Προς το περιεχόμενο

Πειρατεια - απλα η γνωμη μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ψάχνομαι για πειρατικά προγράμματα, μια και το http://www.freesound.org/ με καλύπτει, όσον αφορά samples ομιλίας κτλ

(αντιλαμβάνομαι πως το v.o.p. είναι για άλλη τελείως δουλειά, αλλά είχα διαβάσει ΤΟΣΑ ΚΑΛΑ λόγια, από μέρους σου, που το έψαξα λιγάκι)

...εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι...εάν μία εταιρία θέλει να κλειδώσει ένα πρόγραμμα...το κλειδώνει.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

...εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι...εάν μία εταιρία θέλει να κλειδώσει ένα πρόγραμμα...το κλειδώνει.

 

Και αν ένας cracker θέλει να το σπάσει...το σπάει. Το ότι δεν το έχει(ούν) σπάσει ακόμα είναι άλλο θέμα και δεν νομίζω να είναι ζήτημα δυσκολίας.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν ένας cracker θέλει να το σπάσει...το σπάει. Το ότι δεν το έχει(ούν) σπάσει ακόμα είναι άλλο θέμα και δεν νομίζω να είναι ζήτημα δυσκολίας.

σου είπα 2 πολύ συγκεκριμένα παραδείγματα που εδώ και 7-8 χρόνια...κανένας cracker δεν τα κατάφερε...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου είπα 2 πολύ συγκεκριμένα παραδείγματα που εδώ και 7-8 χρόνια...κανένας cracker δεν τα κατάφερε...

 

Και; Λες να έχουν βρεί ΤΟΝ κορυφαίο τρόπο κλειδώματος; Αν ναι, γιατί δεν τον χρησιμοποιούν και οι άλλοι;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και; Λες να έχουν βρεί ΤΟΝ κορυφαίο τρόπο κλειδώματος; Αν ναι, γιατί δεν τον χρησιμοποιούν και οι άλλοι;

Λεβέντη μου...δεν ξέρω. Τα κομπιουτεράκια δεν είναι ο τομέας μου. Απλά λέω, ότι αφού το έκανε ένας, μπορεί να το κάνει κάποιος ακόμα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεβέντη μου...δεν ξέρω.

 

Ούτε εμένα ,αλλά υποθέτω πως αφού χακάρουν το σάιτ της ΣΙΑς  ;D της Σόνυ ,τραπεζών κλπ ,μάλλον είναι θέμα ενδιαφέροντος και όχι δυσκολίας .

 

Είναι σα τη κακόφημη γειτονιά ,αν σαν θύμα αξίζεις το κόπο να σε ληστέψουν ,όποια κλειδαριά κι αν βάλεις και μαντρόσκυλο να αγοράσεις ,πάλι θα βρεθεί ο τρόπος να μπουν ........................λέμε τώρα  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ούτε εμένα ,αλλά υποθέτω πως αφού χακάρουν το σάιτ της ΣΙΑς  ;D της Σόνυ ,τραπεζών κλπ ,μάλλον είναι θέμα ενδιαφέροντος και όχι δυσκολίας .

 

Είναι σα τη κακόφημη γειτονιά ,αν σαν θύμα αξίζεις το κόπο να σε ληστέψουν ,όποια κλειδαριά κι αν βάλεις και μαντρόσκυλο να αγοράσεις ,πάλι θα βρεθεί ο τρόπος να μπουν ........................λέμε τώρα  :)

Ναι... αλλά όσο πιο δύσκολο είναι:

α.Τόσο πιο καλό 'κλέφτη' θέλει η δουλειά

β. Τόσο λιγότεροι θα δοκιμάσουν.

 

Ο συναγερμός (πχ.) στο σπίτι δεν είναι εκεί για να χτυπήσει όταν μπουν μέσα (γιατί μέχρι να έρθει η αστυνομία...), αλλά για να αποτρέψει το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών που θέλουν να μπουν και το σκέφτονται. Είναι σαν μία κλειδωμένη ή όχι πόρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά κάποιος μεγαλοσοφτγουεράς είχε πει πως αν είναι κάποιος να κλέβει λογισμικό, καλύτερα να κλέβει το δικό του. Και μάλλον δεν του βγήκε σε κακό... Θυμάται κανένας το Word Perfect;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

κατά την δική μου ταπεινή γνώμη, η ελαστική συνείδηση είναι ένα θαυμαστό "εργαλείο"

που εφηύρε το ένστικτο της επιβίωσης για να διευκολύνει το έργο του...

το ότι τη χρησιμοποιούμε όμως και πέραν του επιούσιου "νιαμ" και  "μπούα", ακυρώνει και το

"άλλοθι" της ύπαρξής της... στον μικρόκοσμό μου, τα σύνορα της με την αξιοπρέπεια

ξεκινούν από την κατανόηση και την παραδοχή της...

 

γι αυτό και θεωρώ ότι κλέβω φίλοι μου χρησιμοποιώντας οτιδήποτε για το οποίο δεν μου έδωσε

την άδεια του ο όποιος δημιουργός... προσωπικά ξεκινώντας από την διαπίστωση, ξέρω και

τι πρέπει να αποφεύγω κατά το "συγκυριακό δυνατόν"... τόσο απλά...

και έπονται τα (βολικά και μη) ελαφρυντικά και κοσμοθεωρίες του φραπέ...

πολύ? λίγο? όσο πατάει η ψηφιακή γάτα? με στυλ? άυλα? τι? την κότα του γείτονα? τράπεζα?

το ποιηματάκι που έγραψε ο ανιψιός μου στην γκόμενα και την έριξε? το γλυκό από το βάζο της μαμάς?

τα πονήματα του bill? το τραγουδάκι που (καλώς ή κακώς) ο χ καλλιτέχνης αποφάσισε να πουλήσει?

 

αλλά όλα αυτά και πολλά άλλα τα αναλύσατε λίγο πολύ ο καθένας από την σκοπιά του

(από ότι πρόλαβα να διαβάσω)...δεν μου λύσατε όμως μια απορία...

 

γιατί οι "Ρομπέν των δασών" της γενιάς μου, μου φαντάζουν πια ως

ξεθωριασμένοι αλλήθωροι βάτραχοι με "φίλια βέλη" στον πωπό τους?

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου