Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Administrator
Και αυτό, γιατί ακριβώς, δεν απαντάς "βίαια" σε κάποιον που έχει όλα τα μέσα και την ευκολία να συνεχίσει να σε ζημιώνει...Του δίνεις να καταλάβει γιατί δεν πρέπει να το κάνει...

 

+1.

Συμφωνώ απόλυτα με την τοποθέτηση του Neeq περι αντιμετώπισης πάνω σε αυτά τα θέματα. Πολλές φορές χάνει το παιχνίδι κι ας έχει δίκιο αυτός που δεν έχει τον σωστό τρόπο (χωρίς να προσβάλει και να προκαλεί δηλαδή).

 

Η μια περίπτωση είναι να έχεις ιδανικά μια όαση σωστής πληροφόρησης και η άλλη μια ομάδα αγανακτισμένων που συμφωνούν (έστω και αν έχουν δίκιο). Ποιό είναι πιό χρήσιμο λέτε;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν κρατάτε την συζήτηση πάνω στην πειρατεία για το άλλο θρεντ... (όου γουατέβα)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ομως αν δεις στα credits των ταινιων θα δεις οτι συνηθως παραγωγοι (αυτοι που βαζουν τα λεφτα οχι οι....παραλιες που κανουν παραγωγη μουσικης... ;D) ειναι μεγαλα ονοματα του Χολυ(ν)γουντ που τα εχουν κονομησει χοντρα απο block busters....  

α) Όντως συμβαίνει μερικές φορές. Στον κινηματογράφο συνήθως.

β) Ως επί των οικονομικών, γνωρίζεις ότι αυτές οι "επενδύσεις" δεν γίνονται με στόχο την αναζήτηση/ποιότητα..;)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Όντως συμβαίνει μερικές φορές. Στον κινηματογράφο συνήθως.

β) Ως επί των οικονομικών, γνωρίζεις ότι αυτές οι "επενδύσεις" δεν γίνονται με στόχο την αναζήτηση/ποιότητα..;)

 

 

Ναι αλλα υπαρχει και η ματαιοδοξια του..."ποιοτικισμου" ακομα και στους..."πουλημενους" super stars....να σου δωκω ενα παραδειγμα...ο Μπαντερας για να παιξει στον ΖΟΡΡΟ πηρε νομιζω 8 εκ. δολλαρια...ξερεις ποσα πηρε για να παιξει στην τελευταια ταινια του Αλμοντοβαρ?

 

2 σαντουϊτς με χαμον...(σερανο βεβαια αλλα παντως πανω απο 10 ευρω δεν εκαναν...)

 

;D    

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τα τελευταία δύο πόστ του neeq.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόλα μου, ξερεις τι θα πει κάποιος 16ρης που θα διαβασει το ποστ σου? "Στα @@ μου....κλικ κλικ...downloading..." Γιατι εχει μάθει να μην αντιμετωπίζει τιποτα και να μην αντιμετωπίζεται απο κανέναν (σε αυτή τη διαμαχη) σοβαρά.

 

Οπότε...;;

Εσύ (και ο yameth καθότι συμφώνησε) έχετε μήπως αναλάβει κάποιον ανεπίσημο ή επίσημο ρόλο ήπιας προσαρμογής του αρχιδαρά 16χρονου στις πραγματικότητες της ζωής; Ή, ίσως, περιμένετε η κοινωνία να προσαρμοστεί στις απαιτήσεις και τις νοοτροπίες του (είπαμε, αρχιδαρά) 16χρονου;

 

Και στις δύο περιπτώσεις, ο 12χρονος (ο οποίος υποθέτω ότι είναι εξίσου... προικισμένος) θα έπρεπε να έχει μπαναριστεί; Έχει;

 

Ρε λεβέντες, οι νόμοι υπάρχουν ακριβώς διότι είναι σαφές και κατανοητό ότι αρκετοί άνθρωποι είναι καθυστερημένοι (νοητικώς). Δεν εξαρτάται η τήρησή τους από το αν γίνονται κατανοητοί από τους 16χρονους (ή 12χρονους).

 

Όσο για το ρόλο ανεπίσημου "κοινωνικού λειτουργού" που επικαλείστε, δηλώνω ξεκάθαρα ότι ενοχλούμαι, διότι οι πραγματικοί κοινωνικοί λειτουργοί δεν είναι καθισμένοι μπροστά από μία οθόνη, ενώ τρώνε στη ΜΑΠΑ τις τυχόν αποτυχίες τους στον στίβο του να βοηθήσουν έναν άνθρωπο να προσαρμοστεί στην κοινωνική πραγματικότητα γύρω του.

 

Τέλος πάντων, είπαμε ότι απορρίφθηκε η εισήγηση, αλλά όχι να μου λέτε ότι αυτό συμβαίνει διότι σας έπιασε το πατρικό ένστικτο απέναντι στους αρχιδαράδες (σόρυ που το γράφω τρίτη φορά... αλλά δικαιούμαι βάσει αυτών που γράφετε) 16χρονους, οι οποίοι μάλλον φαντασιώνεστε ότι διαβάζουν το νοιζ αναζητώντας αόρατους μέντορες για να διδαχθούν να μην κλέβουν.

 

Δε συμβαίνει.

 

 

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απέναντι στους αρχιδαράδες (σόρυ που το γράφω τρίτη φορά... αλλά δικαιούμαι βάσει αυτών που γράφετε) 16χρονους, οι οποίοι μάλλον φαντασιώνεστε ότι διαβάζουν το νοιζ αναζητώντας αόρατους μέντορες για να διδαχθούν να μην κλέβουν.

 

Δε συμβαίνει.

 

τωρα μου μαμησες το ονειρο... :'(

 

και εχουμε γεμισει κοχονατους 16χρονους στο φορουμ και δεν θελουν να διδαχτουν απο αγνες & ανησυχες μεγαλοφυΐες οπως ΕΓΩ... ;D...που μοιραζουν απλοχερα γνωση...

 

παω να αυτοΧτονησω δεν ειναι ζωη αυτη....

 

Ξερεις κανα καλο τροπο ?Σκεφτομαι να παω να ακουσω απο ΚΟΝΤΑ τις προγραμματικες δηλωσεις του ΚΑΜΜΕΝΟΥ.... ;D...τι λες?θα ειναι quick & painless?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα μου μαμησες το ονειρο... :'(

 

και εχουμε γεμισει κοχονατους 16χρονους στο φορουμ και δεν θελουν να διδαχτουν απο αγνες & ανησυχες μεγαλοφυΐες οπως ΕΓΩ... ;D...που μοιραζουν απλοχερα γνωση...

 

παω να αυτοΧτονησω δεν ειναι ζωη αυτη....

 

Ξερεις κανα καλο τροπο ?Σκεφτομαι να παω να ακουσω απο ΚΟΝΤΑ τις προγραμματικες δηλωσεις του ΚΑΜΜΕΝΟΥ.... ;D...τι λες?θα ειναι quick & painless?

 

Ρώτα τον και τη γνώμη του για τη πειρατεία.

Μπορεί να γουστάρει.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ερθεις μαζι μου?

 

(Καποιος πρεπει να γυρισει το πτωμα μου σπιτι και η γυναικα μου δεν ειναι μπρατσαρου ενω την τελευταια εβδομαδα το εχω παρακανει με τα business lunches και το χαλβα...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου