Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς φίλε μου, η επιβεβαίωσή σου είναι εικονική. Μπορεί όντως απ' ότι φαίνεται ο αρχικός OP να έχει χάσει λίγο την μπάλα (λόγω ηλικίας), αλλά μην βιάζεσαι να πείς I told you so.

 

Βρε οχταπόδιε, σοβαρολογείς;

Γράφεις πέντε παραγράφους επί της βάσεως ότι ο τύπος είναι 12 χρονών;

Άντε, να το ξαναπούμε ότι αν είναι 12χρονών ΔΕΝ επιτρέπεται να συμμετέχει στο φόρουμ (και αποδεικνύεται βέβαια ένα τεράστιο ρήγμα "ασφάλειας").

Αν ΔΕΝ είναι, όλο το ποστ σου ακυρώνεται, ναι;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

@Superfunk. Εγώ θα πρότεινα να απαγορευτούν τα πόστ που χλευαστικά και ολοκληρωτικά απορρίπτουν απόψεις άλλων και κινούνται στα όρια της προσβολής (μιάς που και αυτή έχει προβλεφθεί νομικά). Βέβαια τότε θα έπρεπε να διαγράψουμε το πόστ σου. Πως σου φαίνεται;

 

αυτο ειναι φασισμος φιλος,και εμεις οι προοδευτικοι ειμαστε ετοιμοι να πεθανουμε για την ελευθερια του λογου...οχι παιζουμε.... :P

 

ασε που μου φαινεται απλα αστειο να θεωρουμε οτι το να αποκαλουν καποιοι φασιστα και ανελευθερο τον εμπνευστη του Thread (γιατι  αυτο λενε ειτε ξεκαθαρα ειτε "μεσα στις γραμμες" )  ΔΕΝ ειναι προσβλητικο ενω το να τους επισημαινουμε οτι αυτα που λενε ειναι μπουρδες ειναι..

 

α,αν θες και παραδειγματα σε αυτο το thread (τα οποια ειναι προσωπικες επιθεσεις και ουδεις τα πειραξε) παρε 2 ξεκαθαρα (τα οποια πες μου ΓΙΑΤΙ δεν εχω το δικαιωμα να τα χαρακτηρισω παπαρολογιες)

 

Tο Noiz χρήζει να μπει εις τον γύψο! Απαγορεύομεν την συγκέντρωσιν μεγαλύτερου αριθμού χρηστών πέραν των 3 (τριών) εις οιοδήποτε νήμα του παρόντος πέραν της δύσης του ηλίου.

Οι παραβάται θα τιμωρούνται παραδειγματικώς δια τουφεκισμόν .

Ζήτω η P.I.P.A

 

Εκ της διοικήσεως

 

 

φασισμος !!

 

 

αλλα ετσι ειναι το Ελλαντα...2 μετρα και 2 σταθμα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα μονο την πρώτη σελίδα και μπορει να χάνω κάτι, αλλά .............7 σελίδες μιλάμε για πειρατικά λογισμικά με "υπαίτιο" αυτον που εισηγήθηκε την απαγόρευση συζητήσεων για πειρατικά λογισμικά.......καλό ε? ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(και αποδεικνύεται βέβαια ένα τεράστιο ρήγμα "ασφάλειας").

 

Ναί είναι. Πολλές ταινίες βλέπεις  ;D

 

Γράφεις πέντε παραγράφους επί της βάσεως ότι ο τύπος είναι 12 χρονών;

 

Ωραία, ας κάνουμε μια μικρή ανάλυση τρομάρα μου..

 

Δυστυχώς φίλε μου, η επιβεβαίωσή σου είναι εικονική. Μπορεί όντως απ' ότι φαίνεται ο αρχικός OP να έχει χάσει λίγο την μπάλα (λόγω ηλικίας), αλλά μην βιάζεσαι να πείς I told you so.

 

Ναι, αναφέρεται στο ότι είναι 12.

 

Μια συζήτηση μπορεί να βρίσκει την αφετηρία της στο ένα αρχικό ποστ του εκάστoτε OP, όμως η ακριβής θεματολογία καθώς και το επίπεδο της συζήτησης εξαρτάται κυρίως από το σύνολο των γραφομένων και από το επίπεδο της πλειοψηφίας των συμμετεχόντων.

 

Πρόταση με αυτοδύναμη και γενική ισχύ.

 

Άρα, δεδομένου του προηγούμενου και του αρχικού πόστ (όπου εισηγείσαι μαχαίρι σε threads) αν η επιβεβαίωση στην οποία αναφέρεσαι όντως δικαιολογούσε το μαχαίρι, δεν θα υπήρχε ουσιαστικά η δυνατότητα οι υπόλοιποι να εκφράσουν γνώμη. Άρα, ακόμα και με την επιβεβαίωση, τα επιχειρήματα απέναντι στην πρότασή σου συνεχίζουν να έχουν βάση στον ίδιο ακριβώς βαθμό.

 

Προτάσεις ειδικές επί του θέματος, ΟΚ.

 

Και όσον αφορά την επανάληψη απόψεων και συζητήσεων. Όντως είναι κάτι που συμβαίνει, όμως το ότι είναι εκνευριστικό για κάποιους είναι τελείως άσχετο με το αν πρέπει να κόβονται πρίν ακόμα εξελιχθούν. Επίσης, ακόμα και αν ο, ας είμαστε ειλικρινείς, κακός μας εαυτός μας τσιγκλάει με το "άντε, πάλι τα ίδια", πρέπει να παραδεχτούμε ότι κανείς δεν είναι σε θέση να προβλέψει αν όντως θα είναι "πάλι τα ίδια". Και από το να μην δοθεί η δυνατότητα παρουσίασης μιάς καινούργιας άποψης, όσο μικρής και να είναι μέσα στην θάλασσα των επαναλήψεων, προτιμώ να βιώσω ένα ακόμα deja vu.

 

Και στην τελική μην ξεχνάτε ότι γράφονται και νέα μέλη, δεν είμαστε μια συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων, άλλοι φεύγουν άλλοι έρχονται. Αυτοί (οι νέοι) αν θέλουν να συμμετέχουν σε "μια απ' τα ίδια" συζήτηση, γιατί να μην μπορούν;

 

Άλλο θέμα τώρα.

 

Τα υπόλοιπα αναφέρονται σε άλλους.

 

Κάπου μάλλον το έχασες το μέτρημα. Γι' αυτό απάντησες και γρήγορα, μάλλον.

 

Βρε συ, τι το παίζεις δύσκολος; Αφού γουστάρεις τις συζητήσεις, άσ' τα ψόφια σου.  ;D

 

αυτο ειναι φασισμος φιλος,και εμεις οι προοδευτικοι ειμαστε ετοιμοι να πεθανουμε για την ελευθερια του λογου...οχι παιζουμε.... :P

 

ασε που μου φαινεται απλα αστειο να θεωρουμε οτι το να αποκαλουν καποιοι φασιστα και ανελευθερο τον εμπνευστη του Thread (γιατι ουσιαστικα αυτο λενε)  ΔΕΝ ειναι προσβλητικο ενω το να τους επισημαινουμε οτι αυτα που λενε ειναι μπουρδες ειναι..

 

Πάντως αν σε κάνει να νιώθεις λίγο καλύτερα, προσωπικά δεν έχω ούτε κατά προσέγγιση τέτοια άποψη. Και ναί, είναι άκρως προσβλητικό να σε αποκαλούν φασίστα και εκεί θα πρέπει (ΙΜΗΟ) να επεμβαίνει η διαχείριση.

 

Όμως ρε συ SF, και αυτό

 

Οποτε αν δεν θελουμε να κοροϊδευουμε τον εαυτο μας καλυτερα ειναι να αποφευγουμε τετοιες κουβεντες....(οι κλασσικες ψευτοπροοδευτικες παπαρολογιες περι...ανελευθεριας..αισχους και καταπατισης της ελευθεριας του λογου που διαβασα παραπανω ειναι οντως πολυ διασκεδαστικες ,ειδικα στα μαυρα χρονια που περναμε,αλλα ενταξει υπαρχουν και καλυτερα ΑΝΕΚΔΟΤΑ)

 

προσβλητικό είναι. Αν ευαγγελίζεστε την διατήρηση της ψυχραιμίας, τουλάχιστον κάντε μια προσπάθεια να διατηρήσετε την δικιά σας.

 

 

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμως ρε συ SF, και αυτό

 

 

Παράθεση από: Superfunk στις 19:40 - 19/03/12

Οποτε αν δεν θελουμε να κοροϊδευουμε τον εαυτο μας καλυτερα ειναι να αποφευγουμε τετοιες κουβεντες....(οι κλασσικες ψευτοπροοδευτικες παπαρολογιες περι...ανελευθεριας..αισχους και καταπατισης της ελευθεριας του λογου που διαβασα παραπανω ειναι οντως πολυ διασκεδαστικες ,ειδικα στα μαυρα χρονια που περναμε,αλλα ενταξει υπαρχουν και καλυτερα ΑΝΕΚΔΟΤΑ)

 

 

προσβλητικό είναι.

 

 

δεν νομιζω  να ειναι προσβλητικο μια και απλα επισημαινω σε αυτους που λενε για φασισμους και ανελευθεριες προσβαλλοντας εναν συμφορουμιτη οτι λενε παπαριες..μαλιστα μια και γνωριζω και τον συγκεκριμενο συμφορουμιτη προσωπικα μπορω να σου πω οτι ο χαρακτηρισμος "παπαριες" ειναι πολυ απαλος....

 

 

Αν ευαγγελίζεστε την διατήρηση της ψυχραιμίας, τουλάχιστον κάντε μια προσπάθεια να διατηρήσετε την δικιά σας.

 

νομιζω οτι σε λαθος ατομο αναφερεσαι.. ;D

 

εγω ειμαι ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ υποστηρικτης του "οφθαλμος αντι οφθαλμου" δεν θα αλλαξω τωρα στα γεραματα.. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(οι κλασσικες ψευτοπροοδευτικες παπαρολογιες περι...ανελευθεριας..αισχους και καταπατισης της ελευθεριας του λογου που διαβασα παραπανω ειναι οντως πολυ διασκεδαστικες ,ειδικα στα μαυρα χρονια που περναμε,αλλα ενταξει υπαρχουν και καλυτερα ΑΝΕΚΔΟΤΑ)αλλα ενταξει υπαρχουν και καλυτερα ΑΝΕΚΔΟΤΑ)

Προσπαθώ να γελάσω με την κλασσική ισοπέδωση, αλλά δεν τη βρίσκω πια αστεία.

 

Αλλοιως ας επιτρεπουμε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ συζητηση επι της ΠΑΡΑΝΟΜΙΑΣ και του ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ και ας κανουμε το ΝΟΙΖ φορουμ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ.
Nαι... γιατί θα ήταν φυσικά παράνομο.

 

Θυμίζω επίσης ότι θέματα που αφορούν αναζήτηση πειρατικού λογισμικού ή links σε sites όπου βρίσκεται αναρτημένο πειρατικό λογισμικό, κλειδώνονται/διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση, όπως ορίζεται από τους κανονισμούς.

Ερωτήσεις για αναζήτηση συγκεκριμένων λινκς, εννοείται. Αλλά πηγαίνοντας και παραπέρα, περιμένω να δω και κλείδωμα/διαγραφή οποιασδήποτε ερώτησης για οποιοδήποτε file sharing site, προγράμματος για pdf scanning & creation, προγράμματος δημιουργίας/αντιγραφής cd κλπ. επειδή μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για παράνομες δραστηριότητες. Ετσι;

 

ασε που μου φαινεται απλα αστειο να θεωρουμε οτι το να αποκαλουν καποιοι φασιστα και ανελευθερο τον εμπνευστη του Thread (γιατι  αυτο λενε ειτε ξεκαθαρα ειτε "μεσα στις γραμμες" )  ΔΕΝ ειναι προσβλητικο ενω το να τους επισημαινουμε οτι αυτα που λενε ειναι μπουρδες ειναι..
Σύμφωνα με τα γραφόμενά σου, θα προτιμούσες ο ίδιος να μην έχεις το δικαίωμα να επισημάνεις απολύτως τίποτα επ' αυτού.  :D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bloody

+1

 

εγω ειμαι ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ υποστηρικτης του "οφθαλμος αντι οφθαλμου" δεν θα αλλαξω τωρα στα γεραματα.. ;)

 

Ξέρεις όμως, αν υποστηρίζεις το "οφθαλμος αντι οφθαλμου" πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να υποστείς και την συμπεριφορά των άλλων που το υποστηρίζουν.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....

Ερωτήσεις για αναζήτηση συγκεκριμένων λινκς, εννοείται. Αλλά πηγαίνοντας και παραπέρα, περιμένω να δω και κλείδωμα/διαγραφή οποιασδήποτε ερώτησης για οποιοδήποτε file sharing site, προγράμματος για pdf scanning & creation, προγράμματος αντιγραφής cd κλπ. επειδή μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για παράνομες δραστηριότητες. Ετσι;

...

 

Δεν είναι μόνο η ίδια η ερώτηση αλλά και το context (και η διαφαινόμενη πρόθεση). Η διαχείριση δεν γίνεται με βάση keywords αλλά με βάση και το προσωπικό κριτήριο.

Σε σχέση με το θέμα (torrent clients) που είχε κλειδώσει ο ndnikola πριν από κάποιες μέρες θέλω να επισημάνω ότι συμφωνώ με την άποψη ότι ευθέως (και όχι εμμέσως) παρέπεμπε στην παράνομη χρήση τους και επομένως πιστεύω ότι ορθώς κλειδώθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bloody

+1

 

Ξέρεις όμως, αν υποστηρίζεις το "οφθαλμος αντι οφθαλμου" πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να υποστείς και την συμπεριφορά των άλλων που το υποστηρίζουν.

 

Σαφως.Γιατι βλεπεις να εχω κανα προβλημα?....μπινελικιαζω και με μπινελικιαζουν συνεχως... ;D...δεν αρχιζω να κλαιγομαι και επικαλουμαι τα....ανθρωπινα δικαιωματα οπως ο μεσος προοδευτικος τρασταφαριαν του φορουμ... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου