Προς το περιεχόμενο

Ας αγοράζουμε από Ελλάδα πλέον!


stamkosk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τελικά τι έγινε;

Μας αφήνεις σε αγωνία και δεν κάνει......

Δεν θυμάμαι. Εδώ ακόμα δεν έχω ξεπεράσει το σοκ που μετρούσανε το κωλόχαρτο...

Από την άλλη εμείς ήμασταν πάντα large ως λαός...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 307
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατι  βρε χριστιανε μου δεν τους εφερνες το ταψι στο κεφαλι η στην καλυτερη να σηκωνοσουν να εφευγες ..αφου πηρες χαμπαρι το λιγδιαριδες ηταν; Βαριοσουν μου φαινεται;η κανω λαθος;Θελουμε και τα παθαινουμε λοιπον. :o

Κατσε κάτω ρε Ούγκα που όλα τα λύνεις με τις φάπες.

Καλά έκανε ρε συ. Μαγαζάτορας είναι, αυτοί ήταν οι όροι του και έτσι ήθελε. Κουμάντο θα του κάνεις;

Θες πατάτες κύριος; Πάρε και πατάτες. Η χυλοπίτα πάει μαζί και λήξις.

Αν δε σ' αρέσει, μπορείς να πεις "φχαριστώ πάω στου Μπάμπη που μου φτιάχνουν αυγά με ξέχωρα τον κρόκο".

 

Δεν θυμάμαι. Εδώ ακόμα δεν έχω ξεπεράσει το σοκ που μετρούσανε το κωλόχαρτο...

ΟΧΙ ρε φίλε... Θα μου μείνει παντοτινή η απορία....

Θα με βάλεις να ψάχνω στα αρχεία της Ελβετικής τηλεόρασης.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο  θεωρω οτι ειναι καταντια Ελληνικης επιχειρησης

 

Επέτρεψέ μου να σου πω πως το σφάλμα είναι ΟΛΟ δικό σου αφού δεν σηκώθηκες να φύγεις μόλις σου αρνήθηκε κάτι ΤΟΣΟ λογικό, με μια γελοία δικαιολογία.

 

Η υπάλληλος λειτούργησε με τη λογική πως σε είχε βέβαιο πελάτη, και ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕ. Σου έδωσε τελικά ό,τι ζήτησες, αλλά οπως λές το χρυσοπλήρωσες, και έχασες και 10 λεπτά χρόνο, και εκνευρίστηκες.

 

Αύριο θα επιδείξει την ίδια απαράδεκτη στάση σε άλλον ένα σαν κι εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βαριομουνα φιλε μου...λογω μικρου χρονικου περιθωριου ή θα ετρωγα εκει ή θα ετρωγα μπισκοτα στο ταξιδι της επιστροφης....διαλεγεις κ παιρνεις. ;)

Toτε παω πασο. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε κάτω ρε Ούγκα που όλα τα λύνεις με τις φάπες.

Καλά έκανε ρε συ. Μαγαζάτορας είναι, αυτοί ήταν οι όροι του και έτσι ήθελε. Κουμάντο θα του κάνεις;

Θες πατάτες κύριος; Πάρε και πατάτες. Η χυλοπίτα πάει μαζί και λήξις.

Αν δε σ' αρέσει, μπορείς να πεις "φχαριστώ πάω στου Μπάμπη που μου φτιάχνουν αυγά με ξέχωρα τον κρόκο".

ΟΧΙ ρε φίλε... Θα μου μείνει παντοτινή η απορία....

Θα με βάλεις να ψάχνω στα αρχεία της Ελβετικής τηλεόρασης.

Ελπιζω να κανεις πλακα !! ::)γιατι αλλοιως στο επομενο live θα φερω ταψι με πατατες ..ουαι και αλοιμονο σου  8) 8)Audiokosta  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι αλλοιως στο επομενο live θα φερω ταψι με πατατες ..ουαι και αλοιμονο σου 

φέρτο συ ούτως ή άλλως.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον συνέλληνα gdevelek θα δώσω μια απάντηση, ευθεία μεν, αλλά όχι αυτή που περιμένει. Μείνε στα λόγια που λέω χωρίς να κρίνεις ποιός ή τί είμαι. Αν τα συμμερίζεσαι σχολίασέ τα, αν όχι, πάλι σχολίασέ τα. Δεν έχει σημασία τί είμαι, σημασία έχει τί λέω.

Συμφωνώ για την στάση των κακών επαγγελματιών, που την βλέπουμε, δυστυχώς, ακόμα και σήμερα σε κάποιους, όμως, σαφώς λιγότερους σε σχέση με παλαιότερα.

Μην παραβλέπουμε όμως, και την φιλότιμη προσπάθεια πολλών, επαγγελματιών, αλλά και, όπως ήδη γνωρίζεις, τόσων και τόσων μελών σ' αυτό εδώ το φόρουμ, να βοηθήσουν με κάθε τρόπο τον κάθε φίλο-μέλος που έχει κάποια απορία, ακόμα και στα ποιό "εύκολα", και βασικά πράγματα που μας ενδιαφέρουν.

Αν προσεγγίζουμε τον καθένα γύρω μας με ειλικρίνεια, και τον κάνουμε κοινωνό της προσπάθειας που κάνουμε για δημιουργία και έκφραση στην μουσική, ε, πρέπει να είναι πολύ απάνθρωπος εάν μας αρνηθεί και εκμεταλλευτεί την όποια υστέρηση σε τεχνογνωσία και παροχή υπηρεσίας του ζητήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον συνέλληνα gdevelek θα δώσω μια απάντηση, ευθεία μεν, αλλά όχι αυτή που περιμένει. Μείνε στα λόγια που λέω χωρίς να κρίνεις ποιός ή τί είμαι. Αν τα συμμερίζεσαι σχολίασέ τα, αν όχι, πάλι σχολίασέ τα. Δεν έχει σημασία τί είμαι, σημασία έχει τί λέω.

 

Η υπεκφυγή σίγουρα δεν είναι ευθεία απάντηση. Είναι το αντίθετο, εξ ορισμού.  Και με οδηγεί στο συμπέρασμα πως όντως είσαι επαγγελματίας στο χώρο, και προτιμάς για προφανείς λόγους να μην το δημοσιοποιήσεις.

 

Μένω λοιπόν σε όσα λές, δηλαδή "να επιτρέψουμε στους μαγαζάτορες να μας δώσουν τεχνογνωσία", και "να μην το παίζουμε όλοι Jeff Beck", και τα βρίσκω χαριτωμένα, διασκεδαστικά, και, φυσικά, εντελώς εκτός πραγματικότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα περί αγοράς γουρουνιού στο σακί.

Αν η κιθάρα που θες την φέρνει μόνο ένας, μετά από 20 μέρες και με 300 ευρώ παραπάνω σε σχέση με τον Θωμά, παίρνεις ή δεν παίρνεις γουρούνι στο σακί; Και άντε και την έφερε ο πρώτος, την δοκιμάζεις και δεν σου κάνει. Τι γίνεται τότε; Του λες "Ωραία, μου έφερες την κιθάρα που ήθελα, αλλά δεν θα την πάρω τελικά". Η επόμενη σκηνή ακατάλληλη για ανηλίκους. Αν δεν θες γουρούνι στο σακί, έχεις δύο επιλογές, ή ταξίδι στο εξωτερικό (ναι, καλά) ή αγορά μέσα από την περιορισμένη ντόπια διαθέσιμη (και συχνά πανάκριβη) ποικιλία. Αρα, γουρούνι στο σακί και πάλι γουρούνι στο σακί.

 

Όσον αφορά την επιβραβευση των καλών επαγγελματιών.

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς. Αν ο άλλος δεν συμπεριφέρεται σαν μ@λ@κ@ς θα του πω και μπράβο; Αυτονόητο δεν είναι; Σίγουρα θα τον προτιμήσω, αλλά όχι και να τον παινεύσω. Αν ξεπεράσει τα αυτονόητα, τότε ναι (το οποίο φυσικά δεν είναι και υποχρέωσή του).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, αν ο μαγαζάτορας έχει μόνο ένα κομμάτι από το μοντέλο που θα επιλέξουμε, πάλι γουρούνι στο σακί αγοράζεις, τουλάχιστον όσο αφορά το QC και τις διαφοροποιήσεις ανάμεσα στα μοντέλα. Το αν σε βολεύει ως μοντέλο γενικά είναι άλλη υπόθεση, και φυσικά προϋποθέτει η κιθάρα π.χ. να είναι αξιοπρεπώς σεταρισμένη, να υπάρχει ένας ενισχυτής της προκοπής, να μπορείς να τη δοκιμάσεις κλπ.

 

Στις περισσότερες περιπτώσεις δηλαδή, πάλι σε "γουρούνι στο σακί" καταλήγεις  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου