Προς το περιεχόμενο

Chopin's blues


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μια διαστροφική, περίεργη και άγνωστη, μέχρι στιγμής, αιτία, θέλησα να χρησιμοποιήσω ένα κομμάτι του Frederic Chopin ("Etudes Op.10 No.1 in C major") ως backing track.

 

Σαν να μην έφτανε αυτό, θέλησα, από πάνω, και να το μοιραστώ μαζί σας (νομίζατε θα τη γλυτώνατε;;  ;D), οπότε, ιδού το αποτέλεσμα.

 

Κράξτε ελεύθερα, μια και το θέμα θα μπορούσε, κάλλιστα, να ανοιχτεί και στην Παιδική Χαρά.

:-*

chopins_blues.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν είναι κακή ιδέα καθόλου! Μα καθόλου... αλλά έχω την εντύπωση ότι (αν θες σοβαρή απάντηση) ότι δεν πέτυχε η συνταγή, αυτή τη φορά.

 

Πρέπει να κάνεις μία αρμονική ανάλυση για να δεις που πάει το κομμάτι, γιατί σε πολλά μέρη βγαίνεις εκτός. Αν βάλεις και την κιθάρα αρκετά πιο δυνατά, έχεις ένα winner στα χέρια σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακή ιδέα καθόλου! Μα καθόλου... αλλά έχω την εντύπωση ότι (αν θες σοβαρή απάντηση) ότι δεν πέτυχε η συνταγή, αυτή τη φορά.

 

Πρέπει να κάνεις μία αρμονική ανάλυση για να δεις που πάει το κομμάτι, γιατί σε πολλά μέρη βγαίνεις εκτός. Αν βάλεις και την κιθάρα αρκετά πιο δυνατά, έχεις ένα winner στα χέρια σου!

Συμφωνώ σε όλα και απολύτως!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακή ιδέα καθόλου! Μα καθόλου... αλλά έχω την εντύπωση ότι (αν θες σοβαρή απάντηση) ότι δεν πέτυχε η συνταγή, αυτή τη φορά.

Καταρχήν, να σε ευχαριστήσω για το χρόνο σου και να προσθέσω, πως είσαι ευγενικός σχολιαστής.  :)

Πρέπει να κάνεις μία αρμονική ανάλυση για να δεις που πάει το κομμάτι, γιατί σε πολλά μέρη βγαίνεις εκτός.

Απαντώντας σοβαρά, το άκουγα πως έβγαινα εκτός και όσες φορές κι αν το προσπάθησα είχε σημεία στο κομμάτι (ειδικά προς το τέλος), που με πετούσαν εντελώς έξω από τη C major (ωστόσο, αυτή μπορεί να είναι και δικιά μου εντύπωση, αφού οι γνώσεις και η τεχνική μου κατάρτιση είναι λίγες  :-\).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, ο πιανίστας δεν άκουγε που πήγαινε το κομμάτι. :D

Μα, ναι ο λ@λ@κ@ς...μου έσπασε τα νεύρα. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να ξεφεύγει σε κάποια σημεία, αλλά αν εξαιρέσουμε αυτό, έχει κάτι το περίεργα όμορφο μέσα...βγάζει κάτι πολύ ιδιαίτερο. Θέλω να το ξανακούσω, στην πιο βελτιωμένη του έκδοση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να ξεφεύγει σε κάποια σημεία, αλλά αν εξαιρέσουμε αυτό, έχει κάτι το περίεργα όμορφο μέσα...βγάζει κάτι πολύ ιδιαίτερο. Θέλω να το ξανακούσω, στην πιο βελτιωμένη του έκδοση :D

Ευχαρίστώ gkou! :) Θα προσπαθήσω να το βελτιώσω.

 

Επίσης, να ευχαριστήσω το Nestora και τον fusiongtr, που μπήκαν στον κόπο, εκτός από το να το ακούσουν και να το σχολιάσουν. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου