγαζι γιατι ειχα ενα κολοραντο και μουσπασαι ο καδως. 

Ακουω γνωμες (και αν ξερει κανεις ποσο τοχει??)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπιζω το ποστ με τον τιτλο που προτεινει ο φιλος, να εμπεριεχει αρκετη δοση humor και να εγινε γι αυτο τον λογο,και οχι να προσπαθησε να πει εξυπναδα αλλιως τι να πει κανεις... -.-  αν ναι, μπραβο... ειχε πλακα, αν οχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου