Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

SF αφου το πας επι προσωπικου, σου λεω οτι η μουσικη που προσωπικα θεωρω μουσικη δημιουργηθηκε προ δισκογραφικων, και οτι επισης η βασικη αποστολη ολων αυτων των "αριστουργηματων" των πολυεθνικων ειναι να προωθουν κατα κυριο λογο τα ναρκωτικά για το οικονομικο οφελος των χωρων που εδρευουν

Ναι αλλά εγώ πήγα, ξαναπήγα και δεν μου δωσαν τίποτα.

Τα φαγες όλα ρε μοναχοφάη;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Disclaimer: Οι Radiohead δεν είναι παράδειγμα το οποίο δικαιολογεί την 'πειρατεία'. Απλώς δείχνουν πως υπάρχει και άλλος τρόπος να κυκλοφορήσει μια μπάντα το υλικό της, δίχως να εξαρτάται από μια δισκογραφική. Θα το κατάφερναν εαν δεν τους στήριζε μια δισκογραφική εξαρχής όπως έγινε με τα πρώτα τους album? Δεν είμαι σε θέση να το γνωρίζω σίγουρα, ίσως ναι,ίσως όχι.

 

με την καμμια ,εκτος κι αν ξερεις καποιο HUGE ονομα του επιπεδου των RADIOHEAD που τα εχει καταφερει χωρις μεγαλη δισκογραφικη απο πισω του οποτε θα παραδεχτω ευχαριστως το λαθος μου ακομα και αν μου αναφερεις ΕΝΑ συγκροτημα ή καλλιτεχνη που πετυχε κατι τετοιο (προσεξε πρεπει να εχει τουλαχιστον 6 nr 1 singles & 4 nr 1 albums  σε ΗΠΑ & Αμερικη οπως οι RH  αλλοιως δεν παιζει.. .)

 

Επισης για να ειμαστε ακριβεις δεν κυκλοφορησαν απο την ΕΜΙ τα..πρωτα τους αλμπουμς αλλα ΟΛΑ τα αλμπουμ τους πλην των 2 τελευταιων....(8 εχουν βγαλει μεχρι στιγμης και το τελευταιο βγηκε το 2011)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εγώ πήγα, ξαναπήγα και δεν μου δωσαν τίποτα.

Τα φαγες όλα ρε μοναχοφάη;

 

 

Καλα αφου εσενα σου ειπα που να πας...  Ακομα εδω εισαι;

 

http://www.psych.gr/

 

Εχουν εκει τα καταλληλα για σενα, μην ανησυχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ theoctapus: εαν συζητάμε θεωρητικά, και για ένα ελεγχόμενο πειραματικό περιβάλλον, δεν νομίζω ότι διαφωνούμε επί της αρχής. εαν όμως βάλουμε και τα πραγματικά δεδομένα (δηλ. παλιότερα θέματα, υπάρχον θέμα) στην συζήτηση σχετικά με το τί αποτρέπει άλλους να συμμετέχουν, θα δείς ότι υφίσταται πραγματική ανάγκη για disclaimers και ορισμούς, ειδικά όταν μιλάμε για έννοιες όπως 'διάλογος'.

 

Μαζί σου. Όμως αυτά ισχύουν όταν έχουμε πρόβλημα συμπεριφοράς (ανεξάρτητα φέρουσας άποψης) και όχι έκφραση και καλά παγιωμένης άποψης. Επαναλαμβάνω, ο sfaku μιλάει κυρίως για ύπαρξη πνευματικού στενοπού, για περιορισμένο χώρο έκφρασης λόγω του πλήθους και του περιεχομένου των απόψεων. Προφανώς μπορεί να με διορθώσει αν κάνω λάθος.

 

Σημειώνω ότι εξακολουθούμε να συζητάμε για ευρύτερες έννοιες, και όχι για το εαν θα έχουμε links για torrents, ή helpdesk σπασμένων προγραμμάτων σε threads του noiz.

 

Νομίζω ότι αυτό είναι ξεκάθαρο, Όχι, δεν θα πρέπει να υπάρχουν.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sfaku

Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για το αν κάποιος βαριέται ή δεν γουστάρει πλεόν. Να σταματήσουν να γράφουν για ένα διάστημα κάποιοι λαλίστατοι μέχρι να ξαναβρούν την όρεξή τους οι απόντες; Ή μήπως να αλλάξουν αντιλήψεις και στύλ οι ίδιοι λαλίστατοι ώστε να ταιριάζουν με τις απόψεις και τα στύλ των απόντων; Δεν νομίζω.

Φίλτατε δεν γράφω προς υπεράσπιση των απόντων αλλά προς υπεράσπιση (μέσα από το δικό μου πρίσμα) της κοινότητας. Το ότι δεν έρχονται νέοι ή φεύγουν παλιοί, κάτι δείχνει για μας. Δεν θέλει η κοινότητα (αυτο)κριτική; Εντάξει, τότε να καταργηθούν και αυτό το νήμα και όλα τα σχετικά (που δεν είναι λύση βέβαια).

 

Το ότι αναμασάμε τα κσύλα, την πειρατεία και τη συζήτηση περί επικαιρότητας 235 εμείς οι 10-15 νοματαίοι (βάζω και εμένα μέσα) δεν το βρίσκεις κουραστικό; Καλώς κάναμε τις πρώτες 235 κουβέντες, κακώς τις συνεχίζουμε κατ' εμέ.

 

Όλοι μας (έτσι ευελπιστώ τουλάχιστον) θα θέλαμε μια διευρυμένη κοινότητα. Το τι κρατάει μακριά κάποια μέλη, μας αφορά και εμάς, υπό μία έννοια περισσότερο εμάς από ό,τι τα ενδεχόμενα νέα μέλη.

 

Προσωπικά έκανα την αυτοκριτική μου και διαπίστωσα ότι όντως έπρεπε να τροποποιήσω τη συμπεριφορά μου. Παλιότερα ας πούμε μαλώναμε συχνά με τον Παναγιώτη (Trolley) και είδα ότι πρέπει να ρίχνω τους τόνους μου και να είμαι λιγότερο εύθικτος. Δεν νομίζω ότι έχασα από αυτό. Επίσης μετά από 15 ποστ σε κάθε νήμα για κσύλα και πειρατεία, είδα ότι λέω τα ίδια και τα ίδια και ότι κάνουν και πολλοί άλλοι το ίδιο, επομένως έχω αραιώσει τα ποστ μου ή και δεν ποστάρω καθόλου στα σχετικά νήματα. Απέκτησα μεγαλύτερη αυτοσυγκράτηση, πιθανότατα κάποια στιγμή να τη χάσω κιόλας και μετά να την ξαναβρώ, αλλά δεν έπαθα και τίποτε κακό.

 

Προτείνω λοιπόν (και κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να το αποδεχτεί) μεγαλύτερη αυτοσυγκράτηση και αποχή από τα νήματα που δεν μας εκφράζουν, αντί για κατάργηση των θεμάτων. Ας αφήσουμε αυτούς που δεν έχουν κάνει 235 συζητήσεις περί κσύλων και πειρατείας να βγάλουν το άχτι τους, και "χώρο" να το κάνουν. Εμείς μπορούμε να απέχουμε ή να τοποθετούμαστε χειρουργικά υπενθυμίζοντας παλιότερα νήματα ή λινκάροντας παλιότερα ποστ (όλοι έχουμε στοκ νομίζω πλέον, ακόμη και εγώ ο όψιμος) και χωρίς να ανεβάζουμε τόνους.

 

Και φυσικά για τις παρεκτροπές υπάρχουν και οι mods.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την καμμια ,εκτος κι αν ξερεις καποιο HUGE ονομα του επιπεδου των RADIOHEAD που τα εχει καταφερει χωρις μεγαλη δισκογραφικη απο πισω του οποτε θα παραδεχτω ευχαριστως το λαθος μου ακομα και αν μου αναφερεις ΕΝΑ συγκροτημα ή καλλιτεχνη που πετυχε κατι τετοιο (προσεξε πρεπει να εχει τουλαχιστον 6 nr 1 singles & 4 nr 1 albums  σε ΗΠΑ & Αμερικη οπως οι RH  αλλοιως δεν παιζει.. .)

 

ΕΔΩ ειναι ολο το ζουμι. ΔΕΝ γινεται να εχεις το προιον μιας μεγαλης εταιριας, το οποιο γουσταρεις, χωρις να στηριζεις αυτην την εταιρια. Ειναι παραλογο, ανήθικο κλπ.

 

Και ΟΧΙ, supergroups χωρις να τρεχουν απο πισω τα εκατομμυρια δεν γινεται να υπαρξουν. Αν δεν υπαρχουν απο πισω τα μπικικινια, να πληρωνονται οι απο πισω, ολες οι κουστωδιες των παραγωγων- μανατζερ- εικαστικων- ενδυματολόγων- ενορχηστρωτών κλπκλπ , εις τον ΑΙΩΝΑ ΤΟΝ ΑΠΑΝΤΑ δεν προκειται να υπαρξει σουπεργκρουπ.

 

Μιλαμε για εργατοωρες, οχι μαλακιες.

 

Και σου βγαινει ο αλλος και σου λεει "σιγα τον κοπο που θελει για να γινει μουσικη, ΑΜΑ θελω σε πληρωνω".

 

 

Αντε να συννενοηθεις μετα.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έψε: Το Θεσσαλικό δισύλλαβο ρήμα (αόριστος) με 3 γράμματα.

 

@ manosx, αν αυτό ήταν "πείραγμα" τότε δεν είναι δεδομένο ότι ο άλλος (γραπτός λόγος, δεν γνωρίζεστε κλπ) θα το εκλάβει ως τέτοιο.

Αν όχι, να το σβήσουμε?  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψε: Το Θεσσαλικό δισύλλαβο ρήμα (αόριστος) με 3 γράμματα.

 

@ manosx, αν αυτό ήταν "πείραγμα" τότε δεν είναι δεδομένο ότι ο άλλος (γραπτός λόγος, δεν γνωρίζεστε κλπ) θα το εκλάβει ως τέτοιο.

Αν όχι, να το σβήσουμε?  :)

 

Λυπαμαι που δεχομαι ad hominem συνεχεια για τις αποψεις μου, και ακομα περισσοτερο λυπαμαι που ειμαι και εγω εριστικος. Αν σβηστει του Κωστα, καμια αντιρηση να σβηστει και το δικο μου, και συγνωμη κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπαμαι που δεχομαι ad hominem συνεχεια για τις αποψεις μου, και ακομα περισσοτερο λυπαμαι που ειμαι και εγω εριστικος. Αν σβηστει του Κωστα, καμια αντιρηση να σβηστει και το δικο μου, και συγνωμη κιολας.

Βρε σβήστε ότι θέλετε.

Ψυχολογικώς είμαι καλυμένος.

Με βαλεριάνα και Telemann μόνο.

Φυσικά του Θεού πράματα.

Αμ πως .....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου