Προς το περιεχόμενο

Διορθώνεται η χροιά της φωνής μου;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Zητω η vanessa black και το friday...

εχει κανει τεραστια καριερα...

Με superfunk για τον Bieber μιλαμε οχι για την Aguilera...

 

αρχηγε οπως ειπε και ο Yameth αν καποιος δεν εχει τις γνωσεις που απαιτουνται για να καταλαβει αν καποιος ειναι κακος-καλος τραγουδιστης δεν του φταινε σε τιποτα οι υπολοιποι που τις εχουν και...τραβανε τα μαλλια τους οταν διαβαζουν τετοια...τερατα...

 

σου αρεσει δεν σου αρεσει σαν φατσα,σαν ρεπερτοριο ή σαν ...οτιδηποτε αλλο ο Bieber ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ τραγουδιστης ,ΕΙΔΙΚΑ οσον αφορα την τεχνικη του.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

συμφωνω.το οτι λεει χαζοτραγουδα και πλασερεται ετσι δεν εχει καμια σημασια.

Γενικα πιστευω αν εξαιρεσεις 2-3 περιπτωσεις (Μαντονα) δεν υπαρχει τραγουδιστης που κανει διεθνη καριερα η τραγουδιστρια αντιστοιχα και να μην εινια τρομερος απο θεμα τεχνικης.Οι αμερικανοι και οι αγγλοι σε αυτα εχουν πολυ υψηλα στανταρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες, με έχω ηχογραφήσει ουκ ολίγες φορές... Η φωνή μου είναι λίγο καλύτερη από του Justin Bieber, πολύ χάλια, αλλά πιάνω πάντα τις νότες που θέλω, ως αποτέλεσμα να με πηγαίνει πίσω η χροιά μου.

 

Πιστεύετε πως με μαθήματα θα ισιώσω (ή τουλάχιστον φέρω στα ίσια της) την φωνή μου;

 

Προτεινω ενεσεις οιστρογονων(η απο το στομα με χρηση..μπιμπερο ;D) αν θες να πλησιασεις τον ογκολιθο που λεγεται justin Bieber.Ειναι ολοφανερο αλλωστε οτι η σχεση του με την...τεστοστερονη ειναι αντιστοιχη με αυτη μικρων κοριτσιων οποτε χτυπα τιποτα οιστρογονα μπας και...ξεμπασαρει η φωνη αν και για να λεμε την αληθεια ακομα και ετσι δεν υπαρχει καμια εγγυηση...οπως αλλωστε συμβαινει με οποιονδηποτε παει να μιμηθει εναν..θρυλο 8).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες, με έχω ηχογραφήσει ουκ ολίγες φορές... Η φωνή μου είναι λίγο καλύτερη από του Justin Bieber, πολύ χάλια, αλλά πιάνω πάντα τις νότες που θέλω, ως αποτέλεσμα να με πηγαίνει πίσω η χροιά μου.

 

Πιστεύετε πως με μαθήματα θα ισιώσω (ή τουλάχιστον φέρω στα ίσια της) την φωνή μου;

 

Δεν ειναι μονο η χροια του Beiber που κανει τον Bieber αλλα το ολο στυλ και υφος των τραγουδιων. Μπας και τραγουδας σε head voice?

 

Ενα πραγμα που δεν προκειται να αλλαξεις ποτε παντως ειναι η χροια. Αλλα δεν πιστευω οτι ειναι αυτο το προβλημα σου. Τα μαθηματα θα σε βοηθησουν να ανακαλυψεις ολες τις δυνατοτητες της φωνης. Μονο διαφορα βιντεακια να δεις και βιβλια να αρχισεις να διαβαζεις θα δεις σιγουρα διαφορα.

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινω ενεσεις οιστρογονων(η απο το στομα με χρηση..μπιμπερο ;D) αν θες να πλησιασεις τον ογκολιθο που λεγεται justin Bieber.Ειναι ολοφανερο αλλωστε οτι η σχεση του με την...τεστοστερονη ειναι αντιστοιχη με αυτη μικρων κοριτσιων οποτε χτυπα τιποτα οιστρογονα μπας και...ξεμπασαρει η φωνη αν και για να λεμε την αληθεια ακομα και ετσι δεν υπαρχει καμια εγγυηση...οπως αλλωστε συμβαινει με οποιονδηποτε παει να μιμηθει εναν..θρυλο 8).

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ υπαρχει και αλλος δρομος ''μαγκες μου'' ;D τρεις φορες την ημερα ενα ποτηρι ουισκι σκετο με εναν κροκο αυγου ωμο μεσα το πινειςμια κι'εξω και φτιαχνει το ΛΑΡΥΓΓΙ ΣΟΥ.

Ισιωνει το γρεζι ,σε ψιλοβαραει και δεν πολυνοιαζεσαι για το αν τραγουδας η κραζεις και στο κατω κατω το κοινο θα πει δεν Μ@μιεται μεθυσμενος ειναι και ετσι θα την βγαλεις καθαρη. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry δικιο εχεις ο justin bieber ειναι καλυτερος και απο τον freddie mercury τεχνικα!

ας απολαυσουμε λοιπον αυτον τον χαρισματικο καλλιτεχνη. μαζι με την britney spears οτι καλυτερο εχει να επιδειξει η μουσικη τελευταια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα κάτσει ποτέ να ακούσω τη φωνή του Bieber με προσοχή αλλά αν δεν πέφτει εκτεταμένο κούρδισμα κατά την παραγωγή, είναι όντως πολύ καλός.

 

Το αν μας αρέσουν ή όχι τα τραγούδια του είναι άλλο θέμα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

mr_davidoff αλλάζεις το θέμα. Δεν μας αφορά ο Justin Bieber και η άποψη ΜΑΣ γι αυτόν, στο παρόν θέμα.

Είναι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ η θέση σου. Αν δεν σου αρέσει, όλα μια χαρά. Αντικειμενικά όμως ο άνθρωπος τραγουδάει είτε μου αρέσει, είτε όχι. Μιλάς σε σελίδα μουσικών και όχι Λυκείου.

 

Αν μπορείς να βοηθήσεις τον ερωτώντα, κάν' το. Αλλιώς άνοιξε θέμα στην Παιδική Χαρά για τον Bieber, σαν τα χιλιάδες που τον κοροϊδεύουν επειδή τον γουστάρουν τα κοριτσάκια. Λίγη σοβαρότητα πλιζ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς σε σελίδα μουσικών και όχι Λυκείου.

 

Μαλλον η παρομοιωση ειναι λιγο ακυρη. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι εξισου πιθανο να βρεις εναν "σοβαρο" σε μια σελιδα Λυκειου οπως και σε μια σελιδα Μουσικων. Δεν νομιζω πως μια εγγραφη σε αυτον τον χωρο σε κανει πιο σοβαρο. Τελος παντων επειδη ειμαι off topic σταματαω εδω. Αλλωστε δεν ειμαστε εδω για να τσακωνομαστε...

 

 

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μαλλον η παρομοιωση ειναι λιγο ακυρη. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι εξισου πιθανο να βρεις εναν "σοβαρο" σε μια σελιδα Λυκειου οπως και σε μια σελιδα Μουσικων. Δεν νομιζω πως μια εγγραφη σε αυτον τον χωρο σε κανει πιο σοβαρο. Τελος παντων επειδη ειμαι off topic σταματαω εδω. Αλλωστε δεν ειμαστε εδω για να τσακωνομαστε...

 

Δεν είναι θέμα σοβαρότητας. Ο μουσικός έχει μια ειδίκευση όταν μιλάμε για μουσική.

 

Προς συζητητές:

Καλό είναι να μην θεωρούμε τον εαυτό μας σημείο αναφοράς για το επίπεδο όσων διαβάζουν.

Δεν μιλάμε στην ίδια τάξη στο σχολείο και δεν είμαστε ούτε συνομήλικοι, ούτε ζούμε στον ίδιο τόπο με παρόμοιες εμπειρίες. Οταν γράφεις κάτι στο Noiz, μπορεί να το διαβάσει ο δάσκαλος σου, το είδωλο σου ή ο μαθητής σου. Γι αυτό γράφουμε ευγενικά, φειδωλά και μετρημένα λαμβάνοντας υπ' όψη πως θα το διαβάσουν 81,000+ μουσικοί.

 

Αλλωστε δεν ειμαστε εδω για να τσακωνομαστε...

 

Φυσικότατα!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου