Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

....μπινελικιαζω και με μπινελικιαζουν συνεχως... ;D...

 

Κοινώς, θέλεις να σε κλειδώνουν. Βίτσια που έχει ο άνθρωπος. :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εχω σχεδιο ρε...οταν μου τη σπαει ενα ΗΛΙΘΙΟ πολιτικοκοινωνικο Thread μπουκαρω μεσα δημιουργω χαος και αυτο κλειδωνεται..

 

δεν εχεις δει το Αυγο του Φιδιου? ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με μπινελικιαζουν συνεχως... ;D

...να προσθέσω δε...και με τα πιό πρωτότυπα επίθετα...τραχανοπλαγιάς, σπυριάρης κλπ... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ηarilatron: Το καταλαβαίνω, συμφωνώ απόλυτα με την κρίση περί context και πράγματι πρέπει να κλειδώνονται όταν με τέτοιο τρόπο γίνεται κατάχρηση της φιλοξενίας. Eκεί δεν πιστεύω πως είχε γίνει. Αν του πρότεινε κάποιος τον Α ή Β torrent client θα παρανομούσε;

 

Αλλά θα ήθελα να γυρίσω στη συζήτηση περί ορίων της δημόσιας συζήτησης και ενημέρωσης. Κοιτάξτε για παράδειγμα κάτι πραγματικά πολύ πιο επικίνδυνο από αυτό που συζητάμε, ως πιθανό έγκλημα κατά της ζωής αλλά και βίαιης - πιθανόν και ριζικής - διατάραξης της δημόσιας τάξης: http://www.tovima.gr/society/article/?aid=449132

 

Θα έπρεπε να υπάρχει αυτό το άρθρο ή όχι; Eγώ προσωπικά σοκαρίστηκα όταν το διάβασα, και βεβαίως ενημερώθηκα πάνω σε ένα θέμα που θεωρώ εξαιρετικά σημαντικό (κάτι που δεν θα γινόταν πχ. με διαγραφή ή αφαίρεση του άρθρου). Οι κύριοι αυτοί έχουν φιλοξενούμενες δηλώσεις στα πλαίσια της ενημέρωσης ή τους δίνεται βήμα για την προπαγάνδα τους; Και πρέπει να υπάρχουν νομικές κυρώσεις για το μέσο ενημέρωσης που τις δημοσιεύει και συζητά ή αναλύει; Που είναι και εντελώς mainstream - oύτε καν τύπου Indymedia κλπ.; (Παρακαλώ μην το γυρίσετε στο πολιτικό γιατί θα πέσει instant lock και είναι κρίμα)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω σχεδιο ρε...οταν μου τη σπαει ενα ΗΛΙΘΙΟ πολιτικοκοινωνικο Thread μπουκαρω μεσα δημιουργω χαος και αυτο κλειδωνεται..

 

Σατανικό...

 

SF ο προβοκάτορας.  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε να υπάρχει αυτό το άρθρο ή όχι;

 

φυσικα και θα επρεπε να υπαρχει μια και προκειται για δημοσιογραφικη πληροφορια,επισης φυσικα και ΔΕΝ θα επρεπε να ανοιχτει ενα τετοιο "αρθρο" σε ενα ΜΟΥΣΙΚΟ φορουμ ,που απαγορευει τις πολιτικες κουβεντες στον κανονισμο του ,αλλα σε ενα ΠΟΛΙΤΙΚΟ φορουμ.

 

Eγώ προσωπικά σοκαρίστηκα όταν το διάβασα, και βεβαίως ενημερώθηκα.;

 

εγω προσωπικα δεν σοκαριστηκα καθολου,μια και  το τραγικο και απαραδεκτο φαινομενο της εμφανισης τετοιων ομαδων ειναι κλασσικο επακολουθο των καιρων που ζουμε (φτωχεια,μισαλλοδοξία,ανεργια,ξεκαθαρισμα λογαριασμων μεταξυ κοινωνικων ομαδων,διχασμος μεταξυ των Ελληνων )  καθως και της πληρους ανυπαρξιας κρατους  (αυτες οι ομαδες  υπαρχουν εδω και χρονια,σε εμενα ας πουμε μολις αποστρατευτηκα ,ημουν στις ειδικες δυναμεις,μου εγινε σχεδον αμεσως προταση να γραφτω σε εναν τετοιο συλλογο...."εφεδρων" (δεν σφαξανε...))

 

Οι κύριοι αυτοί έχουν φιλοξενούμενες δηλώσεις στα πλαίσια της ενημέρωσης ή τους δίνεται βήμα για την προπαγάνδα τους; Και πρέπει να υπάρχουν νομικές κυρώσεις για το μέσο ενημέρωσης που τις αναλύει; Που είναι και εντελώς mainstream - oύτε καν τύπου Indymedia κλπ.

 

Καθε σοβαρος δημοσιογραφος οφειλει να αναλυει το φαινομενο στο οποιο αναφερεται και φυσικα μονο ενας κακος  δημοσιογραφος δεν θα χρησιμοποιουσε συνεντευξεις των πρωταγωνιστων του φαινομενου που αναλυει ακομα και αν αυτο το φαινομενο ειναι εγκληματικο.

 

Σκεψου ας πουμε να απαγορευονταν οι συνεντευξεις των μελων της 17Ν με την αιτιολογια  οτι τους δινουμε...βημα για να πουνε τις παπαριες που λεγανε... & οτι φοβομαστε οτι θα προπαγαδιζαν τον..."αγωνα" τους... 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι με τον Sfaku.

Δεν έχω ταμπού αντικείμενα συζητήσεων.

Έχω όμως ταμπού σε νοοτροπίες και ήθος συζήτησης.

 

εχω σχεδιο ρε...οταν μου τη σπαει ενα ΗΛΙΘΙΟ πολιτικοκοινωνικο Thread μπουκαρω μεσα δημιουργω χαος και αυτο κλειδωνεται..

 

δεν εχεις δει το Αυγο του Φιδιου? ;D  

Ναι. Είδα και χθες αυτούς που εκφράζουν την σύγχρονη νοοτροπία της Ελληνικής κοινωνίας.

"Δεν μ' αρέσει, κάφτο/κάντο μπάχαλο."

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

... Κοιτάξτε για παράδειγμα κάτι πραγματικά πολύ πιο επικίνδυνο από αυτό που συζητάμε, ως πιθανό έγκλημα κατά της ζωής αλλά και βίαιης - πιθανώς και ριζικής - διατάραξης της δημόσιας τάξης: http://www.tovima.gr/society/article/?aid=449132

....

 

Ακριβώς γι αυτό λέω ότι δεν θεωρώ πραγματικό ρίσκο το να δεχθεί το noiz μήνυση επειδή κάποιος μίλησε υπέρ της πειρατείας τη στιγμή μάλιστα που υπάρχει ο ισχυρός αντίλογος (και μάλιστα από επίσημα "χείλη" (πληκτρολόγια)).

Θα έπρεπε πρώτα να "αλλάξει" το 99% του internet.

 

 

εχω σχεδιο ρε...οταν μου τη σπαει ενα ΗΛΙΘΙΟ πολιτικοκοινωνικο Thread μπουκαρω μεσα δημιουργω χαος και αυτο κλειδωνεται..

 

δεν εχεις δει το Αυγο του Φιδιου? ;D  

Μάλλον αστειεύεσαι (ως προς την πρόθεση) αλλά αυτό όντως έχει συμβεί κάποιες φορές.  :)

Και είναι κρίμα να μένουν συζητήσεις στη μέση γι αυτό το λόγο.

 

Βέβαια, ισχύει και το άλλο που επισημαίνει ο trolley δηλαδή ότι

 

... η βάσιμη υποψία ότι αρκετοί από τους συμμετέχοντες, απλώς προπαγανδίζουν προκαθορισμένες και αμετακίνητες αντιλήψεις τους, με αποτέλεσμα να είναι βέβαιο ότι η συζήτηση δεν θα οδηγήσει πουθενά.

 

Νομίζω ότι κάθε θέμα (ακόμα και η βούληση της fender να βγάλει καλές κιθάρες) μπορεί να ερμηνευτεί με πολιτική ματιά. Είναι στο χέρι μας να μην επιλέγουμε αυτή την κατεύθυνση αν θέλουμε να μπορέσουμε να επιχειρηματολογήσουμε χωρίς πάθη.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και θα επρεπε να υπαρχει μια και προκειται για δημοσιογραφικη πληροφορια,επισης φυσικα και ΔΕΝ θα επρεπε να ανοιχτει ενα τετοιο "αρθρο" σε ενα ΜΟΥΣΙΚΟ φορουμ ,που απαγορευει τις πολιτικες κουβεντες στον κανονισμο του ,αλλα σε ενα ΠΟΛΙΤΙΚΟ φορουμ.

 

Αφ'ενός κατά καιρούς μπαίνει νερό στο κρασί της διεύθυνσης για τις πολιτικές συζητήσεις, αφ'ετέρου το θέμα δεν (σόρι: ΔΕΝ) είναι καθαρόαιμα πολιτικό αλλά σχετικό με την διακίνηση της πληροφορίας και την λειτουργία της μουσικής/κινηματογραφικής βιομηχανίας. Με αυτή τη λογική πχ. θα απαγορευτεί να συζητήσουμε την συνθήκη ACTA/PIPA/SOPA;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον αστειεύεσαι (ως προς την πρόθεση)

 

παλι καλα που το καταλαβες

 

αλλά αυτό όντως έχει συμβεί κάποιες φορές.  

Και είναι κρίμα να μένουν συζητήσεις στη μέση γι αυτό το λόγο.

 

δεν φταιω εγω μπαμπα τα αλλα παιδακια με προκαλουν... ;D

 

μια και αυτο

 

... η βάσιμη υποψία ότι αρκετοί από τους συμμετέχοντες, απλώς προπαγανδίζουν προκαθορισμένες και αμετακίνητες αντιλήψεις τους, με αποτέλεσμα να είναι βέβαιο ότι η συζήτηση δεν θα οδηγήσει πουθενά.

 

ισχυει 100%...

 

οποτε ανοιγεται ενα τετοιο θεμα (το οποιο και ΣΑΦΩΣ ειναι ΠΟΛΙΤΙΚΟ,εκτος κι αν σου διαφευγει το οτι το νεο μεγαλο γερμανικο (και σκανδιναβικο)  κομμα ονομαζεται ΠΕΙΡΑΤΕΣ...μαλιστα σκιζουν και μπηκαν και στη βουλη...) αρχιζει ως δια μαγειας ο πολεμος των πολιτικων (και κομματικων) τσιτατων....

 

http://www.piratenpartei.de/

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου