Προς το περιεχόμενο

Διορθώνεται η χροιά της φωνής μου;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισης αυτο το ss  στο τελος του νικ σου ειναι πολι περιεργο και αν ειναι αυτο που νομιζω απλα εμετικό,,,

 

LOOOOOOOOOOOL παρεξήγηση ρε φίλε... καμία σχέση όμως με ναζιστικά υπονοούμενα :P

 

--

 

ρε παιδιά πιαστήκατε από την σύγκριση με τον μπίμπερ που απλά έκανα πλάκα.

εγώ απλά έθεσα παράδειγμα, πως και άθλια φωνή να έχεις, υπάρχει η περίπτωση να βελτιωθεί κάτι από αυτό;

φυσικά το θέλω για μένα, δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ επαγγελματικά με τη φωνή μου... ίσα ίσα να καλύψω αυτό το κενό μου θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H χροιά δεν αλλάζει.-

Με το "αθλια φωνή" εννοείς ότι δεν σ'αρέσει η χροιά ή οτι δεν σταυρώνεις νότα;

Aν είναι το δεύτερο, βεβαίως και μπορεί να βελτιωθεί. Αναλόγως την προσπάθεια βέβαια.

Έχε στο νου σου, ότι ένα απο τα ισχυρότερα "όπλα" που διαθέτει ένας μουσικός, αν όχι το σπουδαιότερο, είναι μια "σωστή" φωνή. Αν και ορισμένοι (ντραμμερ  ;D ) την σνομπάρουν.

If you can say it, you can play it.

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ποιο το πρόβλημα που είσαι μπάσος? Δηλαδή σκέψου τον Mark Lanegan να έμπαινε στο forum να γράψει κάτι τέτοιο.. :P

 

Η χροιά αλλάζει... Κάπνισε κάποια τσιγάρα παραπάνω και θα καταλάβεις τι εννοώ... :D

 

Προσωπική άποψη πάντως:

Άψογη τεχνική + Χάλια χροιά = Άθλιο αποτέλεσμα (βλ. τον βλάκα των Dream Theater ;D)

Μέτρια/Κακή τεχνική + Άψογη χροιά + Feeling (!) = Άψογο αποτέσμα (παραδείγματα πολλά...)

 

 

Και κάτι off-topic (λες και όλο το υπόλοιπο θέμα είναι on...):

εφοσον εδω μεσα μιλαει για μουσική και οργανα, το τι πιστευει ο καθένας μας ειναι δικο του θέμα.

 

δηλαδι πολλοι που εχουν εδω μέσα τα 21(ΑΕΚ) 13 (ΠΑΟ) η καποιος παοκιτο νομίζω, πρέπει να πέσει ξυλο για το ποδόσφαιρο?

 

αλλού παιδιά......εδω music!!!

 

::)

Ότι ας πούμε η αντιπαράθεση γαύρων-βάζελων μπαίνει στην ίδια μοίρα με το μίσος ως προς τους νεοναζί... ::)

 

Όχι ότι ο φίλος είναι τέτοιος (δεν είναι, το ξεκαθάρισε) αλλά μου άρεσε η λογική σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χροιά αλλάζει... Κάπνισε κάποια τσιγάρα παραπάνω και θα καταλάβεις τι εννοώ... :D

 

Αλλάζει επίσης αν προσπαθήσεις να τραγουδήσεις με ένα μήλο στο στομα.

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ΕΙΝΑΙ ευπεπτος ποπ τραγουδιστης για κοριτσακια.

 

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι εξαιρετικος τραγουδιστης.

 

 

το οτι ειναι εξαιρετικος τραγουδιστης απο που προκυπτει...??

μηπως μπορεις να μας το τεκμηριωσεις αυτο...??

δεν εχω ακουσει ολη την δισκογραφια του,αλλα απο τα λιγα που εχω ακουσει,μιλαμε για τραγουδακια που τα λενε ανετα παιδακια δευτερας δημοτικου...

αν κανω λαθος συγχωρεστε με,και για να αποδειχτει το λαθος μου ποσταρετε καποιο τραγουδι που εχει πει και χρειαζεται ικανοτητες φωνητικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χροιά αλλάζει... Κάπνισε κάποια τσιγάρα παραπάνω και θα καταλάβεις τι εννοώ... :D

Επίσης, κατάποση ακουαφόρτε, γαργάρες με πινέζες, διαμπερές τραύμα...

Και επειδή μπορεί να το πες για αστείο αλλά αυτή τη σαχλαμάρα την έχω ακούσει να λέγεται και σοβαρά, μιλάμε ότι εφόσον δεν υπάρχουν βιολογικές αλλαγές (ασθένεια, κατάχρηση, γήρας).

 

Επίσης ουΐσκια, βότκες, κλπ. όταν πρόκειται για performance καλό είναι να αποφεύγονται, ειδικά οn stage (άντε ένα ουισκάκι πριν το ξεκίνημα για jump start - αν και υπάρχουν παστίλιες για αυτή τη δουλειά) καθότι το αλκοόλ (όπως και ο καφές) αφυδατώνει τον λαιμό. Στη σκηνή (πολύ) νεράκι κι άγιος ο Θεός. Για πιο κουλ καταστάσεις, γεμίστε ένα (άδειο και με φιμέ γυαλί) μπουκάλι ουΐσκι της αρεσκείας σας  με νερό και δείξτε ότι είστε καθαρός απόγονος της rock οικογένειας (αλλά χωρίς να ξεχνάτε στίχους και ακκόρντα)  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θυμάμαι πως η Κακομοίρα είχε αρχικά σαφώς ένρινη φωνή και με προσπάθεια και καθοδήγηση το διόρθωσε σε μεγάλο βαθμό.

...και μετά παντρεύτηκε... 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου