Προς το περιεχόμενο

μπαταρια για macbook white


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο λογος που μια μπαταρια Apple (ή Nokia κλπ) κοστιζει τοσο ακριβα ειναι επειδη πανω γραφει...Apple.

Μπορεις να αγορασεις λοιπον μια μπαταρια αλλης εταιρειας με τα ιδια specs σε πιο χαμηλη τιμη.

Προσοχη τα specs να ειναι ακριβως τα ιδια. 8)

Σωστά...αλλά να ξέρεις ότι εάν χαλάσει ένα Apple (δεν ξέρω για τα Νokia)...το πάς στο Πλαίσιο και δούν ότι έχεις άλλη μπαταρία...δεν θα το φτιάξεις ποτέ.

Το ρισκάρεις λοιπόν.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η φουσκωμενη μπαταρια σου θελει πεταμα...

 

Προτείνω να την αφήσεις για ανακλυκλωση (ΑΦΗΣ), οι μπαταρίες στις χωματερές κάνουν σημαντική ζημιά στο περιβάλλον.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αλλά να ξέρεις ότι εάν χαλάσει ένα Apple, το πάς στο Πλαίσιο και δούν ότι έχεις άλλη μπαταρία...δεν θα το φτιάξεις ποτέ.

Και τι θα σου πουν δηλαδη?

"Συγνωμη αλλα δεν μπορουμε να στο επισκευασουμε γιατι η μπαταρια σου ειναι....Duracell"? ;D

 

Μια χαρα θα στο επισκευασουν, και θα πληρωθουν γι αυτο.

Ο μονος λογος που μπορουν να σου αρνηθουν (τσαμπα) επισκευη, ειναι στην περιπτωση που το Πλαισιο ειναι το επισημο service της Apple, το Macbook σου ειναι ακομα μεσα στην εγγυηση και "φοραει" αλλη μπαταρια αντι της μπαταριας της "μαμας" Apple.

 

Ο Siatrani εγραψε "ειναι του 2009 οποτε εγγυηση γιοκ" οποτε δεν παιζει κατι τετοιο.

Ακομα κι αν η βλαβη προκληθει απο χρηση μιας μη συμβατης μπαταριας (πραγμα σπανιο) κανενα service δεν μπορει να αρνηθει επισκευη επι πληρωμη.

 

Προτείνω να την αφήσεις για ανακλυκλωση (ΑΦΗΣ), οι μπαταρίες στις χωματερές κάνουν σημαντική ζημιά στο περιβάλλον.

Σωστος! 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι θα σου πουν δηλαδη?

"Συγνωμη αλλα δεν μπορουμε να στο επισκευασουμε γιατι η μπαταρια σου ειναι....Duracell"? ;D

Πίστεψέ με...δεν θα ήθελες να μπλέξεις ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολές.

Όπως είπε ο φίλος πιο πάνω, αν επισκευάζεται, θα επισκευαστεί. Για μένα δεν αξίζει καθόλου η αγορά αυθεντικής μπαταρίας σε εκτός εγγύησης μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψέ με...δεν θα ήθελες να μπλέξεις ;)

Μα δεν θα μπλεξω, ειμαι ενας ευτυχης κατοχος ενος desktop PC.

Ξερεις την "αγαπη" μου για τα Apple..... ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν θα μπλεξω, ειμαι ενας ευτυχης κατοχος ενος desktop PC.

Ξερεις την "αγαπη" μου για τα Apple..... ;D

Εγώ πάλι που έχω πάνω από 50 Mac, αυτή τη στιγμή...ο μοναδικός (ίσως πλέον) στην Eλλάδα με XServer, με δικό μου άνθρωπο για service και υποστήριξη (σε καθημερινή μισθωμένη σχέση)...λέω στο παλικάρι που άνοιξε το θέμα...να κάνει λοιπόν ότι το φωτίσει ο Θεός

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι που έχω πάνω από 50 Mac.....

Ή εισαι 160 χρονων και αγοραζεις Mac απο τοτε που ησουν 20ρης, ή τα Mac χαλανε πολυ γρηγορα (και αμετακλητα....) ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι θα προσπεράσει εύκολα οποιοδήποτε πιθανό πρόβλημα αν αφαιρέσει την μπαταρία πριν αφήσει τον υπολογιστή στο σέρβις.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή εισαι 160 χρονων και αγοραζεις Mac απο τοτε που ησουν 20ρης, ή τα Mac χαλανε πολυ γρηγορα (και αμετακλητα....) ;D

ή έχω από δίπλα-επάνω μου-δεξιά, αριστερά μου μου ένα όμιλο εταιριών και δεν είμαι απλά ερασιτέχνης καλαμπορτζής ;)

 

Και ναι, αγοράζω Mac από τότε που ήμουν 27ρης ;D...και κάποια τα έχω (εν λειτουργεία) ακόμα ;D

http://www.customshop.gr/?page_id=31

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου