Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα για παλαίωση.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Α και μια που μιλήσαμε για Fender, δε νομίζω ότι με made in mexico κάνεις δουλειά. ;D

1 στις 5 Roadworn που έχω παίξει είναι καταπληκτική. Δεν μ' ενδιαφέρουν τόσο πολύ οι vintage κιθάρες, παρά μόνο αυτές με τις οποίες αισθάνομαι άνετα μαζύ τους και ως εκ τούτου θα έψαχνα τις RW όσο ακόμη παράγονται και είναι σε λογική τιμή.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 στις 5 Roadworn που έχω παίξει είναι καταπληκτική. Δεν μ' ενδιαφέρουν τόσο πολύ οι vintage κιθάρες, παρά μόνο αυτές με τις οποίες αισθάνομαι άνετα μαζύ τους και ως εκ τούτου θα έψαχνα τις RW όσο ακόμη παράγονται και είναι σε λογική τιμή.

 

Εννοώ ότι δεν κάνεις δουλειά για vintageοποίηση, όχι για χρήση. Έχω παίξει κι εγώ με μεξικάνικιες που ήταν καταπληκτικά όργανα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανε μόνο όταν το έθετες ως σίγουρη επένδυση.  ;)

Μια Gibson, είναι πάντα μία σίγουρη επένδυση...κάποιο κοροϊδο θα βρεθεί να την αγοράσει (τουλάχιστον) στα ίδια λεφτά. ;D ;D

 

...και ο Nestoras. 8)

...ο Nestoras...ας πάει να ξύσει τη Custom Shop του ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@Σπύρο, καταλαβαίνω πως το εννοείς αυτό με το mexico (και μάλλον το εκλαμβάνω ως non-U.S.A- σωστά;).

Παρ’ όλα αυτά δεν με χαλάει.

Βλέποντας τώρα  κάποιες japan που πέρασαν κάποτε από τα χέρια μου, μετανιώνω που τις άφησα και δεν τις έχω τώρα…για παλαίωση  ;D ;D. Και θα μετρούσαν ήδη 14-15 χρόνια.  ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω και εγώ τη βλακεία μου? (ενδεχομένως)

Φτιάξε μία σε ένα μάστορα, όπως τη θες, χειροποίητη, με τα ξύλα που θες, του μαγνήτες που θες, το μπράτσο που θες, το χρώμα που σε εκφράζει, και έτσι αυτομάτως έχεις ένα μοναδικό κομμάτι. Μετά εχεις ένα λειτουργικό κομμάτι που επειδή είναι όπως το θες θα το λιώσεις στο παίξιμο για τα επόμενα...40 χρόνια, και θα γίνει natural παλαιωμένο vintage όργανο, που μπορεί να πάρει και αξία με το χρόνο. Αν και κυρίως κατασκευαστής μπάσου, φτιάχνει και καλές κιθάρες: Αντώνης Παπαδόπουλος, antonisbass.com ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που μπορεί να πάρει και αξία με το χρόνο.

Μόνο εάν ο κατασκευαστής λέγεται Bennedeto, Manzer, Syskoff...

 

Για Παπαδόπουλος, Παπαδημητρίου, Παπαϊωάννου, Ραντούλοβιτς...δεν το βλέπω 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μετά από κάποιες αγοραπωλησίες και ανταλλαγές, βρέθηκα με μια telecaster του Σ.Ντούκα, η οποία είχε και πρωταγωνιστικό ρόλο στις φωτογραφίες του γάμου μου.

 

Οπότε, είπα στον εαυτό μου, ότι αυτή θα είναι η κιθάρα, που θέλω να κρατήσω για τα παιδιά/εγγόνια μου κτλ.

hhh__2003.thumb.jpg.03577003722fbaadcae949dbb176e437.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι και να πάρεις πάντως φρόντισε να έχει νίτρο. Να δείχνει λίγο την ηλικία της. 30 χρόνια η Στρατ μου από ενάμιση μέτρο πάλι καινούργια έδειχνε.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ό,τι και να πάρεις πάντως φρόντισε να έχει νίτρο. Να δείχνει λίγο την ηλικία της. 30 χρόνια η Στρατ μου από ενάμιση μέτρο πάλι καινούργια έδειχνε.

 

Στο σημείο αυτό δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι μου αρέσει.

Μια κιθάρα μου μόνο είναι nitro finish…..

 

Ναι , έχει τη γοητεία του το ξεθώριασμα…αλλά και το mint condition μετά από 30 χρόνια και αυτό μου αρέσει.

H strat μου και εμένα, μοντέλο 1989-89,  μοιάζει και σήμερα «του κουτιού»

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου