Προς το περιεχόμενο

Διορθώνεται η χροιά της φωνής μου;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το οτι ειναι εξαιρετικος τραγουδιστης απο που προκυπτει...??

μηπως μπορεις να μας το τεκμηριωσεις αυτο...??

δεν εχω ακουσει ολη την δισκογραφια του,αλλα απο τα λιγα που εχω ακουσει,μιλαμε για τραγουδακια που τα λενε ανετα παιδακια δευτερας δημοτικου...

αν κανω λαθος συγχωρεστε με,και για να αποδειχτει το λαθος μου ποσταρετε καποιο τραγουδι που εχει πει και χρειαζεται ικανοτητες φωνητικες

 

Εσύ δηλαδή, το κομμάτι που παρατέθηκε στη δεύτερη σελίδα του παρόντος θρεντ, μπορείς να το τραγουδήσεις χωρίς η μία στις δύο σου νότες να είναι πράσινη και χωρίς ρυθμικά λάθη; Δοκίμασέ το.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ότι ας πούμε η αντιπαράθεση γαύρων-βάζελων μπαίνει στην ίδια μοίρα με το μίσος ως προς τους νεοναζί... ::)

 

Όχι ότι ο φίλος είναι τέτοιος (δεν είναι, το ξεκαθάρισε) αλλά μου άρεσε η λογική σου...

 

δεν τα έβαλα στην ιδια μοίρα....αλλά ειναι και τα 2 αντιπαραθέσεις εκτος θέματος ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αυτο το φορουμ εχει πολυ πλακα.Απο τη μια πατε να μας πεισετε για την τεχνικη..αρτιοτητα του Bieber..και απο την αλλη σε αλλο θεμα για τις φωνητικες ικανοτητες του...Gallagher που γκαριζε σε ενα κλιπακι προσπαθωντας να βγαλει φωνη....

 

Αν θα επρεπε να τα συνοψισουμε Ο...justin καταφερνει να παταει πανω στις νοτες σχετικα οκ στα κουκουρουκου τραγουδακια του οποτε ειναι τεχνικα μια χαρα....και ο Rory...που δεν το καταφερνει παντα, ειναι τεχνικα το ιδιο η και ακομα καλυτερος γιατι στην τελικη η..φαλτσαδουρα και ο βραχνοκοκκορισμος ειναι...αποψη ::).Με λιγα λογια οτι του φανει του λολοστεφανη αρκει να περνα η ωρα μας.

 

Και για να απαντησουμε και στο ερωτημα...ναι διορθωνεται η χροια.....2 πακετα Prince ημερησιως και εχεις γινει Leonard Cohen :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αυτο το φορουμ εχει πολυ πλακα.Απο τη μια πατε να μας πεισετε για την τεχνικη..αρτιοτητα του Bieber..και απο την αλλη σε αλλο θεμα για τις φωνητικες ικανοτητες του...Gallagher που γκαριζε σε ενα κλιπακι προσπαθωντας να βγαλει φωνη....

 

Αν θα επρεπε να τα συνοψισουμε Ο...justin καταφερνει να παταει πανω στις νοτες σχετικα οκ στα κουκουρουκου τραγουδακια του οποτε ειναι τεχνικα μια χαρα....και ο Rory...που δεν το καταφερνει παντα, ειναι τεχνικα το ιδιο η και ακομα καλυτερος γιατι στην τελικη η..φαλτσαδουρα και ο βραχνοκοκκορισμος ειναι...αποψη ::).Με λιγα λογια οτι του φανει του λολοστεφανη αρκει να περνα η ωρα μας.

 

Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις και διέβλεπα έστω και μία υποψία ικανότητας να κατανοήσεις τι γράφουμε (και στα δύο thread), ίσως και να έκανα και πάλι την απόπειρα να επιχειρήσω να σε βοηθήσω να κατανοήσεις.

 

Από την στιγμή όμως αγαπητέ Λολοστεφανή, που μπαίνεις μόνο και μόνο για προσφέρεις εριστικότητα και μπάχαλο, θα σε αφήσω στην τρικυμία σου.

 

Πάλι καλά που δεν μας είπες να προσλάβει κάποιον τραγουδιστή κι o Bieber......

 

(Γιατί κολλήσαμε σε αυτόν από την στιγμή που και ο op έκανε την αναφορά του ονόματος για πλάκα - και λάθος ερώτημα όπως προέκυψε - όπως ο ίδιος παραδέχτηκε; )

 

ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ BIEBER, ΤΟ ΘΕΜΑ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί καπνίσματος:

 

Και επειδή μπορεί να το πες για αστείο αλλά αυτή τη σαχλαμάρα την έχω ακούσει να λέγεται και σοβαρά, μιλάμε ότι εφόσον δεν υπάρχουν βιολογικές αλλαγές (ασθένεια, κατάχρηση, γήρας).

 

Το είπα μεταξύ σοβαρού και αστείου... Σοβαρού γιατί το κάπνισμα όντως αλλάζει τη χροιά (συνήθως προς το καλύτερο δημιουργώντας ένα εύηχο και "αρρενωπό" γρέζι), αστείου γιατί δε θα αρχίσει κανείς κάπνισμα για να βελτιωθεί η φωνή του... Από κει και πέρα, επιλογές είναι αυτές, αν ο άλλος βρίσκει ότι αυτό του λείπει για να γίνει Peter Hayes, ας το αρχίσει γι αυτό..

 

Μου θυμίζει το αιώνιο ζήτημα περι ναρκωτικών και μουσικής... Όντως τα ναρκωτικά  (μαλακά, σκληρά, ανάλογα την περίπτωση) μπορούν να σου δώσουν αυτό το κάτι παραπάνω για να γράψεις καλύτερη μουσική (δε λέω ότι χωρίς αυτά δε γράφεις, για το "κάτι παραπάνω" μίλησα).. Όποιος δεν το παραδέχεται ή ανίδεος είναι ή δε θέλει να το παραδεχτεί, απλά.. Από κει και πέρα, θα αρχίσει να βαρά κανείς ντρογκιές γι αυτό? Αν θέλει ας το κάνει, επιλογή του είναι, προσωπικά αναφέρω κάποια δεδομένα και ο καθένας πράττει όπως θέλει...

 

(τώρα αν αρχίσει εκ νέου off-topic εγώ θα φταίω οπότε ζητώ συγνώμη προκαταβολικά...)

 

 

Περί "καλού τραγουδιστή":

 

Αν πιστεύετε ότι αυτό που κάνει τον καλό τραγουδιστή είναι η άρτια τεχνική και ότι αν αυτή λείπει σε κάποιον τότε αυτός δεν είναι καλός τραγουδιστής, τότε μάλλον πάσχετε από το σύνδρομο του προγκρεσιβομεταλά που γράφει παρτιτούρα με επιστημονικό κομπιουτεράκι...

 

Ίδια συζήτηση στο θέμα του Rory που κάποιοι τον βγάλανε άχρηστο ξέρω γω...

 

Τώρα έλεγα να βάλω παραδείγματα αλλά τι νόημα έχει, σιγά μην κάτσουμε να συζητάμε τα αυτονόητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου