Προς το περιεχόμενο

Αγορά monitor για Motif ES6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα εγώ να ανοίξω άλλο τόπικ και να μετονομάσουμε αυτό? :lol: Ενιγουέη... Δηλαδή με 300 ευρώ ή 350 τι θα πάρω? Μάπες?

 

Κάπου εδώ πρέπει να αφήσεις τις συζητήσεις και να πας να αρχίσεις να ακούς. Εκτός και αν το έχεις κάνει ήδη.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΤΟΝ EYE PROTOCOL

Nαι φίλε μου οι σχέσεις μου με τον Νάκα Α.Παρασκευής είναιθ άριστες μετά από ακούμπημα 7500ε σε εξοπλισμό..δικαιούμαι μιας κάποιας διαφορετικής μεταχείρησης και προσπαθώ να βοηθήσω και κάποιους φίλους, τώρα αν αυτό σε χαλάει...άλλο θέμα....

bokos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΤΟΝ EYE PROTOCOL

Nαι φίλε μου οι σχέσεις μου με τον Νάκα Α.Παρασκευής είναιθ άριστες μετά από ακούμπημα 7500ε σε εξοπλισμό..δικαιούμαι μιας κάποιας διαφορετικής μεταχείρησης και προσπαθώ να βοηθήσω και κάποιους φίλους' date=' τώρα αν αυτό σε χαλάει...άλλο θέμα....

bokos[/quote']

 

Εμένα με χαλάει μόνο η μπαγιάτικη ρέγκα όταν την τρώω μαζί με κεράσια.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να σου πω (αν μου επιτρέπεις) και ένα-δύο πράγματα για να ξέρεις που βαδίζεις. Η επιχείρηση ΝΑΚΑΣ είναι έτσι οργανωμένη που κανείς πωλητής δεν έχει το δικαίωμα να κάνει εκπτώσεις που δεν έχουν προ-εγκριθεί από την κορυφή της επιχείρησης.

 

Δηλαδή, την ώρα που ο πωλητής φαίνεται να υπαναχωρεί και να σου κόβει μερικά ευρώ, στην πραγματικότητα κινείται βάσει του σχεδίου και των αρχών που του έχουν επιβληθεί. Δεν μπορεί και δεν δικαιούται να κάνει του κεφαλιού του διότι δεν είναι δικό του το μαγαζί, είναι ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ και θα φάει κλωτσιά αν κάνει οτιδήποτε άλλο.

 

Στην ουσία, οποιοσδήποτε - αν επιμείνει αρκετά - θα πάρει τις εκπτώσεις που νομίζεις ότι έχεις πάρει. Λυπάμαι αν χρειάστηκε να δώσεις 7500 ευρώ για να το καταλάβεις αυτό. Μη μιλάς λες και ξέρεις καλά κάποιον μαγαζάτορα που από προσωπική εκτίμηση σε εσένα θα κάνει εκπτώσεις σε κάποιους άλλους.

 

Επι τη ευκαιρία, τα 7500 είναι φραγκοδίφραγκα σε σχέση με αυτά που έχουν δώσει άλλοι εδώ μέσα - εγώ π.χ. Σταμάτα να παίρνεις τον εαυτό σου τόσο σοβαρά, δεν προσπαθεί να σε θίξει κανένας, απλά με τον ενθουσιασμό σου μας έχεις πνίξει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μου επιτρέψεις να επιμείνω στα κρκ 6 τα οποία και κοστίζουν 100ε πάνω από τα βχ8 περίπου.

Καθότι στο ηχείο ως γνωστόν συντελείται η μαγεία της μετατροπής του ρεύματος σε ήχο' date=' και μάλιστα ιδιαιτέρων monitor απαιτήσεων, ειλικρινά (και αυτό το λέω δίχως τάση για παρεξήγηση) πως σκέφτεσαι να βγείς στην αγορά με μόνο 300ε που στην πράξη φτάνουν μόνο για ένα αξιόλογο ζευγάρι monitor ακουστικών΄? Λίγη υπομονή και οικονομία, διότι σε καναδίμηνο θα ψάχνεις να τα πουλήσεις για να πάρεις άλλα.

Οι πιο πολλοί συμπεριλαμβανομένου και τοου γράφοντος τόχουν περάσει αυτό και αξίζει να γλυτώσετε από τα λάθη μας.

Eπίσης για τον φίλο που κορόιδεψε το κονέ με τον Νάκα της Α.Παρασκευής όπου σε κάθε περίπρτωση θα γλιτώσεις 50 - 7- ε...ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ

BOKOS[/quote']

Χώρις να θέλω να κρίνω τα ηχεία γενικά, αλλά μόνο το πως ακούγονται στο motifES δεν μαρεσαν πως ακουγόταν τα krk6 στης μεσαίες.. είναι λες και ακούγονται με χαμόγελο και δεν μαρεσαν να ακούω το motif με τα ακουστικά του όργανα εκτός από τα synthlead. Τα ηχεία μπορεί να βολεύουν στις μίξεις αλλά είναι κάτι που δεν ενδιαφέρει γιατί ζητάς απλά monitor ώστε να ακούς καλά το motif. Τα bx5a είναι άδεια στης χαμηλές.. δεν θα σε ικανοποιήσουν να ακούς το όργανο ακόμα και αν είναι τα πιο ευδιάκριτα για να κάνεις μίξη.Γιαυτό πρότεινα τα Bx8. Είναι φτηνά και 8".

Υπάρχει και το ιντερνετ νάκας που έχει πιο φτηνές τιμές.. και δεν χρειάζεται βίσμα να γλιτώσεις το 50€. Επίσης είναι αρκετά άτομα που έχουν δώσει πολλά λεφτά σε κάποια καταστήματα αλλά αν κατασταλάξει ο 12plus τι θελει να αγοράσει, να ψάξει και τις τιμές σε μαγαζιά στο εξωτερικό. Αξίζουν το bx8a για 400€ πάντως. Να ακούσεις όπωσδήποτε το motif πάνω σε μόνιτορ όμως για να καταλάβεις και τι θές. Ίσως και να μην σαρέσει κιόλας και να θες ηχεία που να χρωματίζουν λίγο.. ¶λλο να κάνεις μίξεις και άλλο να παίζεις να ευχαριστηθείς το όργανό σου.Θα το κρίνει μόνος σου αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν με ενδιαφέρουν οι μίξεις, τουλάχιστον προς το παρόν αυτό που επιζητώ είναι ωραίος ήχος για μένα, άρα πρέπει να αρχίσω να τα ακούω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε και γω στο ιδιο ψαξιμο ειμαι για το triton.ασε που λογω ελειψης μονιτορ εκανα προβα σε ενισχυτη κιθαρας.δεν ξερω αν το εχει δοκιμασει κανεις παντως ειναι οτι χειροτερο!!! τα strings ειδικα, ακουγονται σαν γατακια!!!! :lol: :lol: τα Βχ8 περνω και γω σε λιγο καιρο.τα εχω ακουσει και για την τιμη τους και μονο θα τα προτιμησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Και να σου πω (αν μου επιτρέπεις) και ένα-δύο πράγματα για να ξέρεις που βαδίζεις. Η επιχείρηση ΝΑΚΑΣ είναι έτσι οργανωμένη που κανείς πωλητής δεν έχει το δικαίωμα να κάνει εκπτώσεις που δεν έχουν προ-εγκριθεί από την κορυφή της επιχείρησης.

 

Δηλαδή' date=' την ώρα που ο πωλητής φαίνεται να υπαναχωρεί και να σου κόβει μερικά ευρώ, στην πραγματικότητα κινείται βάσει του σχεδίου και των αρχών που του έχουν επιβληθεί. Δεν μπορεί και δεν δικαιούται να κάνει του κεφαλιού του διότι δεν είναι δικό του το μαγαζί, είναι ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ και θα φάει κλωτσιά αν κάνει οτιδήποτε άλλο.

 

Στην ουσία, οποιοσδήποτε - αν επιμείνει αρκετά - θα πάρει τις εκπτώσεις που νομίζεις ότι έχεις πάρει. Λυπάμαι αν χρειάστηκε να δώσεις 7500 ευρώ για να το καταλάβεις αυτό. Μη μιλάς λες και ξέρεις καλά κάποιον μαγαζάτορα που από προσωπική εκτίμηση σε εσένα θα κάνει εκπτώσεις σε κάποιους άλλους.

[/quote']

 

 

Επιβεβαιώνω τις απόψεις του Wow! και με την ιδιότητα (στο παρελθόν) διευθυντικού στελέχους σε μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρονικών...

Ακριβώς έτσι...Πωλητή μου αγαπημένε μέχρι 10% (τυχαίο νούμερο) στο συγκεκριμένο προιόν και πρόσεξε μόνο στον "δύστροπο" πελάτη την στιγμή που θα νοιώσεις ότι τον "χάνεις"...στο "εύπιστο κορόιδο" εικονική λιανική..

 

Και επ ευκαιρία μια συμβουλή...υπάρχουν αρκετά μικρά καταστήματα με το

"αφεντικό" μέσα...Μια ερώτηση κατευθείαν του στυλ: θέλω αυτό, το βρήκα τόσο, μπορείς να μου το δώσεις πιο κάτω??? τουλάχιστον σε μένα έχει τις περισότερες φορές αποτέλεσμα...και με τιμές που κάποιες φορές (ανάλογα την πολιτική στην χονδρική της αντιπροσωπείας) είναι συγκρίσιμες με ξένα eshop...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου