Προς το περιεχόμενο

Focusrite VRM Box


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

καλησπερα και απο μενα και χρονια πολλα.

επιδει καπως μπερδευτικα μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως κανει?

 

Με λίγα λόγια, προσομοιώνει γνωστούς τύπους studio Monitors , hi-fi ηχείων και “φθηνών" ηχείων σε διάφορα μάλιστα περιβάλλοντα (σαλόνι……studio κ.λ.π. ) ώστε να ακούσεις (από τα πραγματικά σου monitors ή ακουστικά)  πως θα ακουγόταν η μίξη σου με/σε  αυτά (τόσο στα ηχεία όσο και στα αντίστοιχα μέρη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που θα έρθει η Α.Ε.Π.Ι. στον Παπαδόπουλο , θα του πάρω τις εισπράξεις για να το πάρω!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Λεω κι εγω..τι φταρνισμα ηταν αυτο 2 μερες...

 

Άσε βρε το παλληκάρι να πάρει κανένα cd player με usb port στο αυτοκίνητο. ;D

Για να ακούσει εκεί το mix που έκανε, καίει 10 cd για κάθε κομμάτι, ενώ με ένα flash-άκι θα έκανε την δουλειά του τσακ μπαμ και τσάμπα. :D

Τωρα να δεις τι εχει να γινει που βαλα στο πορτ μπαγκαζ μπομπινα για να ακουω τις μιξεις και για ζεστη το χειμωνα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια, προσομοιώνει γνωστούς τύπους studio Monitors , hi-fi ηχείων και “φθηνών" ηχείων σε διάφορα μάλιστα περιβάλλοντα (σαλόνι……studio κ.λ.π. ) ώστε να ακούσεις (από τα πραγματικά σου monitors ή ακουστικά)  πως θα ακουγόταν η μίξη σου με/σε  αυτά (τόσο στα ηχεία όσο και στα αντίστοιχα μέρη).

 

LK σε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λεω κι εγω..τι φταρνισμα ηταν αυτο 2 μερες...

Τωρα να δεις τι εχει να γινει που βαλα στο πορτ μπαγκαζ μπομπινα για να ακουω τις μιξεις και για ζεστη το χειμωνα.. :P

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

LK σε ευχαριστω.

 

Τίποτα ρε συ. Δες και το διαφημιστικό teaser είναι ωραίο (ειδικά στο τέλος) :P!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα να δεις τι εχει να γινει που βαλα στο πορτ μπαγκαζ μπομπινα για να ακουω τις μιξεις και για ζεστη το χειμωνα.. :P

Πάρε βρε βανάκι να βάζεις μέσα, να ακούς και να mix-άρεις όλη τη μπάντα live σε "φυσικό χώρο".  :P  ;D

 

Ο Λάκης πώς παίζει τύμπανα και στο πορτ-μπαγκάζ (εκτός της ντουλάπας του) δηλαδή? :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη τεχνολογία βρίσκεται και σε κάποιες κάρτες της εταιρίας(saffire). Το έχω δοκιμάσει με την Pro 24 dsp. Εντάξει, μην περιμένετε να ακούσετε Genelec μέσω Behringer. Νομίζω ότι η προσομοίωση γίνεται πιο αισθητά μέσω ακουστικών, αλλά όπως γνωρίζετε κανένα σύστημα monitoring δεν είναι τελείως flat. Οπότε όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, πρέπει να γνωρίζεις το σύστημα σου καλά ώστε να σε βοηθήσει να κάνεις ένα check.

SoK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η συγκεκριμένη τεχνολογία βρίσκεται και σε κάποιες κάρτες της εταιρίας(saffire). Το έχω δοκιμάσει με την Pro 24 dsp. Εντάξει, μην περιμένετε να ακούσετε Genelec μέσω Behringer. Νομίζω ότι η προσομοίωση γίνεται πιο αισθητά μέσω ακουστικών, αλλά όπως γνωρίζετε κανένα σύστημα monitoring δεν είναι τελείως flat. Οπότε όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, πρέπει να γνωρίζεις το σύστημα σου καλά ώστε να σε βοηθήσει να κάνεις ένα check.

 

Γενικά σε βοήθησε; Το βρήκες χρήσιμο;Θα το πρότεινες;

Αν προσεγγίζει έστω και σε ένα 80% τις προσομοιώσεις νομίζω ότι είναι πολύ καλό.

Όπως είπα και πριν θα μου γλίτωνε πολύ χρόνο.

Ειδικά αυτό που με καθυστερεί πολύ είναι το test σε απλά αυτό-ενισχυόμενα ηχεία low budget για pc, διότι δεν έχω (και ούτε θέλω να πάρω- τα σιχαίνομαι  ;D) , αλλά ξέρω ότι το 90 % των ακροατών μου (ως youtube artist  :P) σε τέτοια ακούει….και αναγκάζομαι να τραβιέμαι…..

Επίσης βαριέμαι και το test στο 5.1. πάρα πολύ….για ένα μεταφυσικό λόγο!  ;D  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου