Προς το περιεχόμενο

''Feels like''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ο άνθρωπας έχει αναγάγει σε επιστήμη το ατονάλ ακόμα και στη γραφή φίλος ,που το κακό ?  ;D ;D ;D

 

Φιλικά το είπα φίλος.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Αμαν βρε αδερφάκι μου! Πως τα κάνεις και ακούγονται σαν να παίζει live καλοπροβαρισμένη μπάντα με τόσα μέρη και tutti; Κομματάρα! Ακούγεται μόνο Δυνατά!

 

Τελικά ο κόσμος που θα διαβάζει στα CD σου πως γράφτηκε στην Καβάλα, θα αναρωτιέται σε ποιά πολιτεία των U.S.A. πέφτει και του 'χε ξεφύγει στη Γεωγραφία. Εργατούπολη της Μουσικής βιομηχανίας την έκανες.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμαν βρε αδερφάκι μου! Πως τα κάνεις και ακούγονται σαν να παίζει live καλοπροβαρισμένη μπάντα με τόσα μέρη και tutti; Κομματάρα! Ακούγεται μόνο Δυνατά!

 

Τελικά ο κόσμος που θα διαβάζει στα CD σου πως γράφτηκε στην Καβάλα, θα αναρωτιέται σε ποιά πολιτεία των U.S.A. πέφτει και του 'χε ξεφύγει στη Γεωγραφία. Εργατούπολη της Μουσικής βιομηχανίας την έκανες.

 

Αφεντικό ,μην ακούς Καβάλα ,στη Ν. Καρβάλη τα γράφει την παραγωγό πόλη του καλύτερου κουραμπιέ στη Μεσόγειο ,σα να λέμε Ντιτρόιτ  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ σ' έχω αλιύτυ Σταύρο! ;D ;D ;D

Ακούστε προσεκτικά το phrasing του σόλο, καθώς επίσης και κάποια σημεία blues-funk στη δομή του κομματιού (κιθάρες, τύμπανα και keyboards παίζει ο Howe). :D

 

Ειδικά μετά τη συνάντησή τους, μην εκπλαγείτε αν στο επόμενο album του ο Howe παίζει Southern hard rock! :D

Αντάλλαξαν ιδέες βλέπετε.  ;)

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσιέ Σταβρός το κομμάτι σας με ανατέναξε το κρανίο  ;D

 

Αν βρισκόσουν στα 80's στο γιου ες εντ έϊ θα ήσουν μεθυστάνας του πλούτου τώρα και ο axl θα σε κρέμαγε poster στον τοίχο του μπέντρουμ του.  8)

 

Το κομμάτι μια φορά το άκουσα και μου έμειναν όλα τα μέρη του.Η ρυθμική στην εισάγωγη πολύ σωστή.Θα πρόσθετα ότι funkιζε και λίγο στα κρυφά!

 

 

Πάω να το ξανακούσω...Keep on rocking!  :D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουπερ το τεμαχιο.

Και το σολο μια χαρα ειναι. Στο υφος του κομματιου.

Αν σου ερχεται και θελεις να ξεσπασεις, τι θα κανεις? Θα χτυπας ομελέτες? Θα τα χωσεις και σ'οποιον αρεσει.

Φυσικα και σηκωνει βελτιωσεων το κομματι, και δεν ειναι και δυσκολο.

Αμα εχεις τη βαση καλη, ολα γινονται (αν ξερεις -οπως εσυ- τι πρεπει να κανεις)

 

ΥΓ Με το μπασιμο του κομματιου ειπα "τι εγινε. εβγαλε νεο δισκο ο Pat Travers"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ ολους για τα σχολια!

 

Παίζεις τόσο αλήτικα που απορώ πώς γίνεται να είναι σωστή η ορθογραφία σου ;D

 

Πως τα κάνεις και ακούγονται σαν να παίζει live καλοπροβαρισμένη μπάντα με τόσα μέρη και tutti; Κομματάρα! Ακούγεται μόνο Δυνατά!

 

Αμα ισχυουν τα παραπανω,επετυχα τον στοχο μου! :)

 

Αν σου ερχεται και θελεις να ξεσπασεις, τι θα κανεις? Θα χτυπας ομελέτες? Θα τα χωσεις και σ'οποιον αρεσει.

Πως με νιωθεις... ;) :D

 

Ανταποκριση (αφου μου απεδωθη η ιδιοτης μετα απο σεμνη τελετη  :P) απο πρωτο ποδι Χαλκιδικης(μετρωντας απο Θεσ/νικη) μεσω ιντερνετ καφε,ελλειψει ιντερνετικου κινητου:

 

Καιρος αιθριος με αραιες νεφωσεις και θερμοκρασια ιδανικη για βραδινο υπνο χωρις ανεπιθυμητες εφιδρωσεις.

 

Θαλασσα καθαρη,(βλεπεις πατο και μικρες μουρμουρες)

Κρεπες και σουβλακια,τιμαι ελαφρως τσιμπημενες.

 

Θηλυκος πληθυσμος ως επι το πλειστον αλλοδαπος,προερχομενος κυριως απο βαλκανικες χωρες και πρωην ανατολικο μπλοκ.

Φετος το μαγιω τυπου ''Brazil'' μονοπωλει στην καλυψη των οπισθιων των,προκαλωντας ριγη στους εναπομειναντες Παοκτζηδες Greek lovers αλλα και σε παντρεμενους που εσιχαθησαν την φασολαδα χωρις σελινα και καροτα. :D

 

Περισσοτερα νεα με την πρωτη ευκαιρια.. ;)

 

Καλο καλοκαιρι σ ολους!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω λογια (μαλλον εχω πολλα)...Απο το συνολικο αποτελεσμα (δεν θα αναλωθω σε ατελειες στη μιξη που θεωρω πως ακουω με το απαιδευτο αυτι μου :)) , ενα πραγμα προκυπτει...Απιστευτο ταλεντο! Η συνθεση τα σπαει, τα σολα ειναι πιο ροκ και απο το ροκ το ιδιο (χωρις ομως να ειναι shreding), η φωνη μαμαει, και το πιο σημαντικο, το ολο πραμα εχει αισθητικη, ο καλλιτεχνης ξερει πολυ καλα τι κανει, εχει αισθηση της πραγματικοτητας, της ισορροπιας και αυτογνωσια, αλλα και ταπεινοτητα.

 

Οσο για την τεχνικη, τα σολο απλως δεν παιζονται, τα bends ειναι καρφι, το βιμπρατο ειναι οπως πρεπει να ειναι, το φρασεολογιο ειναι καραροκια του κερατα (με καναδυο ψευτο-outside που κι αυτα ωραια ειναι για να ξεφευγει λιγο το αυτι).

 

Εαν δεν εισαι επαγγελματιας μουσικος αλλα απλα ενας τυπος που λογω δουλειας δεν εχει πολυ χρονο για να ασχολειται με τα μουσικα, και απλως βγαζει την ψυχη του μεσα απο αυτο, ολα τα παραπανω βαλτα επι 3 :) . Δεν τολμω να φανταστω πως θα επαιζες στις "φορμαρισμενες" σου εποχες.

 

Πολλα μπραβο λοιπον, εισαι μουσικος με ολη τη σημασια της λεξης, τραγουδας, παιζεις γραφεις, ολα σε πολυ υψηλο επιπεδο, και οταν αυτα συνοδευονται απο αισθητικη και αυτογνωσια, εχουμε σπανιες περιπτωσεις σαν τη δικη σου :). Σορι για το παραληρημα θαυμασμου, παω τωρα να συνεχισω τα E3 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JIMMYPAP σε ευχαριστω απο καρδιας για την εκτιμηση και τον χρονο που αφιερωσες για να γραψεις το παραπανω τοσο τιμητικο σχολιο.

 

Οχι δε ζω απο τη μουσικη,αν αυτο σημαινει επαγγελματιας.

Με τα κομματια αυτα,οπως το ειπες,απλα βγαζω την ψυχη μου...

 

Να σαι καλα αδερφε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω λογια (μαλλον εχω πολλα)...Απο το συνολικο αποτελεσμα (δεν θα αναλωθω σε ατελειες στη μιξη που θεωρω πως ακουω με το απαιδευτο αυτι μου :)) , ενα πραγμα προκυπτει...Απιστευτο ταλεντο! Η συνθεση τα σπαει, τα σολα ειναι πιο ροκ και απο το ροκ το ιδιο (χωρις ομως να ειναι shreding), η φωνη μαμαει, και το πιο σημαντικο, το ολο πραμα εχει αισθητικη, ο καλλιτεχνης ξερει πολυ καλα τι κανει, εχει αισθηση της πραγματικοτητας, της ισορροπιας και αυτογνωσια, αλλα και ταπεινοτητα.

 

Οσο για την τεχνικη, τα σολο απλως δεν παιζονται, τα bends ειναι καρφι, το βιμπρατο ειναι οπως πρεπει να ειναι, το φρασεολογιο ειναι καραροκια του κερατα (με καναδυο ψευτο-outside που κι αυτα ωραια ειναι για να ξεφευγει λιγο το αυτι).

 

Εαν δεν εισαι επαγγελματιας μουσικος αλλα απλα ενας τυπος που λογω δουλειας δεν εχει πολυ χρονο για να ασχολειται με τα μουσικα, και απλως βγαζει την ψυχη του μεσα απο αυτο, ολα τα παραπανω βαλτα επι 3 :) . Δεν τολμω να φανταστω πως θα επαιζες στις "φορμαρισμενες" σου εποχες.

 

Πολλα μπραβο λοιπον, εισαι μουσικος με ολη τη σημασια της λεξης, τραγουδας, παιζεις γραφεις, ολα σε πολυ υψηλο επιπεδο, και οταν αυτα συνοδευονται απο αισθητικη και αυτογνωσια, εχουμε σπανιες περιπτωσεις σαν τη δικη σου :). Σορι για το παραληρημα θαυμασμου, παω τωρα να συνεχισω τα E3 :)

 

Με κάλυψες απόλυτα, είναι ακριβώς όπως το θέτεις...

Και τώρα θα σου ανταποδώσω τη χάρη και θα σου δώσω ένα tip : επικοινωνείς με τον Σταύρο (freerock) σε Pm και του παραγγέλνεις να σου στείλει το cd του (αν δεν το έχεις κάνει ήδη)...Κόβω τον...λαιμό μου οτι θα το ακούς σερί όλο το καλοκαίρι...Το δικό μου έχει κυριολεκτικά λιώσει ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου