Προς το περιεχόμενο

μπαταρια για macbook white


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η μπαταρια του macbook white μου τα παιξε .καταρχας εχει πεσει σημαντικα το health της και τωρα πλεον εχει φουσκωσει (η μπαταρια) .την εβγαλα και χρησιμοποιω μονο το ρευμα .η ερωτηση ειναι η εξης : εχω δει στο ebay διαφορες μπαταριες ,με 3 χρονια εγγυηση και αρκετα φθηνες ,αν αναλογιστει κανεις τα 155 ευρω που κανει μια της apple στην ελλαδα τουλαχιστον .αξιζει να αγορασω μια απο το ebay ή θα εχω θεμα αργοτερα .κι αν ναι ποια θα μου προτεινατε ?επισης ειδα οτι καποιες εχουν  60 whr .η δικια μου ειδα οτι γραφει 55 whr .τι ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προσωπικά προτιμώ ανταλλακτικά της εταιρίας,αυθεντικά με εγγύηση.

Δεύτερον αν είναι εντός εγγύησης, επικοινωνείς μαζί τους διότι το φούσκωμα της μπαταρίας δεν είναι καλό.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή θα εχω θεμα αργοτερα

θα έχεις θέμα αργότερα...εάν για κάποιο λόγο πάει το μηχάνημα στην αντιπροσωπεία και δούν ότι δεν φοράει μπαταρία της μαμάς.

Ψάξε για Apple (μόνο) μπαταρίες στο Ebay...απλά κοίτα εάν υπάρχουν καινούργιες, γιατί οι μεταχειρισμένες έχουν συγκεκριμένες "ώρες πτήσης"

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι του 2009 οποτε εγγυηση γιοκ .ωστοσο ειχα ηδη επικοινωνησει με το καταστημα που το ειχα αγορασει οταν ειχε πρωτο πεσει το health της και μου ειχανε πει οτι η μπαταρια δεν καλυπτεται απο την εγγυηση ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω παραπεμπω το ebay λινκ

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?LH_ItemCondition=3&Compatible%2520Product%2520Line=%2521&Brand=Apple&_sacat=0&_from=R40&_nkw=macbook+rechargeable+apple+battery&_dmpt=UK_Computing_LaptopsAccessories_LaptopBatteries&rt=nc&LH_TopRatedSellers=1

στα πλαγια εχει επιλογες για number of cells & capacity .τι ακριβως ειναι αυτα οπως επισης τι σημαινουν τα 55 whr που γραφει πανω η μπαταρια μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαταρια του macbook white μου τα παιξε .καταρχας εχει πεσει σημαντικα το health της και τωρα πλεον εχει φουσκωσει (η μπαταρια) .την εβγαλα και χρησιμοποιω μονο το ρευμα

 

Tι εννοείς λέγοντας οτί έχει "φουσκώσει";  ??? Κάτι σαν τα κε΄ι΄κ στο φούρνο;  ;D

 

Έχω ένα ίδιο του 09 και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.Αυτό που έχω παρατηρήσει τώρα τελευταία,όμως,είναι οτί όταν βάζω τον φορτιστή καμιά φορά μου γράφει "not charging" στην αρχή και μετά από μερικά δευτερόλεπτα αρχίζει η φόρτιση.Η μπαταρία κρατάει "κανονικά" μετά την φόρτιση όμως... 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν κεικ .

εχει ξεκολλησει το εξωτερικο μεταλικο σιδερενιο καλυμμα απο την πλαστκη προσοψη και αφου την εβγαλα ,το ξεκολησσα τελειως και ειδα οτι απο τις τετραγωνες πλακετες που χει μεσα η μια εχει φουσκωσει και ειναι σαν εχει αερα ή υγρο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω της εμπειρίας μου και της προυπηρεσίας μου σε προϊόντα κινητής τηλεφωνίας, να σε ενημερώσω ότι το ''φούσκωμα'' της μπαταρίας είναι ευθύνη της εταιρίας και θα πρέπει να στην αντικαταστήσει η ίδια.Είτε άνευ κόστους (εγγύηση) είτε σε τιμή χονδρικής.

Η εν λόγω μπαταρία θα μπορούσε να είχε εκραγεί..και τότε τα νομικά τμήματα θα έπαιρναν τον λόγο. Έχουν υπάρξει θύματα πυρκαϊας από φόρτιση κινητού τηλεφώνου, φούσκωμα και σκασίματος μπαταρίας.

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικια μου ειδα οτι γραφει 55 whr .τι ειναι αυτο?

WHr σημαινει Watt Hours.

Η φουσκωμενη μπαταρια σου θελει πεταμα, μην την χρησιμοποιησεις ξανα, εκτος κι αν σου αρεσουν οι εκρηξεις, οποτε βαλ'τη να φορτισει και good luck! :P

Κατα τα αλλα, ασε το eBay και τις πανακριβες Apple μπαταριες και τσεκαρε στο παρακατω λινκ να δεις αν υπαρχει μια με τα ιδια specs:

 

http://www.batteries.gr/categories.asp?catid=1131

 

Ο λογος που μια μπαταρια Apple (ή Nokia κλπ) κοστιζει τοσο ακριβα ειναι επειδη πανω γραφει...Apple.

Μπορεις να αγορασεις λοιπον μια μπαταρια αλλης εταιρειας με τα ιδια specs σε πιο χαμηλη τιμη.

Προσοχη τα specs να ειναι ακριβως τα ιδια. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου