Προς το περιεχόμενο

μπαταρια για macbook white


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η απλά μπορεί (πριν το πάει αντιπροσωπεία) να βγάλει την μαϊμού και να ξαναβαλει την "μαμά" μπαταρία  :)

[/quote

Να το ξαναπώ? Ασ το ξαναπώ... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βρε Marathon... Το πήγα με τη μαϊμού μπαταρία, εκτός εγγύησης και χωρίς την αυθεντική μαζί!  Μπορεί η πολιτική να είναι αυτή που λες και απλα να μην την έλεγξαν. Δεν με ξέρω και δεν με ενδιαφέρει!  Η ιστορία μου δεν αναιρεί τη δική σου, απλά λέω ότι έχω 1/1 εμπειρίες που δεν επιβεβαιώνουν κάτι που  έτσι κι αλλιώς μου φαίνεται περίεργο. Simple as that και συνεχίζουμε! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί η πολιτική να είναι αυτή που λες και απλα να μην την έλεγξαν.

Συμφωνούμε...αλλά...επιμένεις να συμβουλεύεις τον ΟΡ...να το ρισκάρει και ίσως να μην τον ελέγξουν?...Αυτό προσπαθώ να σας πώ!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WHr σημαινει Watt Hours.

Η φουσκωμενη μπαταρια σου θελει πεταμα, μην την χρησιμοποιησεις ξανα, εκτος κι αν σου αρεσουν οι εκρηξεις, οποτε βαλ'τη να φορτισει και good luck! :P

Κατα τα αλλα, ασε το eBay και τις πανακριβες Apple μπαταριες και τσεκαρε στο παρακατω λινκ να δεις αν υπαρχει μια με τα ιδια specs:

 

http://www.batteries.gr/categories.asp?catid=1131

 

Ο λογος που μια μπαταρια Apple (ή Nokia κλπ) κοστιζει τοσο ακριβα ειναι επειδη πανω γραφει...Apple.

Μπορεις να αγορασεις λοιπον μια μπαταρια αλλης εταιρειας με τα ιδια specs σε πιο χαμηλη τιμη.

Προσοχη τα specs να ειναι ακριβως τα ιδια. 8)

 

Στο ΔΗΣΙΟ ειναι αυθεντικες apple οι μπαταριες ? Ρωταω απλα με επιφυλαξη επειδη εχω ακουσει πολλα παραπονα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνούμε...αλλά...επιμένεις να συμβουλεύεις τον ΟΡ...να το ρισκάρει και ίσως να μην τον ελέγξουν?...

Τι να ρισκαρει βρε Marathon? Μη δουν οτι εχει αλλη μπαταρια και του χρεωσουν το service οσο ενα...καινουργιο Mac? Με ποια αιτιολογια ακριβως?? Σιγα μη τον...μηνυσουν κι ολας επειδη δεν αγορασε Apple μπαταρια. :-X

Αν εχουν οντως τετοια απαραδεκτη τακτικη, πραγμα που μου φαινεται εντελως παραλογο, τους χωνεις το Mac.......ξερεις που, και δεν ξανααγοραζεις προιον της Apple. ::)

 

Στο ΔΗΣΙΟ ειναι αυθεντικες apple οι μπαταριες ? Ρωταω απλα με επιφυλαξη επειδη εχω ακουσει πολλα παραπονα....

Δεν υπαρχει "αυθεντικη Apple" μπαταρια, εκτος κι αν η Apple κατασκευαζει και μπαταριες και δεν το ξερω...

Ο Δησιος δεν πουλαει μπαταριες με το λογοτυπο της Apple πανω. Αυτο δεν λεει τιποτα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να ρισκαρει βρε Marathon? Μη δουν οτι εχει αλλη μπαταρια και του χρεωσουν το service οσο ενα...καινουργιο Mac?

Aπλά αγγλικά...με κουράζετε 8)

"Apple does not warrant that the operation of the part will be uninterrupted or error-free. Apple is not responsible for damage arising from failure to follow instructions relating to the part’s use.

 

This warranty does not apply: (a) to damage caused by non-Apple products; "

 

Εάν γουστάρετε τραβήγματα με μία (μονοπωλιακή) εταιρία που μέχρι τώρα, είχε ΠΟΛΥ σκληρή πολιτική στο service...με γειά σας. Θέλω να ελπίζω ότι τα πράγματα είναι έτσι όπως τα περιγράφει ο Apos...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Marathon, αυτο το γραφουν ολες οι εταιρειες. ::)

Βρες μας που γραφουν οτι αν τους πας το Mac για service και δουν αλλη μπαταρια θα σου χρεωσουν την επισκευη οσο ενα νεο Mac.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνούμε...αλλά...επιμένεις να συμβουλεύεις τον ΟΡ...να το ρισκάρει και ίσως να μην τον ελέγξουν?...Αυτό προσπαθώ να σας πώ!!!

 

Εφόσον δεν υπάρχει εγγύηση, δεν υπάρχει ρίσκο. Ό,τι χαλάει, αν μπορεί να φτιαχτεί, φτιάχνεται. Money talks. Αν δεν το φτιάχνει η επίσημη αντιπροσωπία, θα το πάει αλλού. Εξακολουθώ να μην με πείθει αυτό ως γεγονός πάντως. Να μου έλεγες ότι κοιτάνε το σειριακό αριθμό για την περίπτωση που είναι κλεμένο, ΟΚ. Εγώ ξαναρωτάω, πόσο "επίσημο" είναι αυτό που μεταφέρεις; Γιατί αν είναι στο όνομο μιας "ελιτίστικης" (δεν πάει σε σένα αυτό, προφανώς, στο "μύθο" της Apple πάει) να συμπεριφερόμαστε μη ορθολογικά ως καταναλωτές για κάτι που και παράλογο ακούγεται και σίγουροι δεν είμαστε, δεν συμφωνώ καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπλά αγγλικά...με κουράζετε 8)

"Apple does not warrant that the operation of the part will be uninterrupted or error-free. Apple is not responsible for damage arising from failure to follow instructions relating to the part’s use.

 

This warranty does not apply: (a) to damage caused by non-Apple products; "

 

 

Αν είναι αυτό το κείμενο στο οποίο βασίζεις αυτό που μεταφέρεις... μάλλον εσύ χρειάζεσαι φρεσκάρισμα στα αγγλικά! :)

Αυτό απλά λέει ότι αν πας το λάπτοπ με μαϊμού μπαταρία (ή οτιδήποτε άλλο) στο σέρβις, δεν θα έχεις εγγύηση. Όχι ότι δεν θα στο δεχτούν.

Αν πάλι αυτό που λες (και είναι πολύ συγκεκριμένο: αν δεν έχεις αυθεντική μπαταρία, δεν στο δέχονται για ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ σέρβις), δεν έχω καμία αντίρρηση να το πιστέψω, αρκεί να "φαίνεται" κάπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επικοινωνισα με το μαγαζι που το ειχα αγορασει ,καθως θυμηθηκα οτι ειχα υπογραψει συμβολαιο 3ετους εγγυησης οποτε ισα ισα .ωστοσο μου παν πως η εγγυηση μετα τους 1 ετους ,δε καλυπτει τη μπαταρια και το τροφοδοτικο .

Waterfall-K :το εχω υποψιαστει οτι σημαινει watt hours ,αλλα τι ενδειξη μετρησης ειναι αυτη ακριβως ?

μου προτεινετε δηλαδη να παρω απο το εγχωριο μαγαζι κι οχι απο ebay με τουλαχιστον κανα 40αρι λιγοτερα φραγκα και μικροτερη εγγυηση ?γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου