Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα για παλαίωση.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

π.χ. μια απο τις Les Paul που έβγαλε η Gibson το 2001 μέχρι 2003 με Brazilian rosewood ταστιέρα...

...αλλά να την έπαιρνες τότε γιατί τώρα.......

 

[move]........κάνει "τζίζ"........ ;D  ;D[/move]

 

 

 

http://www.ebay.com/itm/320976863905?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Kατ' αρχήν αυτή δεν είναι μια απλή Les Paul, αλλά μια Custom Shop relic (και μάλιστα από τον γνωστό Τom Murphy). Αν έχεις 25 χιλιάρικα (να βάλω το ανάλογο σμάιλι? :D), πάρε μια άλλη που την τρώει για πρωινό: http://thegibsonshop.com/guitars/les-paul/gibson-jimmy-page-signed-les-paul-custom-1225

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ S9F & @ bloody

 

Σας παρακαλώ....για ψιλικατζή με περάσατε;

Προτείνετέ μου καμία σοβαρή περίπτωση.  :P :P ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[move]........κάνει "τζίζ"........ ;D  ;D[/move]

 

 

 

http://www.ebay.com/itm/320976863905?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

 

Οφ τόπικ... αλλά είδα την τιμή και ζαλίστηκα!  :o :o

Τόσα λεφτά και δεν γράφουν λεπτομέρειες...Πόσα τετραγωνικά είναι, τι όροφο και τι θέρμανση έχει; ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δε σου τη σπάει; Δεν θες να φαίνεται ότι τέλος πάντων έχει κάνει κάποια χιλιόμετρα;

 

κι εγώ αυτό έχω ρε filow και μου τη σπάνει εννοίωται (<-to skotosa?).

 

Αλλά έχει δίκιο κι ο Ζαν Κλοντ :

 

 

Σε ένα πιο έμπειρο μάτι γίνεται αυτό αντιληπτό από την ταστιέρα, (RW)

 

Κσερο οτι θα ήταν ωραίο χρέπι η κιθάρα μου αν είχε διαφορετικό finish, αλλά και η χρόνια μπίχλα είναι αρκετά τρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Σπύρο, καταλαβαίνω πως το εννοείς αυτό με το mexico (και μάλλον το εκλαμβάνω ως non-U.S.A- σωστά;).

Παρ’ όλα αυτά δεν με χαλάει.

Βλέποντας τώρα  κάποιες japan που πέρασαν κάποτε από τα χέρια μου, μετανιώνω που τις άφησα και δεν τις έχω τώρα…για παλαίωση  ;D ;D. Και θα μετρούσαν ήδη 14-15 χρόνια.  ;D ;D

 

 

Με βαση αυτο το ΝοΝ γιου ες εη....εγω την μοναδικη κιθαρα που θελω να κρατησω και πιστευω (απ οτι δειχνει) θα εχει καποια αξια στο μελλον  (κι ας ειναι η "φτηνοτερη" μου και απ το ταπεινο μεχικο)....εστω σαν επετειακη, ειναι η Aztek Gold Strat 50th anniv. http://sites.thestar.com.my/audio/440Hz/440_story.asp?file=/2005/6/30/audiofile/30fender

 

Το αναφερω γιατι πιστευω οτι αξιζει να κρατας το αγαπημενο σου οργανο για παλαιωση...ασχετου αξιας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Το αναφερω γιατι πιστευω οτι αξιζει να κρατας το αγαπημενο σου οργανο για παλαιωση...ασχετου αξιας. 

 

Ναι, και για εμένα η εμπορική αξία, δεν ήταν κριτήριο για την απόφαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για μενα αξιζει να κρατησεις το οργανο που σε βολευει και χρησιμοποιεις συνεχεια,που εχεις παιξει πολλα live,που εχει αποκτησει δεκαδες "παρασημα" απο χρηση και οχι fake ξυσιματα για να μοιαζει μαχιμο,και που εχει συναισθηματικη αξια για σενα γιατι χωρις να το παρεις χαμπαρι γερνατε παρεα ηδη.

 

Μια οποιαδηποτε αμερικανα στρατ δηλαδη...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LK, μισο-σοβαρα, μισο-αστεια αλλα κυριως για να σε κουρδισω λιγο  ;D

 

load.php?id=00000075596&width=760&bg=15141A

 

Kαι οργαναρα, καθαρο player's instrument ειναι...

Και wax finish εχει που θα παλιωσει ωραιοτατα...

Και δεν παραγεται πλεον...

Και οι τιμες της εταιρειας ανεβαινουν ολη την ωρα...

Kαι δεν την εχει η κουστη Μαρια...

Και....

 

 

;D ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου