Προς το περιεχόμενο

Η Τουρκική γλώσσα θα διδάσκεται στα Ελληνικά σχολεία!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο πολύ για το "φαίνεσθαι" γίνεται η δουλειά κατά την άποψή μου' date=' με άγνωστα ουσιαστικά αποτελέσματα...[/quote']

 

Και όμως για τα ουσιαστικά αποτελέσματα θα ήθελα να μιλάμε (πιθανολογούμε)

και όχι για τοι αν οι Τούρκοι είναι καλοί ή αν έχουν καλή κουζίνα….

 

Δηλαδή γιατί να μην μαθαίναμε πχ τα Βουλγαρικά; :wink:

 

Δεν μας είπαν τίνος ιδέα ήταν αυτή,

να τον υποβάλουμε σε κάμποσες ερωτήσεις!!! 8) :idea:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 314
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Δηλαδή γιατί να μην μαθαίναμε πχ Βουλγαρικά;

 

Δεν μας είπαν τίνος ιδέα ήταν αυτή' date=' να του υποβάλουμε κάμποσες ερωτήσεις!!! :wink:[/quote']

 

To λέω άλλη μια τελευταία φορά...ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΡΚΙΚΑ ή κάποια άλλη γλώσσα. Δεν μας είπαν ποιανού είναι η ιδέα, απλά γιατί ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ. Η Ελλάδα έχει μια τουρκόφωνη μειονότητα, στα σχολεία αυτής και ΜΟΝΟ ΑΥΤΗΣ θα ενταχθεί η διδασκαλία της τουρκικής γλώσσας!

Δεν έψαχναν να βρουν μια ξένη γλώσσα για όλους τους έλληνες μαθητές και επέλεξαν τα τούρκικα, απλά δίνουν την ευκαιρία στα παιδιά της μειονότητας να μάθουν τη μητρική τους γλώσσα σωστά! Γι'αυτό και πρόκειται για κίνηση για το "φαίνεσθαι" και όχι ουσιαστική, το αυτονόητο έκαναν ρε παιδιά...

 

Μην μαλλιάσει και η δική μου γλώσσα να λέω τι συμβαίνει και κάνετε πως δεν το ακούτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μαλλιάσει και η δική μου γλώσσα να λέω τι συμβαίνει και κάνετε πως δεν το ακούτε...

 

jonn' date=' καθένας ακούει [b']ό,τι[/b] ακριβώς συμβαδίζει με τον -ήδη διαμορφωμένο- τρόπο σκέψης του... Τα υπόλοιπα τα αγνοεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To λέω άλλη μια τελευταία φορά...

 

¶κου να δεις John ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΡΚΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΕΣΥ... (έλα ρε, πλάκα κάνω, το κατάλαβα αυτό που είπες). Απλά το συζητάμε γενικότερα.. άλλωστε οι πιο πολλοί εδώ μέσα δεν πάμε πια σχολείο..

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jonn' date=' καθένας ακούει [b']ό,τι[/b] ακριβώς συμβαδίζει με τον -ήδη διαμορφωμένο- τρόπο σκέψης του... Τα υπόλοιπα τα αγνοεί...

 

Δυσοίωνη και απογοητευτική θεώρηση του τρόπου σκέψης και της κοσμοθεωρίας των σύγχρονων ανθρώπων...αλλά δεν ξέρω πόσο απέχει από την πραγματικότητα. Όσο λιγότερο απέχει, τόσο χειρότερα για όλους μας γιατί υπάρχουν πράγματα που δεν χωρούν υποκειμενικές ερμηνείες (όπως ο ήχος της Telecaster...) αλλά κείνται μπροστά μας ξεκάθαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι λετε σιωνιστές' date=' εγω τωρα κατεβαίνω στο κέντρο με τη σημαία και θα αντισταθώ στην ψήφιση του νόμου. :)[/quote']

 

¶μα πεινάσεις, έχει καλές τυρόπιττες στο MAM.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε ρε παλιοτουρκε που θα με υποχρεωσεις να μαθω τουρκικα ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΩΝΤΑΣ τα νεα ελληνικα με αυτα! :lol:

(γιατι απο οτι καταλαβα αυτο λεει η ανακοινωση του Υ.Π) :lol: :lol:

 

Χωρις πλακα τωρα...οντως περισσοτερο για το φαινεσθαι γινεται ολη η ιστορια,ισως για να "ξεπλυνει" την ντροπη του υποχρεωτικου εκτουρκισμου των Πομακων (γιγενες φυλλο της Αν.Θρακης) απο το ΕΛΛΗΝΙΚΟ κρατος.. :roll: (αλλη θλιβερη ιστορια της αρπα-κολλιας του ελληνικου κρατους.. :twisted: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To λέω άλλη μια τελευταία φορά...ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΡΚΙΚΑ ή κάποια άλλη γλώσσα. Δεν μας είπαν ποιανού είναι η ιδέα' date=' απλά γιατί ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ. Η Ελλάδα έχει μια τουρκόφωνη μειονότητα, στα σχολεία αυτής και ΜΟΝΟ ΑΥΤΗΣ θα ενταχθεί η διδασκαλία της τουρκικής γλώσσας!

Δεν έψαχναν να βρουν μια ξένη γλώσσα για όλους τους έλληνες μαθητές και επέλεξαν τα τούρκικα, απλά δίνουν την ευκαιρία στα παιδιά της μειονότητας να μάθουν τη μητρική τους γλώσσα σωστά! Γι'αυτό και πρόκειται για κίνηση για το "φαίνεσθαι" και όχι ουσιαστική, το αυτονόητο έκαναν ρε παιδιά...

 

Μην μαλλιάσει και η δική μου γλώσσα να λέω τι συμβαίνει και κάνετε πως δεν το ακούτε...[/quote']

 

Κατ αρχήν δεν διάβασες την φωτογραφία της εφημερίδας της κυβερνήσεως

που παρέθεσα στην αρχή. :cry:

Να πάς να την διαβάσεις. :wink:

 

Δεύτερον, στο γυμνάσιο και όχι από το δημοτικό,

θα ξεκίναγαν να μάθουν τα τούρκικα

οι Τούρκοι της Ελλάδας; :?:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου