Προς το περιεχόμενο

Πειρατεια - απλα η γνωμη μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε, καλά τώρα... πες στον santso να δώσει 400 ευρώ για κάτι και θα σε μπινελικώσει (εμένα με είπε troll, αλλά για τη ταμπακέρα τσιμουδιά

 

αμα με ειρωνευεσαι στεγνα, τι πρεπει σε αποκαλεσω?

 

  Κατα τα αλλα, αφου με το στανιο θελετε να βαφτισετε τη μουσικη "προιον" κατσετε να αναμασατε τα περι κλοπης που σας εχουν ταισει οι εταιρειες τοσα χρονια.... η τεχνολογια ομως εκδικηθηκε!

 

 

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

αμα με ειρωνευεσαι στεγνα, τι πρεπει σε αποκαλεσω?

 

  Κατα τα αλλα, αφου με το στανιο θελετε να βαφτισετε τη μουσικη "προιον" κατσετε να αναμασατε τα περι κλοπης που σας εχουν ταισει οι εταιρειες τοσα χρονια.... η τεχνολογια ομως εκδικηθηκε!

 

 

 

Η μουσική μπορεί όχι αλλά το τραγούδι που έγραψε ο Χ και εξέδωσε ο Ψ είναι...

Τι είναι αυτό που ξεχωρίζει τη μουσική σε σχέση με άλλες μορφές τέχνης και την προάγει απο προϊόν σε κάτι "Θείο"...

 

Ένα video game είναι προϊόν?

Μία σειρά? μία ταινία?

Ένα κόμικ? ένα βιβλίο?

Δέν είναι τέχνη αυτά?

 

Και αύτα είναι "θύματα" τίς πειρατείας... σε ίσως εξίσου μεγάλο βαθμό.

 

For the record: Όχι πως νοιάζει και πολλούς αλλά ταυτίζομαι αρκετά με την άποψη του audiokosta αν και προς την πιο "πειρατική"... (κάνω όμως προσπάθειες να την μειώσω αυτήν την πλευρά  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαρά στην υπομονή σας και τη θέλησή σας...

πάντως μου πήρε μισή ώρα και πάνω για να διαβάσω όλες τις απόψεις...

αποτέλεσμα;;;

ευχαριστώ όλους εκείνους -και ξέρουν ποιοι είναι αυτοί, οι πολύ έμπειροι- που με όλα αυτά που "είπαν" προσωπικά μ' έκαναν "πλουσιότερο" στη σκέψη και μου "δωσαν" θάρρος...

 

υ.γ : φίλος;;; την καινούργια μου δουλειά πέρνα απ' τα μέγαρα να στη δώσω ιδιοχείρως... έχει και μπόνους μια καρτέλα αυγά...αν την κατεβάσεις απ' αλλού θα έχει μόνο τα τραγούδια που μπορεί και να μη σ' αρέσουν... ενώ αλλιώς θα φας και ομελέτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού η μουσικη ή για να είμαστε πιο ακριβείς οι ηχογραφήσεις, δεν μπορούν να θεωρηθούν προϊόντα, τότε γιατί οι καλλιτέχνες ζητάνε λεφτά και γιατί εμείς τις αγοράζουμε σε μαγαζιά; Μήπως υπάρχει καποια επιδημία μαζικής παράνοιας;

 

Batman intro (1966)

 

Respect  ;D

 

η τεχνολογια ομως εκδικηθηκε!

 

Σιγά τον vigilante ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα λύση υπάρχει...Ας δούμε ένα παράδειγμα λοιπόν (για να καταλάβω τι σημαίνει ακριβότερα...).

To αγαπημένο μου Voices of Passion...(και αρκετά όπως βλέπω της soundsonline...)

http://www.soundsonline.com/Voices-Of-Passion

Όσο και να ψάξει κανείς, δεν υπάρχει σπασμένο...

Εντελώς εγκυκλοπαιδικά, υπάρχει σπασμένο το voices of passion,India

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς εγκυκλοπαιδικά, υπάρχει σπασμένο το voices of passion,India

Εντελώς εγκυκλοπαιδικά...είναι άλλο αυτό που λές....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς εγκυκλοπαιδικά...είναι άλλο αυτό που λές....

Oυπςςς! :P

Είχα την εντύπωση πως είναι ένα μέρος του ίδιου προγράμματος.

mea culpa  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυπςςς! :P

Είχα την εντύπωση πως είναι ένα μέρος του ίδιου προγράμματος.

mea culpa  :-\

άμα θέλεις να ψάξεις...για ρίξε και μια ματιά στο Ethno της Motu...άλλο ένα που αποφάσισαν να το κλειδώσουν...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα θέλεις να ψάξεις...για ρίξε και μια ματιά στο Ethno της Motu...άλλο ένα που αποφάσισαν να το κλειδώσουν...

Δεν ψάχνομαι για πειρατικά προγράμματα, μια και το http://www.freesound.org/ με καλύπτει, όσον αφορά samples ομιλίας κτλ

(αντιλαμβάνομαι πως το v.o.p. είναι για άλλη τελείως δουλειά, αλλά είχα διαβάσει ΤΟΣΑ ΚΑΛΑ λόγια, από μέρους σου, που το έψαξα λιγάκι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου