Προς το περιεχόμενο

Πειρατεια - απλα η γνωμη μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

σημερα ειχα το χρονο να διαβασω το thread, επειδη καποιες αποψεις δεν με αφορουν, υπερ και κατα, εκανα μερικα αλματα. σχετικα με καποιες που μου εκαναν εντυπωση, ενα τελευταιο απο εμενα

 

απο την μια εχω μια εταιρια που εκμεταλλευεται τα πολυ αποτελεσματικα διαφημιστικα οπλα της για να επιβαλει μια μπουρδα που στοιχισε πχ οσο ενας ψωνισμενος πρωτοεμφανιζομενος ζογκλερ, δηλαδη τιποτα, ομως το δεκτικο κοινο πληρωνει καλα. κατα την γνωμη σας, ποιος τους ειπε να πληρωσουν την μπουρδα? δεν ειχαν μαχαιρι στο λαιμο, σωστο

 

απο την αλλη εχω εναν μαναβη, η ζυγαρια του ειναι πειραγμενη το εμπορευμα λεει ντοπιο, και ειναι ασιατικο, το ποσο για την αγορα του εμπορευματος ευτελες, η ποιοτητα αναλογη, κοιταζει τον πελατη στη φατσα και επιτοπου αποφασιζει την τιμη, θλιβερος τυπος ναι, ομως ουτε αυτος σου εβαλε το μαχαιρι στο λαιμο για να μπεις στο μαγαζι του, μονο σου μπηκες, και αν δεν εχεις την καχυποψια  η αν δεν υπαρχει αλλος μαναβης, θα πας και αυριο,

 

εφοσον και στις 2 περιπτωσεις περασεις απο ενα νομιμο ταμειο και κοπουν οι αποδειξεις, μην νομιζεις οτι αφορουν κανεναν οι παραπανω λεπτομερειες, τωρα γιατι καποιος βρισκει ελαφρυντικα μονο για την εταιρια?, φοροι υπαλληλοι ξερωγω, μπορει γιατι εχει μια γκλαμουρια ρε παϊδι μου,  ο μαναβης ειναι λαμογιο τελος,

 

καλως εχουμε πολλους μαναβηδες πλεον. και οι νομοι καλως υπαρχουν για να κρατουν το μπουλουκι σε μια ισορροπια

μπουζού

και για οσο θα υπαρχει νομιμος τροπος εξαπατησης και ανηθικοτητας, καλως θα παραβιαζονται, δηλαδη για παντα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινεις βεβαια οτι τα παραδειγμα σου ειναι εντελως ΑΣΧΕΤΟ.

 

Τι σχεση εχει μια δισκογραφικη με εναν μαναβη?

 

για να επιβαλει μια μπουρδα που στοιχισε πχ οσο ενας ψωνισμενος πρωτοεμφανιζομενος ζογκλερ, δηλαδη τιποτα,

 

Πως ξερεις ποσο στοιχισε ενας....πρωτοεμφανιζομενος ζογκλερ?(for your information στοιχισε ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ στην εταιρεια ΕΙΔΙΚΑ αν ειναι της πλακας μια και πρεπει να καλυψει τα ...κενα του με πανακριβα βιντεοκλιπ,διαφημιστικες καμπανιες,παρα πολλες ωρες στουντιο μια και ειναι...ασχετος κτλ.)

 

Αντιθετα ενας μαματος καλλιτεχνης κοστιζει ΠΟΛΥ λιγοτερο για την εταιρεια (αρα κατα την αποψη σου δεν πρεπει να....πληρωνουμε καθολου για να ακουμε τη μουσικη του) μια και ,ειδικα αν ειναι "ποιοτικος" εχει ενα ΦΑΝΑΤΙΚΟ κοινο που ΠΑΝΤΑ αγοραζει τους δισκους του ακομα και αν δεν σπαει τα ταμεια (π.χ.Nick Cave,Wilco κτλ)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινεις βεβαια οτι τα παραδειγμα σου ειναι εντελως ΑΣΧΕΤΟ.

Δηλαδή εσύ τα κατάλαβες;

Ειδικά τον "μανάβη";

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μη μασάτε... Ευτυχώς τα όργανα δεν κατεβαίνουν τζάμπα από τορρεντ... Αλλά για να βγει ο ήχος του χ,ψ καλλιτέχνη (που είναι ο αγαπημένος σας αφού τα έχετε κατεβάσει όλα) αγοράζετε όργανα 700 και 1000 ευρώ... Μήπως κάπου χάθηκε η μπάλα? Ακριβοί στα πίτουρα και φθηνοί στο αλεύρι... Οκ όλοι έχουν κατεβάσει κι όλοι κατεβάζουν... Αλλά προς θεού ρε παιδιά δεν είδα κανέναν να περιφανεύεται επειδή έκλεψε κάτι...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

προσωπικα...εναν ενισχυτη και μια κιθαρα εχω και μου χε φυγει ο κ@λος για να βρω τα λεφτα να τα παρω...α και δεν τα πηρα και μαζι,τα αγορασα με σχετικα μεγαλη χρονικη διαφορα...τωρα αν καποιος εχει λεφτα για ακριβους ενισχυτες αλλα το 15-20 ευρω του πεφτει πολυ,ε δεν αξιζει να συζητησεις μαζι του...και στο θεμα του κατεβασματος,ο καλλιτεχνης παιρνει τα περισοττερα λεφτα απο συναυλιες...νομιζω απο τα cd παιρνει περιπου 4 ευρω τον δισκο(αν ο δισκος κανει 20 εννοειται)και αν ειναι μπαντα αφηστε :P το σπαστικο ειναι να πηγαινω public να αγορασω ενα δισκο pink floyd και να μην τον εχει...

I'm not bored. I've just got an incredibly boring face.

-Charlie Watts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις, δεν ήξερα ότι το "ορθογραφία - απλά η γνώμη μου" είχε και prequel! Άντε και στο επόμενο 30σέλιδο εύχομαι!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου