Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ερθεις μαζι μου?

 

(Καποιος πρεπει να γυρισει το πτωμα μου σπιτι και η γυναικα μου δεν ειναι μπρατσαρου ενω την τελευταια εβδομαδα το εχω παρακανει με τα business lunches και το χαλβα...)

 

Ναι, θα έρθω.

(σπάνια δήλωση αυτοθυσίας, ένδειξη αληθινής φιλίας, πράξη αναντίρρητου ηρωισμού).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Administrator

Προσωπικά απαγορεύω την συμμετοχή κάτω των 16.

Απο την άλλη και ο Neeq κάνει το ίδιο λάθος (όταν μιλάει για μικρότερους του) που έκανα εγώ στο άλλο θέμα που αναφέρθηκα στο νοίκι (όχι ακριβώς) που πληρώνει ο ΟΡ.

Νόμοι υπάρχουν. Ομάδες εφαρμογής, επίσης υπάρχουν.

Πως γίνεται και υπάρχει αυτό που ζούμε θες να μας πείς;

Διότι κρίνω πως ίσως κάτι περνάει και απο το χέρι μας να κάνουμε όταν δεν λειτουργούν σωστά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα έρθω.

(σπάνια δήλωση αυτοθυσίας, ένδειξη αληθινής φιλίας, πράξη αναντίρρητου ηρωισμού).

 

 

 

και λιγα λες,ακομα και ο Μπατμαν που πηρα τηλεφωνο δεν μπορεσε να αρθει στο υψος της περιστασης....

 

σε προειδοποιω ομως:  αν δεν με ξεκανει ο Καμμενος εχω Plan B για τον Ζακεττα.... εδώ σε θέλω κάβουρα, να περπατάς στα κάρβουνα.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε προειδοποιω ομως:  αν δεν με ξεκανει ο Καμμενος εχω Plan B για το Ζακεττα.... εδώ σε θέλω κάβουρα, να περπατάς στα κάρβουνα.... ;D

...βιτσιόζικα αγόρια.... ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...βιτσιόζικα αγόρια.... ;D

 

μη χαιρεσαι...με σενα εχουμε να παμε το απογευμα στις προγραμματικες του Καστανιδη και της χοντρης (ξεχασα πως τη λενε...)...μια και πρεπει να κανω λιγο προπονηση....πριν το τελικο βημα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται και υπάρχει αυτό που ζούμε θες να μας πείς;

 

Βεβαίως και θέλω.

 

Ο καθένας (ακόμη και αυτοί που δεν ενδιαφέρονται για τους νόμους) δοκιμάζουν τα όρια στην συμπεριφορά τους, εκδηλώνοντας την σε τρίτους. Π.χ. σε γνωρίζει κάποιος. Στην αρχή σε λέει "κε. Μ"., μετά σε λέει "κ. Γιάννη", μετά σε λέει "Γιάννη", μετά σε λέει "Ρε" και μετά σε λέει "Ρε Μ/α". Αν ΘΕΣ, μπορείς να ανακόψεις αυτή τη πορεία εξοικείωσης (κακώς νοούμενης) συχνά με ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΒΛΕΜΜΑ.

 

Αν όμως δεν το ρίξεις αυτό το βλέμμα, τότε έχεις δώσει σε έναν άνθρωπο λάθος εικόνα για 'σένα και λάθος εικόνα για το κατά πόσο η συμπεριφορά του είναι σωστή.

 

Ο καραγκιόζης που άνοιξε το άλλο thread (και όπως είναι λογικό, έχει εξαφανιστεί... προφανώς κομπάζει στη γκόμενά του ότι "Λουκία, μπήκα μέσα και τους έκανα μαντάρα") έκανε μία τέτοια δοκιμή. Επαναλαμβάνω "έκανε μία τέτοια δοκιμή".

 

Μπήκε μέσα σε ένα φόρουμ ανθρώπων που είναι δεδομένο ότι έχουν σχέση με διαδικασίες παραγωγής και εκτίμησης έργου που διέπεται από προστασία πνευματικών δικαιωμάτων και ΕΚΛΑΣΕ. Οι άνθρωποι αυτοί, αντί να τον στείλουν ΜΑΖΙΚΑ στο διάολο, καμώνονται (με το χέρι στη μύτη, βέβαια) ότι τους υπολογίζει και ότι μπορούν να τον διδάξουν.

 

Έπρεπε να έχει ΣΤΕΓΝΑ μπαναριστεί, κοινώς έπρεπε να έχεις ρίξει το κατάλληλο βλέμμα.

Τώρα, θα φέρει και τους φίλους του, ας παρακαλάμε να μην είναι πολλοί.

 

 

μη χαιρεσαι...με σενα εχουμε να παμε το απογευμα στις προγραμματικες του Καστανιδη και της χοντρης (ξεχασα πως τη λενε...)

 

Καραμολέγκου.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας (ακόμη και αυτοί που δεν ενδιαφέρονται για τους νόμους) δοκιμάζουν τα όρια στην συμπεριφορά τους, εκδηλώνοντας την σε τρίτους. Π.χ. σε γνωρίζει κάποιος. Στην αρχή σε λέει "κε. Μ"., μετά σε λέει "κ. Γιάννη", μετά σε λέει "Γιάννη", μετά σε λέει "Ρε" και μετά σε λέει "Ρε Μ/α". Αν ΘΕΣ, μπορείς να ανακόψεις αυτή τη πορεία εξοικείωσης (κακώς νοούμενης) συχνά με ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΒΛΕΜΑ......Έπρεπε να έχει ΣΤΕΓΝΑ μπαναριστεί, κοινώς έπρεπε να έχεις ρίξει το κατάλληλο βλέμμα.

Τώρα, θα φέρει και τους φίλους του, ας παρακαλάμε να μην είναι πολλοί.

προφανώς και συμφωνώ με τον Τρόλλευ...

 

μη χαιρεσαι...με σενα εχουμε να παμε το απογευμα στις προγραμματικες του Καστανιδη και της χοντρης (ξεχασα πως τη λενε...)...

φίλος...δεν μου αξίζει...και εάν σε πίκρανα...συγνώμη :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, θα φέρει και τους φίλους του, ας παρακαλάμε να μην είναι πολλοί.

 

ωπα?!!

 

αν ειναι ετσι να μην αυτοχτονησω ακομα..μπορει αυτοι να θελουν να.... διδαχτουν απο εναν κολοσσο της γνωσης οπως εγω..... ;D

 

ρε λες να?....μπα δεν....και αν ναι? ε τοτε...φσσσσσσσσσσσ! ;D

 

προφανώς και συμφωνώ με τον Τρόλλευ...

 

τι μας λες δηλαδη οτι θελεις και εσυ να ερθουν οι φιλοι του καραγκιοζη?

 

ΕΝΑΣ ειναι ο καθηγητης εδω μεσα φιλως....εσυ αν θες μπορεις να παρεις τη θεση του επιμελητη Β'.

 

φίλος...δεν μου αξίζει...και εάν σε πίκρανα...συγνώμη 

 

 

Εισαι ρίψασπις ρε.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, θα φέρει και τους φίλους του, ας παρακαλάμε να μην είναι πολλοί.

Αν όμως φέρει και η Λουκία τις φίλες της;

Κάτστε ρε παιδιά (όσοι είναι παιδιά), μην προτρέχουμε. Να δούμε πρώτα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τροπος σκεψης κατα κανονα καθοριζεται απο το θυμικο. Δηλαδη πρωτα βλεπω τι μου αρεσει και μετα χρησιμοποιω τη λογικη μου για να δικαιολογησω τις επιλογες μου. Ειναι δειγμα σπανιας ωριμότητας να συμβει το αντιθετο.

 

Με τοσους πειρασμους στο ιντερνετ, και μια λογικη αποκτησης ως μονοδρομο για την ευτυχια, νομιζω οτι θα ειναι δυσκολο τελικα να αλλαξει κατι, ποσο μαλλον με εναν απλο διαλογο εξ αποστασεως.

 

Το προβλημα παντως για μενα, οσο αφορα το φορουμ, ειναι η προκλητικη συμπεριφορα του στυλ "τι κοροιδα που εισαστε που ηχογραφειτε, θελετε και λεφτα χαραμοφαηδες". ΕΛΕΟΣ, ελεος. Τι συζητηση να γινει ετσι.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου