Προς το περιεχόμενο

Πώς φορτώνω τα δικά μου drum samples στο cubase?


music man

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, με ποιόν τρόπο μπορώ να φορτώσω τα δικά μου ηχογραφημένα σαμπλς στο cubase6?Από επεξεργαστές MIDI, έχω το Groove Agent One και Halion Sonic SE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας τροπος για drum samples, απλα καποιο sample κλτ, ειναι με το groove agent και ειναι πολυ απλο.

 

Ανοιγεις το groove agent και απλα σερνεις το sample σου πανω σε ενα απο τα 16 "τετραγωνακια" που εχει.. Μετα save κτλ..

 

Για το Halion δεν ξερω αν γινετε να κανεις δικια σου μπανκα... Δεν το αποκλειω αλλα δεν το εχω ακουσει ποτε..

 

Αν εχεις πχ μια νοτα απο βιολι και θες να κανεις μια μπανκα βιολιου μονο με αυτο, δεν γινετε με αυτα τα εργαλεια νομιζω. πρεπει να πας σε καποιο sampler τυπου Kontakt μετα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το έχω δοκιμάσει το groove agent και δεν γίνεται τίποτα, δηλαδή δεν φορτώνει τον ήχο(wav αρχείο). Mήπως υπάρχει διαφορετικός τρόπος επειδή χρησιμοποιώ mac και όχι windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου